Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Ukrajina > Ukrajina - 5.díl: Ubytování

Ukrajina - 5.díl: Ubytování

4.8.2005 | Visnery
Kde se ubytovat? Je potřeba rezervace? Kolik mě to bude stát? Nebude s tím problém? Tyto a další otázky při cestě na Ukrajinu budete muset řešit. V tomto díle o Ukrajině se pokusím přiblížit a poradit, kde se ubytovat a za kolik to asi bude...

Hotely: velice obšírný pojem. Rozdíly v cenách hotelů jsou asi všude na světě, na Ukrajině pak jsou zvlášť extrémní. Ubytovat se zde můžete od 10 USD až do nekonečna. Takový hotel "Ukrajina" v centru Kyjeva na Chresčatiku vás rozhodně nevyjde na méně než 200-300 USD.
Podle cen se samozřejmě odvíjejí i služby a kvalita ubytování. V ceně většinou bývá i snídaně. Pokud tomu tak není, není žádný problém si ji "za hubičku" připlatit.
Nejlepší je samozřejmě včasná rezervace, ale není nutná. Pokud je jeden hotel obsazený, druhý je skoro zaručeně prázdný:)

Penziony: stejné jako hotely. Podobné ceny, kvality i služby. Na Krymu, nebo v přímořských městech, jako je Oděsa, může být spojován s rehabilitacemi. Ty nejsou povinné, ale zbytečně se tím cena hotelu prodražuje. Rehabilitace nejsou v základní ceně.

Turbázy, kempy: velice levné, pro nenáročné klienty. Spát můžete ve vlastním stanu, půjčeném, nebo jen autě. To je jen na vás. Sociální zařízení je samozřejmě společné pro celý kemp. Většinou se zde i vaří, pochopitelně za příplatek. Můžete si zde vyprat, grilovat nebo nakoupit. Cena v Zakarpatí za jednu noc je okolo 6 hřiven. Tj. 30 Kč.

Ubytování v soukromí: nejpohodlnější, nejkreativnější a taky cenově výhodná varianta. Nemusíte nic rezervovat, nic řešit. Na ceně se domluvíte na místě s majitelem bytu. Nic nehledejte, nabídky přijdou samy. Kdekoliv na nádraží uvidíte spoustu lidí s nápisem "kvatira", "dom", "prokat doma". Stačí když k nim jen přistoupíte a oni vám nabídnou, co mají. Pokud chcete být v centru města, blízko moře, nebo v centru dění u diskoték, bude to samozřejmě dražší, než na méně atraktivním místě. Potom si byt prohlédnete a buď souhlasíte, či nikoliv. Někdy můžete bydlet společně i s majiteli bytu. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost. Společné bydlění nebývá na škodu - majitelé totiž většinou i uvaří a vy si můžete připlatit za zaručeně pravé ukrajinské jídlo.
My jsme za bydlení na Krymu přímo u pláže (cca 15 m) s výhledem na moře zaplatili cca 30 USD. tj. 750 Kč. V ceně byly dva pokoje, zvlášť kuchyň, veranda, záchod, sprcha a balkón s výhledem na moře. Lze najít i mnohem mnohem levnější. Záleží na lokalitě, městě a požadavcích.

Teď už je jen na vás, který druh ubytování si vyberete... Pokud jste dobrodruzi určitě vyzkoušejte ubytování v soukromí. Je to určitě netradiční zážitek, který v česku neznáme.

Všechny dosud vydané články o Ukrajině si můžete přečíst zde!


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 31.3.2017
Dnes má svátek Kvído
původ jména je staroněmecký a znamená: živost
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist