Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Negativní zkušenost s jazykovou školou

Negativní zkušenost s jazykovou školou

8.12.2008 | LAlf
Před časem jsem chodila do této školy na kurz NJ - začátečníci. S výukou jsem byla velice spokojená, proto jsem se rozhodla ve studiu na stejné škole pokračovat i další rok. Přihlásila jsem se na návazný kurz, který, však nyní probíhal s jinou lektorkou. Předpokládala jsem, že jedná-li se o návazný kurz, bude vyučující pokračovat na základě znalostí, které studenti získali v předchozím roce. Ve skupině jsme byly tři, z toho dvě studentky již německý jazyk studovaly v minulosti, takže jejich znalosti byly poněkud širší než moje, získané jedním rokem studia. Pravděpodobně s ohledem na znalosti dvou zmíněných studentek vyučující používala v hodinách pro mne již hodně pokročilou gramatiku a slovní zásobu (která absolutně nenavazovala na látku probranou v prvním roce). Většinu vyučování jsem tak musela trávit čekáním, až někdo odpověď "řekne za mne", nebo jsem většinou vůbec nerozuměla položené otázce. Od jazykového kurzu jsem očekávala, že se v něm naučím co nejvíce a na získaných znalostech budu moci stavět i do budoucna, avšak bohužel tomu bylo naopak.

Vše jsem se pokusila s lektorkou probrat, ale když to nepřinášelo žádné výsledky, obrátila jsem se na vedení školy s žádostí o přeložení do jiného kurzu, nebo vrácení poměrné části školného. Ani zde jsem ovšem nepochodila. Nejprve jsem se dozvěděla:

Vážená slečno,

dovolte, abych Vám oznámila, že po provedené kontrole poskytovaných služeb studentům naší školy nebylo shledáno žádné pochybení a tudíž nemůže být Vaše stížnost akceptována.

S přáním pěkného dne,

Pavla Bajuszová
vedoucí zápisové kanceláře a studijního oddělení

Po několika měsících neúspěšné snahy o komunikaci s paní vedoucí a žádostí o vrácení poměrné části školného, neboť jsem z důvodu nespokojenosti ukončila předčasně svoji docházku do kurzu, jsem se rozhodla sepsat tento článek. Nechci, aby někdo z vás dopadl stejně - tedy že si zaplatí školné na půl roku, navštíví třeba 5 vyučovacích hodin, není spokojený s výukou a nejen že ho div nepošlou do …, ale z kursovného pak nevidí ani korunu zpět.

V případě, že byste se přece jen nepoučili z mého článku a potkalo vás něco podobného, doporučuji reagovat dle přiložené informace, kterou poskytl pražský Živnostenský odbor:

Vážená paní,

dovolujeme si Vám sdělit, že po posouzení Vaší zprávy jsme dospěli k názoru, že by se mohlo ze strany podnikatelky jednat o porušení § 19 odst.3 zákona č. 634/1991 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů (Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty má spotřebitel stejná práva, jako by se jednalo o vadu, kterou nelze odstranit.) Vzhledem k tomu, že dozorovým orgánem je pro tento případ Česká obchodní inspekce, byla jí věc postoupena k prošetření.

Dále mi pak bylo Českou obchodní inspekcí doporučeno obrátit se i na příslušný soud. Tady ovšem zvažte, zdali si u vámi prováděné reklamace pamatujete konkrétní situace - co řekla lektorka, atd., které pak můžete při žádosti soudu uvést.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© LAlf - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.3.2019
Dnes má svátek Světlana
původ jména je slovanský a znamená: světlá
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist