Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Sbohem, eBanko!

Sbohem, eBanko!

4.7.2008 | Karel Kilián

18. února 2003, tedy před více než pěti lety, jsem uzavřel smlouvu s eBankou. Předtím jsem byl nějaký čas u Poštovní spořitelny, jež patřila nejprve pod křídla IPB a poté ČSOB. Když si vzpomenu na tehdejší telefonické zjišťování zůstatku, kdy se zavolalo na dané číslo, zadal se PIN a automat člověku přečetl zůstatek, musím se dnes smát. Poté, co jsem si zvykl na eBanku, svého času nedostižnou a dnes jen částečně dostihovanou, bych už neměnil. Tedy doufám, že nebudu muset měnit.

Toto pondělí totiž eBanka definitivně zanikne - poté, co byla necelé dva roky nazad odprodána Raiffeisen Bank, začne vystupovat výhradně pod její značkou. V Česku je poslední dobou takový blbý zvyk, že když už něco uděláme fakt dobře (eBanka, Vodafone, Škoda), tak to následně prodáme nějaké nadnárodní korporaci, která to většinou zmrví.

Od pondělí tedy přijdeme o bankovní kód 2400, který bude nahrazen "rajfkovským" 5500 a podle všeho bude k přístupu používán web RB.cz. Podle neoficiálních informací (konkrétně mi toto tvrdil Dan (Pooh) Dočekal) by ale internetové bankovnictví mělo zůstat tak, jak bylo dosud. V to pevně doufám, protože je považuji za naprosto dokonalé a nedostižné. Ano, design je sice poněkud zastaralý, ale z hlediska logiky a funkčnosti nemá internetbanking eBanky v naší zemi konkurenci. Právě uživatelské rozhraní a bezpečnost byly před těmi pěti lety klíčovými vlastnostmi, kvůli kterým jsem si zvolil tento bankovní ústav. Otestoval jsem i další "e-bankingy" - třeba mBank, nebo jsem měl možnost vidět Českou spořitelnu a Komerční banku - ani jeden mi ale nepřišel jako dostatečný.

Svůj vřelý vztah k eBance jsem v květnu 2005 popsal v obsáhlém článku eBanka: Tak musím, nebo nemusím? Za publikovanými názory si stojím i dnes: eBanka byla a je prostě nejlepší. Za celou  dobu, kdy jsem byl klientem, jsem zaznamenal pouze dva problémy: v roce 2005 se SIM toolkitovou aplikací a letos, když jeden večer nechodily autentizační SMSky do sítě Vodafonu. Jinak opravdu nikdy nic a musím tedy konstatovat, že s eBankou jsem byl spokojený tak, jako se žádnou jinou institucí.

Nuže, v pondělí nastává čas loučení, který asi budou vnímat tisíce klientů, pro něž byla eBanka tak trochu i srdeční záležitostí (pro mne tedy rozhodně). Doufejme, že i pod křídly citronově žluté "rajfky" bude vše fungovat tak dobře, že zůstane zachovaný internetbanking, jak jsme na něj zvyklí a že osobní bankéři s námi budou i nadále jednat tak pěkně a slušně, jako dosud.

Takže: sbohem, eBanko! Měl jsem Tě rád!


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: radim
radim Fio
Karel K. To: rainbof
rainbof Jak to vidim ja
Karel K. To: rainbof
rainbof Jak to vidim ja
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 21.9.2018
Dnes má svátek Matouš
původ jména je řecký a znamená: boží dar
Nové komantáře
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Nika Riedl 12.11.2017 3:53
Jsem typ XSTJ na co jsem patřičně hrdý :))...
Italská svatba – zvyky, tradice a přípravy
Lenka 7.11.2017 15:35
Mně vždycky lákala svatba v Itálii třeba Benátky t...
Android tipy: Jak nastavit/změnit výchozí klávesni
Ewa 2.11.2017 17:16
Asi nedopatrenim jsem si zmenila klavesnici s diak...
TOPlist