Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Plní ODS volební sliby z komunálních voleb r. 2006?

Plní ODS volební sliby z komunálních voleb r. 2006?

27.11.2008 | Karel Kilián

Napadlo mě podívat se na to, kde skončily volební sliby ODS z roku 2006. Konkrétně jsem si otevřel svůj článek z října 2006 Velký průvodce pražskou předvolební kampaní, z něhož jsem vybral dva sliby a dotázal se na jejich splnění.

Praha 10: Pojízdný úřad

Začneme tím lepším: ODS na Praze 10 slibovala zřízení "pojízdného úřadu." Tehdy jsem si pod tímto pojmem neuměl představit nic konkrétního a odpověď jsem se dozvěděl až nyní. Napsal jsem tedy na adresu info@odspraha10.cz následující dotaz:

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na osud slibu, který dala ODS voličům v komunálních volbách roku 2006 - konkrétně se jednalo o "pojízdný úřad." Vzhledem k tomu, že ODS tyto volby na Praze 10 vyhrála s nadpoloviční většinou hlasů, zajímalo by mě, jak to s tímto slibem vypadá - tedy zda se něco ve věci "pojízdného úřadu" udělalo, nebo alespoň chystá.

Odpověď přišla poměrně rychle - prakticky třetí pracovní den po odeslání dotazu dorazil e-mail od oblastního manažera Martina Krále. Ještě příjemnějším překvapením, než odpověď sama, byl její obsah - Martin Král mě ujistil, že slib nezůstal pouze na papíře, ale byl realizován k 1.7.2007 - tedy poměrně rychle. Dozvěděl jsem se i to, co "pojízdný úřad" vlastně obnáší:

Pojízdný úřad zajišťuje především služby pro seniory nad 80 let věku, kteří nepobírají příspěvek na provoz motorového vozidla ani na individuální dopravu. Nevylučuje to však možnost využití této služby i občany mladšími v mimořádném případě, kdy se z vážných důvodů nemohou dostavit k vyřízení své záležitosti na úřad. Pojízdný úřad funguje tak, že vyčlenění úředníci vyjíždí bezplatně na žádost seniorů do jejich bytů, nebo na místo které si určí, a tam s nimi potřebné formality vyřídí. Zpočátku pojízdný úřad poskytoval služby z oblasti ověřování, občanských průkazů a sociální oblasti. Od letošního roku došlo k rozšíření poskytovaných služeb a Czech Point, tj. možnost získat výpisy z katastru nemovitostí, rejstříku trestů, obchodního rejstříku a živnostenského rejstříku. Je možno říci, že tato služba je seniory velmi kladně hodnocena a využívána.

Oblastní manažer se také pochlubil, že za tento projekt získal Úřad městské části ocenění "Chytrý úřad." V tomto případě nelze než chválit a musím konstatovat, že přinejmenším na Praze 10 zvolení zastupitelé svůj slib z billboardu splnili.

Praha 11: Vodní svět (do tří let)

ODS v mé dlouholeté domovině - tedy na Praze 11 - mi ale radost neudělala. V roce 2006 slibovala vystavění vodního světa do tří let.

Fotografie pochází z října 2006, takže dle slibu by se obyvatelé Jižního města měli již za rok "cachtat" přinejmenším v bazénu. Vzhledem k tomu, že jsem nezachytil žádné informace o zahájení jakékoli výstavby podobného díla, rozhodl jsem se napsat přímo na místní radnici. Využil jsem tedy kontaktu, publikovaného na webu Prahy 11, konkrétně elektronické podatelny na adrese podatelna@p11.mepnet.cz. Bohužel nemám s těmito podatelnami moc dobré zkušenosti - asi před dvěma měsíci jsem psal na Městský úřad obce Mošnov kvůli tamnímu dopravnímu značení a dodnes jsem se nedočkal odpovědi. Podobně jsem dopadl i v tomto případě - z Prahy 11 se prostě nikdo neozval. Vzhledem k tomu, že od prezentace tohoto slibu voličům uplynuly už dva roky a s ohledem na to, že ODS vyhrála na Praze 11 volby v roce 2006 s celkem jasnou převahou, předpokládám, že by k naplnění slibu mělo dojít nejpozději do října 2009. Vzhledem k rychlosti prací u nás si nejsem jistý, zda bylo v tomto směru vůbec započato se stavbou; je-li mi známo, byly pouze schváleny nějaké finanční prostředky. Nemohu tedy jednoznačně tvrdit, že ODS na Praze 11 svůj slib nesplnila, nicméně důvodně se obávám, že vodní svět v příštím roce stát nebude. ODS celkově v tomto regionu slíbila mnohé - ostatně stačí se podívat na výše odkazovaný článek. Zdá se, že si vzala příliš velká sousta, na která nyní tak trochu zapomíná. Stranou bych nenechal ani komunikaci Městského úřadu s voliči, která očividně nejen zde nefunguje, což rozhodně nedělá dobrý dojem. Doufám, že voliči na "jedenáctce" při příštích volbách nezapomenou, co jim bylo slibováno a co z toho bylo či nebylo naplněno a nějakým způsobem zareagují.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: LAlf
Karel K. To: LAlf
LAlf Krematorium kostel
Karel K. To: LAlf
LAlf To: Karel K.
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 17.11.2018
Dnes je výročí boje za svobodu a demokracii
původ jména je český a znamená: není jasné
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist