Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > SoftCom.cz: Jsem spokojeným zákazníkem!

SoftCom.cz: Jsem spokojeným zákazníkem!

26.6.2008 | Karel Kilián

Před asi třemi lety jsem řešil s kolegou v práci, že nakupuji média CD/DVD u Czech Computers a nikdy nevím, co přesně dostanu. Ano, značka i typ +R/-R sedí, ale jednou jsou to obyčejná média se "stříbrným" rubem, jindy zase s perleťovým. Kolega mě upozornil na firmu Softcom.cz s tím, že nejen rozlišují konkrétní typy médií (vždy jsem měl raději verzi Pearl s perleťovým rubem), ale především nabízejí mnohem lepší ceny. Měl pravdu, takže jsem záhy začal nakupovat "placky" právě u této firmy. Ostatně neměl jsem to daleko - pobočka na ulici 28. Pluku byla blízko mého zaměstnání.

V komponentách jsem ale zůstal věrný firmě Czech Computers, především proto, že jsem ji měl pár kroků od domova a nedělali problémy s případnými reklamacemi. Navíc postupem času i zapracovali na systému placení a výdeje, takže se zkrátily i dlouhé čekací doby, které byly patrně nejslabším článkem tohoto obchodu. V případě, že požadované zboží neměli, využíval jsem ještě známou Alzu.

Poté, co jsem se odstěhoval do Ostravy, jsem samozřejmě hledal náhradu, neboť Czech Computers ani Alza v tomto městě pobočku nemají. Místní vyhlášená Alfa mi byla nesympatická hned od začátku. Ať již se jednalo o image, přezíravé chování k zákazníkům, nebo nekonečné fronty před prodejnou, nebyl to můj šálek kávy.  Dnes můžeme Alfe připočíst i jedny z vůbec nejvyšších cen na trhu, takže když jsem naposledy kupoval nový TV tuner a projížděl okolo tohoto obchodu, litoval jsem jejich zákazníky, že za zboží zaplatili mnohem více, než kdyby došli o pár metrů dál do Sofcomu. Nechápu, že tam ještě někdo při jejich cenách chodí nakupovat. Inu, za blbost se platí, že :).

Vzpomněl jsem si na "svůj" obchod s CD/DVD a s potěšením zjistil, že mají pobočku i v Ostravě (dříve sídlili v centru, 1.dubna se přesunuli do Mariánských Hor). Párkrát jsme u nich nakoupili média - tradičně přesně ty, co jsme chtěli a ještě k tomu za opravdu dobré ceny.

V březnu tohoto roku jsem v Czech Computers koupil digitální TV tuner. MicroStar DigiVOX mini II V3, který vydržel běžet asi dvacet minut a pak odešel do věčných lovišť. Běžel jsem ho reklamovat, reklamace proběhla hladce a já si tak obratem odnášel (s mírným doplatkem) Leadtek WinFast DTV Dongle. Bohužel jsem nebyl spokojený s jeho citlivostí - vyžadoval opravdu silný signál, který v místě mého bydliště postrádám. Televizi jsem tak nejlépe chytal na zábradlí balkónu, což  zejména v zimě není právě ideální. Proto mi manželka chtěla udělat radost a koupila mi citlivější DTV "kolíček" AverTV DVB-T Volar X. Asi je celkem jasné, kde jsme ho koupili: aktuální ceny s DPH jsou u SoftComu 707 Kč, Czech Computers totéž nabízí za 760 Kč a Alfa dokonce za 790 Kč.

O něco později jsem kupoval 500 GB pevný disk. Po pečlivém výběru vyhrál Seagate Barracuda 7200.11 3.5" 500GB ST3500320AS, který dnes provozuji sice pomalejším rozhraní na SATA I, přesto ale dosahuje o 50% lepších přenosových rychlostí, nežli předchozí 200 GB bratříček. Tehdy stál ještě 1 759 Kč, dnes ceny klesly ještě o další desetikoruny níže. Hádejte, kde jsem ho koupil, když dnes ho SoftCom má s DPH za 1 592 Kč, Czech Computers za 1 691 Kč a Alfa za 1 670 Kč.... Samozřejmě u "mých" SoftComů. Dokonce jsem při této druhé návštěvě zaregistroval, že v jinak zacpané Kravařské ulici vyhradili dvě parkovací místa přímo před prodejnou pro jejich zákazníky, čehož jsem s povděkem využil.

Aktuálně jsem se pustil do shánění routeru, protože ve Studénce neustále taháme dráty k Internetu z místnosti do místnosti. Volba byla jasná: doma už rok a půl spokojeně fungujeme s SMC Barricade 7004 VBR (1x WAN, 4x LAN). Objednal jsem ho, jak jinak - u SoftComu. V Praze by ho sice Czech Computers měli o 29 Kč levněji, ale díky poštovnému by tato výhoda zmizela. Aktuální ceny tohoto routeru tedy jsou: SoftCom 454 Kč, Czech Computers 425 Kč a Alfa neuvěřitelných 590 Kč!

Objednával jsem v neděli s tím, že zboží nemají skladem. Když jsem ani ve středu nebyl seznámen s termínem dodání, napsal jsem e-mail na adresu "produktového manažera", zda jsou schopni objednané dodat do pátečního rána. Podotkl jsem, že pokud tento termín nebudou schopni splnit, chci objednávku zrušit a koupím si milý router jinde, kde ho mají levněji (a přidal jsem odkaz na Czech Computers :) ). Za hodinku a půl mi přišla odpověď, že zboží by mělo dorazit ve čtvrtek a že mi upravili cenu. Podíval jsem se tedy přes web na svou objednávku a opravdu - aktuální cena mé objednávky je 425 Kč :).

Dnes po polední jsem dostal mailem výzvu k odběru a v rámci polední pauzy jsem si router vyzvedl. Vše proběhlo bez nejmenšího zádrhelu a cena byla opravdu taková, jakou slíbili: nejnižší na trhu.

Softcom tedy u mne získal další cenné bodíky za přístup k zákazníkovi! Jasně, nejde o oněch 29 korun - ty stejně projedu v naftě na cestě do prodejny, ale o to, že firma na svém webu deklaruje nejnižší ceny a když najdete nižší, skutečně vám ji dá! Bez jakéhokoli vykrucování, podvádění, podmínek. Prostě fér přístup, jaký se dnes ve vztahu k zákazníkovi jen tak nevidí. Je evidentní, že tvrzení "Od začátku naší činnosti klademe důraz na kvalitní služby a spokojeného zákazníka.", uváděné na jejich webu, je míněno vážně. Proto jsem se rozhodl o této firmě napsat, aby se o ní dozvěděli i ostatní.

Jediné, co bych SoftComu vytkl, je trošku nešikovný registrační proces, kdy si uživatel nemůže zvolit vlastní uživatelské jméno, ale toto je mu přiděleno.... Protože jsem to své již několikrát zapomněl, mám už na tomto webu minimálně čtyři uživatelské účty :). Ale nic nemůže být dokonalé, že?

Na závěr tedy malá reklama v podobě odkazů a informací.

Web: www.softcom.cz nebo www.computershop.cz

Pobočky:

  • Praha - 28. Pluku 458/7 (Po-Čt 8:30-18:30, Pá 8:30-17:30)
  • Brno - Jiráskova 41 (Po-Pá 9:00-18:00)
  • Ostrava - Kravařská 571/2 (Po-Pá 8:00-12:00, 12:45-17:00)

 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist