Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Moje náměsíčná manželka

Moje náměsíčná manželka

13.1.2009 | Karel Kilián

Na to, že moje manželka občas mluví ze spaní, jsem si už zvykl, stejně tak i na skutečnost, že promlouvá ve třech různých jazycích (česky, rusky a anglicky). Máme za sebou ale několik příhod, které se běžnému mluvení ze spánku vymykají a které bych dokonce označil jako náměsíčnictví.

Příhoda první: Miminko vypadlo z dupaček!

Probudil jsem se, bylo to ještě před svatbou, Visnery seděla na posteli a cosi huhlala. Otázal jsem se jí, co se děje, na což mi odvětila, že "Miminko vypadlo z dupaček." Nechápal jsem, takže jsem se udiveně zeptal "Cože?" Odpověď byla shodná, akorát podaná s podstatně větším důrazem. Říkám jí: "Ty spíš? Něco se Ti zdá?" "Ne," zněla rezolutní odpověď. "Jaký miminko, z jakých dupaček?" ptal jsem se tedy nechápavě. "Ty seš úplně blbej. Prostě miminko vypadlo z dupaček!" odpověděla mi, načež se svalila a usnula. Ráno samozřejmě o ničem nevěděla.

Příhoda druhá: Hororová

Byla tmavá noc, já tvrdě spal, když mě probudil nějaký pohyb. Visnery seděla na posteli a sápala se mi rukama po očích. Přitom vydávala zvuk jako "ššššššš." V první chvíli jsem se lekl a zeptal se jí, co dělá. Neodpověděla, jen po mně dál natahovala ruce a dělala "šššššššš." Zatřásl jsem s ní, jako bych ji chtěl probudit. Reakce byla překvapivá - ulehla a spala, jako dudek.

Příhoda třetí: Klobásy a víno

Manželka si opět cosi povídala ze spaní. Zatřásl jsem s ní a zeptal se, zda spí. Zvedla se na lokty, podívala se za mne a pronesla: "Klobásy a víno," načež znovu ulehla. Tím mě samozřejmě poněkud vyvedla z míry, nicméně už jsem počítal s tím, že je ve stavu náměsíčných, tak jsem se rozhodl ji trošku otestovat. "Chceš mi říci, že za mnou vidíš klobásy a víno?" Opět se zvedla na loktech, podívala se za mne a odpověděla "Jo, klobásy a víno!" Tak si říkám - inu co, třeba ji konverzací přivedu do stavu bdělosti, takže jsem se znovu, o něco důrazněji zeptal: "Vážně mi chceš tvrdit, že za mnou vidíš klobásy a víno?" Situace se opakovala, přičemž manželka pouze zapochybovala o tom, co vidí za tekutinu: "No, prostě je to světlé, no." Když jsem se začal nahlas smát, dozvěděl jsem se, že jsem hloupý a nic nechápu. Na to Visnery usnula.

Příhoda čtvrtá: Tady máš notebook!

Po čistě konverzačních a jednom mírně pohybovém náměsíčnictví Visnery postoupila do dalšího levelu: začala manipulovat s hmotnými předměty. Konkrétně mě někdy ve dvě v noci probudila a držela v ruce svůj notebook Asus Eee, který běžně na noc pokládá vedle své postele. "Co je?" zeptal jsem se jí. "Na, tady máš! Vezmi si ho k sobě!" odpověděla mi. "Ale já mám v šuplíku svůj notebook," zareagoval jsem. "To nevadí. Vezmi si ho k sobě," podávala mi dál svůj růžový minipočítač. Vzal jsem tedy její notebook a uložil ho ke svému do šuplíku. Oba jsme pak spokojeně usnuli.

Ráno jsem se probudil a všechno jsem zaspal. Když jsem následně otevřel šuplík, podivil jsem se, co v něm dělá manželčino Eee. Naštěstí se mi vybavila noční příhoda.

Když se Visnery ráno probudila, zeptal jsem se jí, kde má notebook. Podívala se vedle své postele a divila se, že tam není. Když jsem jí vyprávěl, že mi ho v noci dala, nechtěla mi věřit. Uvěřila až když jsem jí ukázal, že je její notebook v mém šuplíku.

Upřímně jsem docela zvědavý, jaká další náměsíčnická vystoupení si má choť připraví. Čistě konverzační scénky jsou celkem zábavné, ale jak se mi sápala po očích, z toho jsem neměl zrovna příjemný pocit. Snad mě jednou neuškrtí a nebude se ráno divit :-D.

A co vy? Máte nějaké podobné zážitky? Podělte se o ně v diskuzi!


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Al Capone
Al Capone :o)
LAlf Mám s tím bohaté zkušenosti :)
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist