Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > ČD – permanentní zpoždění vlaků aneb Zdržují nás zákazníci

ČD – permanentní zpoždění vlaků aneb Zdržují nás zákazníci

29.10.2008 | LAlf
Opět, dokonce ve dvou případech, jsem narazila na "schopného" zaměstnance za přepážkou na Hlavním nádraží v Praze. Před několika týdny jsem zakoupila zpáteční jízdenky do Domažlic. Když jsem požádala o místenky z Domažlic do Prahy na stejný den, pani pokladní mi nejdříve sdělila, že už ji to místenky nechce vydat. Po chvíli mi však předala MODRÉ :) lístky se slovy že "už to jde". O chvíli později jsem však zjistila, že mi paní omylem vydala místenky do vlaku na následující den... Štěstí bylo, že jsem si toho všimla, a místenky jsem mohla vrátit před odjezdem z Prahy.

Druhou, ještě horši zkušenost jsem udělala když jsem šla zakoupit zpáteční jízdenky (+místenky) do Českého Krumlova. U všech pokladen byly jako vždy dlouhé fronty, proto jsem využila vnitrostátní pokladny v jiné částí nádraží, i přesto, že zde nebyla fronta o moc kratší. Když jsem přišla na řadu a slušně požádala o výše uvedené jízdenky, pani pokladní se na mne obořila: "A proč jako nestojíte u pokladen tamhle? Tady akorát zdržujete průkazy." Zůstala jsem na pani zírat doslova s otevřenými ústy. Takové chování jsem vážně v zákaznických službách nečekala. Zahleděla jsem se znovu nad okýnko zdali jsem si nespletla frontu kde si mohu jízdenky zakoupit, a přečetla si: Vnitrostátní jízdenky + průkazy. Slušně odpovídám, že tam jsou stejně dlouhé fronty jako tady. Paní však pokračovala: "Do Českých Budějovic? Hm, to Vám nemohu prodat." Paní zřejmě zapomněla kam jedeme, a tak jsem zopakovala: "Prosila bych zpáteční jízdenky do Českého Krumlova, ne do Českých Budějovic." Odpověď zněla: "Říkám, že Vám lístky nemohu prodat." Ptám se proč, a to zůstalo bez odpovědi, avšak neuniklo mi, že paní pokladní nechápavě hleděla na monitor, asi tak jako kdyby před ni právě spadli UFOni... Po chvíli si své "rozhodnuti" rozmyslela, a podala mi požadované zpáteční jízdenky. "Tak na kdy ty místenky?", pokračovala. Odvětila jsem, že prosím z Prahy na 7:11, a zpět místenky z Budějovic na 15:54. Za okénkem se ozvalo rozzuřené: "Číslo spoje!" S údivem jsem na ni hleděla. To po mne ještě žádná pokladní nechtěla. Slušně odpovídám, že číslo spoje opravdu nevím, ale vím, že vlak odjíždí v 7:11 z Prahy, směr České Budějovice přes Benešov. "No, to je zase další zdržení! Doufám, že budete alespoň platit v hotovosti!", ozvalo se za okýnkem.

Chovala jsem se jako vždy velice zdvořile, a neměla žádné speciální požadavky na služby. Pouze jsem si chtěla zakoupit lístky na vlak v rámci ČR u pokladny kde je uvedeno VNITROSTÁTNÍ JÍZDENKY. Asi byla smůla, že jsem zde místo příjemné zaměstnankyně ČD, narazila na psa Baskervilského...:) A nebo, že by to byly ty lepší služby zákazníkům slíbené se zvýšením cen cestovného? Prý se opět bude zdražovat, a tak se začínám bát, co potkám na pokladně příště, a jaká budou zpoždění vlaků když zákazníci zdržují zaměstnance ČD...:)


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© LAlf - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
LAlf Mne vlastně také ne... :)
Al Capone Nepřekvapuje mě to.
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.6.2019
Dnes má svátek Zbyněk
původ jména je český a znamená: posilující hněv
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist