Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Jak jsme chytili korelu

Jak jsme chytili korelu

20.6.2008 | Karel Kilián

Tak jsme si včera užívali odpočinkového večera ve Studénce, já ležel u notebooku, manželka kutila cosi v přízemí, když jsme z balkónu uslyšeli štěkat našeho psa Maxe a křičet jakéhosi opeřence. Manželka na mne zavolala, ať se jdu podívat, doslova "aby to Max nesežral."

Na zábradlí balkónu seděla nádherná korela, pod ní Max a vzájemně spolu cosi hlasitě konzultovali. Nutno říci, že korela byla vcelku odvážná, neboť seděla jen kousek od psa, který byl evidentě připraven si z ní udělat druhou večeři. Maxe jsem pracně odehnal (přesnější by bylo napsat "odtáhl") a pomalu jsem se blížil ke korele. Počítal jsem s tím, že uletí, nicméně zvíře bylo evidentně ochočené a ochotně si sedlo na můj nabídnutý prst (původně mi v tom posledním slově chybělo T :-D). Nechal se dokonce přenést do místnosti. Manželka začala shánět po sousedech, zda někomu neuletěl papoušek, nicméně přinejmenším v naší ulici se majitel nenašel. Korela mezitím vesele poletovala po pokoji, tu si sedla na skříň, támhle oždibovala kytku, ale jakmile jsem se vypravil z místnosti pryč, okamžitě uspořádala nálet na mou hlavu, kde se zahnízdila. Když už se mi povedlo opustit pokoj, začal papouch neskutečně a nepříjemně křičet.

Mezitím jsme se stačili s ženou dohodnout, že korelu doma nechceme, neboť už takto neustále stěhujeme mezi Studénkou a Ostravou klec s křečkem a další zvíře by bylo starostí navíc. Ani představa, že nás každé ráno budí svým pronikavým pískáním, nebo vize uklízení bordelu, který pták vyhází z klece ven, se nám zrovna nezamlouvala. Naštěstí o zvíře projevila zájem sousedka se dvěma malými syny. Manželka se tedy vydala opatřit klec a já mezitím hlídal milou korelu.

Ta se okamžitě ubytovala a když zrovna nebudovala hnízdo v mé hlavě, běhala mi po zádech, případně si hrála na schovávanou v peřinách. Velký zájem u ní probudil notebook, na který se dívala, jako by mu rozuměla a vyzvánění mobilního telefonu, ke kterému se ochotně přidala se svým zpěvem. Svým drzým chováním ve stylu "já jsem tady doma" mi připomínala jednoho rodinného známého, po kterém jsme milého okrasného ptáka pojmenovali :-D.

Korela si hraje na schovávanou v peřinách

Následně manželka přinesla klec, kam se našemu milému společníkovi očividně nechtělo a odnesla ho k sousedce. Dětičky byly samozřejmě nadšené, její manžel nadšení očividně nesdílel :).

Každopádně je tu výzva: pokud víte o někom, komu včera, nebo v uplynulých několika dnech uletěla ve Studénce (nebo možná i okolí - byl to docela dobrý letec) korela, ozvěte se nám buď mailem, nebo v diskuzi na našem blogu! Je zřejmé, že majitel strávil ochočením tohoto papouška hodně času, protože je velice krotký a není zvyklý být sám, takže budeme rádi, když se k němu bude moci vrátit.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Jiří Sládek Ztracená korela
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist