Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > CzechTech 2005: Všichni lžou!

CzechTech 2005: Všichni lžou!

8.8.2005 | Karel Kilián
Po zásahu policie na CzechTeku se nejen na Internetu vynořila celá řada názorů. Menšina stojí na straně policie, většina pak na straně zmlácených technařů. Je skoro neuvěřitelné, kolik lidí dostalo úplné, pravdivé a objektivní informace, na základě kterých si utvořili jednoznačný a mnohdy neměnný názor. Sám za sebe říkám, že nestojím ani na jedné straně, neboť nemám tolik informací, abych se mohl nestranně rozhodnout a za tím rozhodnutím si stát.

Nejsem ani vševědoucí Halina Pawlowská, ani ikonou opoziční strany ODS alá Lucie Bílá, abych mohl jen na základě toho, že někde někoho zbili, kritizovat zásah policie. Nejsem ani Jarek Nohavica, který na základě těchto událostí složil písničku Už zase bijou děti, jež je o ničem jak po stránce hudební, tak i po stránce obsahové. Mělo-li jít o pokus stát se novodobým Hutkou, nebo Krylem, pak subjektivně hodnotím tento pokus jako hodně nezdařilý.

Co mi ale na celé události vadí nejvíce, jsou lži. A to lži na obou stranách. Ze strany technařů již mnohokrát zaznělo, že lže policie, ministerstvo a nevím kdo ještě. Jenže - lžou i oni sami. Příklad? Technaři tvrdili, že je policisté nevyzvali k opuštění inkriminované louky. Viděl jsem záběry z www.policejnistat.cz a krom dalších zajímavých momentů jsou tam záběry na policejní felicii kombi, která jezdí po louce a megafonem vyzývá ve třech jazycích k jejímu opuštění. Ať už si policisté, jejich vedení, ministerstvo, nebo sám Paroubek vymysleli, že smlouva k užití louky není platná, tak bez ohledu na cokoli: pokud jsou občané vyzváni k opuštění prostoru policií, musí to respektovat! Diskuze v takovém momentě rozhodně není možná (je možné později podat stížnost, soudit se apod.). Viděli jste někdy zásahy amerických policistů? Stačí jen špatný pohyb, nebo uděláte něco jiného, než po vás policista žádá a během mžiku ležíte na zemi s pouty na rukách. Má-li mít policie respekt, musí si za svými požadavky stát a tvrdě je vyžadovat.

Z výše uvedených záběrů je jasné i to, že v okamžiku, kdy policisté udělali "rojnici" a jali se vytlačovat technaře, mnoho z účastníků akce stálo na místě, jako tvrdé Y, případně mávali, pískali, tančili a někteří házeli nejrůznější předměty. Pak se podle mého mínění nemohou divit tomu, že dostali co proto.... Když si stoupnu před jedoucí vlak, taky si později nemohu stěžovat, že mi ujel nohy.

Aby bylo jasno: rozhodně nestojím jen na straně policistů. Naopak - kdo čte tenhle blog nějaký ten pátek, ten jistě ví, že mám proti naší policii dosti silnou averzi. Ale nechci podléhat masové propagandě a využívat této situace k tomu, abych si plivnul a kopnul (do mrtvoly :)) ). Je mi jasné, že mezi zasahujícími jednotkami byla celá řada magorů bez mozku, kteří do toho šli, aby si mohli bouchnout pendrekem. Debility, typu vhazování dýmovnic do otevřených okýnek aut, by měly být vyšetřeny a patřičně potrestány, stejně jako brutální počínání.

Ale myslím si, že by z technařů neměli být děláni chudáčci, kteří se přišli bavit a někdo je jen tak bez důvodu zmlátil. I když - samozřejmě když se to pěkně pokroutí a prodá do médií, dá se z toho vytěžit pěkná, laciná popularita, že Lucie, Halino, Jarku a ODS?


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Gagarin Buldozer a respekt
Karel K. to: martin_SK
martin_SK no toto
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.6.2019
Dnes má svátek Květa
původ jména je latinský a znamená: kvetoucí
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist