Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Ukrajina > Ukrajina - 2. díl: Krásy Kyjeva

Ukrajina - 2. díl: Krásy Kyjeva

25.7.2005 | Visnery
Když se dostanete do jakéhokoliv města, jsou místa, která prostě musíte navštívit...Pokusím se vyjmenovat aspoň pár těch, o kterých si myslím, že stojí opravdu za zmínku:

Klikni pro plnou velikostKlikni pro plnou velikostKyjevsko-pečorská lávra: Klášter, který stojí na podzemních jeskyních, je největší dominantou a orientačním bodem celého Kyjeva. Podzemní labyrinty se staly pohřebním místem pro mnichy a přes více něž sedm století. Vstup je povolen jen s vhodným oblečením. Vyrábějí se zde ikony, najdete zde spoustu muzeí a ortodoxních věřících. Objekt je pod ochranou UNESCO.

Jedno z muzeí je také muzeum miniatur: Autorem miniaturních unikátu je Antolij Konénko. Jeho umění sahá do takových detailů, jako je blecha okovaná zlatou podkovičkou, růže v ženském vlasu, nebo portrét umělce na hlavičce od sirky. Toto možná nijak neovlivňuje a ani nepatří do Ukrajinské národní kultury, ale je to natolik zajímavé, že se o tom nejde nezmínit:)

Klikni pro plnou velikostSocha Rodina Mať: Obrovská plechová konstrukce, která měla při válce dohlížet na obyvatele Kyjeva a včas je varovat před nebezpečím. Velikostně odpovídá Petřínu, jen je o trochu větší. Vedle ní je muzeum vojenského umění. To vše na holé přírodě a bez střechy. Pro obdivovatele tanků, vojenských náklaďáků, bomb a děl je to přesně to pravé.

Katedrála sv. Sofie: Nejstarší sakrální budova v Kyjevě. Je to hlavní metropolitní kostel. I zde potkáte kupu věřících, turistů a především lidí s citem pro umění. Honosný interiér, mnoho zlatých věžiček - to je typické pro pravoslavné kostely. Michajlivský kostel je hned vedle katedrály sv. Sofie. Jsou si velice podobné, ale každý má tu svoji "nudnou" historii:)

Klikni pro plnou velikostChresčatik. Majdan nezaležnosti: nebo jak chcete. Oboje je to samé a oboje je to centrum Kyjeva. Pokud ho chcete projít celý, docela si máknete, jedná se totiž o docela dlouhou ulici uprostřed s hotelem Ukrajina, různými sochami atd. Přímo pod Majdanem je 3patrový obrovský obchoďák, kde se setkáte se značkami, které jste v životě neviděli a ani o nich neslyšeli. Majdan má prý prohřívané chodníky od začátku až ke konci, ale bohužel jsem tam v zimě nebyla, takže nemohu potvrdit, zdali ten sníh tam opravdu taje či nikoliv:)

Klikni pro plnou velikostPokud se dáte na konec Chresčatiku narazíte na Vítězný oblouk, který mohu doporučit zvlášť v noci. Je nádherně osvětlen a jde od něj vidět i na druhý břeh Dněpru.

Na Chresčatiku se setkáte s mnoha pouličními prodejci, karikaturisty a dalšími podobnými ptákovinami. Všechno je zde mnohonásobně levnější, nežli u nás. A tak vás karikatura nevyjde na víc než stovku.

Andrejivskyj spusk: v překladu něco jako "svah". Jedná se v podstatě o ulici, která prudce klesá dolů a všude na ní jsou ukrajinští umělci. Malíři, sochaři, řezbáři atd. Koupit si zde můžete cokoliv. Nádherná mistrovská malířská díla, nebo jen obyčejnou matrošku. Dřevěná díla, typické kroje, nebo výrobky z polodrahokamů. A pokud máte nakoupeno, ulice je lemovaná typickými ukrajinskými jizbami. Kde si vždy dáte výborné čebureki, pelmeně nebo boršč. Chrám sv. Andreje také stojí za vidění, nachází se v horní části ulice.

Perejaslavl Chmelnickij: malebný skanzen, kde je zachycen život lidí před pár stoletími. Slaměné střechy, domácí výroba másla, to vše nejen uvidíte, ale můžete si také vyzkoušet. Pokud se odhodláte, méně než půl dne tam nestrávíte:)

Klikni pro plnou velikostFanikulor: neboli naše lanovka, podobná naší petřínské. Je nejstarší v Evropě a doveze vás na místo, odkud je nádherný výhled na celé město. Vstupné je opravdu symbolické.

To jsou snad základní památky Kyjeva, které by člověk měl navštívit, aby si udělal nějaký obrázek o tomto nádherném městě. Doufám, že jsem na nic nezapomněla:)

Všechny dosud vydané články o Ukrajině si můžete přečíst zde!


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 22.2.2017
Dnes má svátek Petr
původ jména je řecký a znamená: skálopevnost
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
Italská svatba – zvyky, tradice a přípravy
Sara 21.2.2017 15:44
Ja jsem chtela vzdycky svatbu v zahranici ale ne t...
Když otec nevede nevěstu k oltáři...
Leni 17.2.2017 13:30
Svatbu teprve řeším a už předem vím, že chci jít k...
Android tipy: Jak posílat hudbu, fotky a videa pře
edimer 11.2.2017 19:05
Někomu se bude uriče hodit návod jak rychle a jedn...
Kdo byl a je Josef Laufer? aneb Moje VELKÉ zklamán
vend123 7.2.2017 12:04
Nejsem si tím vůbec jist, ale můj otec mi vyprávěl...
TOPlist