Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Reklamy > 10x aktuální české reklamy z televize (videa) 9. díl

10x aktuální české reklamy z televize (videa) 9. díl

28.4.2008 | Karel Kilián

Story

Uf, mé oblíbené slovo "autfit" (jasně, outfit, já vím). Jedna z věcí, které mi vadí v současných reklamách: totiž že se místo českých ekvivalentů používají rádoby "in" anglické výrazy. Tohle je zrovna jedna z ukázek, jak dokážou reklamky prznit český jazyk.

Actimel

Posilte imunitu svého organismu s Actimelem - aneb klasická reklama na tento produkt, která asi ničím nepřekvapí. Jen skončilo období chřipek, tak Acrtimel vyměnil komunikované sdělení....

Gillette Fusion Power

Reklama na holící strojek s pěti břity, plus jedným přídavným. Kolik těch břitů budeme mít za pár let? Pamatuji si na první Gillette, které měly dva břity, pak tři a teď už šest....

Kinder Chocolate

Prý že kdyby si děti mohly udělat vlastní čokoládu, udělali by si Kinder Chocolate. Klasické zdůraznění zvýšeného objemu mléka, ačkoli v čokoládě zase mléko jako až tak zásadní nevidím...

Astor Mattitude

16hodinový make-up. Na Astoru mě fascinuje, jak propaguje heslo "je krásné být sama sebou" a přitom nabízí kosmetiku, která IMHO to "sama sebou" zapatlá.... A klasicky, jak už to v dnešních reklamách bývá, dvacetileté modelky upozorňují na to, že propagovaný prostředek zakrývá vrásky. Kurňa, holky, jak to žijete, že máte ve dvaceti vrásky??

Nestlé Extréme

Prý zažijete explozi chutí. Otázkou je, zda je tato reklama dobře načasovaná - přeci jen roční období, ani počasí zrovna ke konzumaci mražených výrobků neláká... Ani samo provedení reklamy není nijak ohromující: postačí jeden grafik s 3D programem.

Fiat Grande Punto

Podle mne hodně povedená reklama, hlavně ten závěr, kdy se z jezdíčích automobilů sestaví obraz Punta. Docela by mě zajímalo, zda to takto skutečně sestavili, ale myslím si, že jde spíše o zdařilou počítačovou animaci. Ale jako reklama, propagující konkrétní značku, to není špatné!

Garnier Roll-On

Celulitida, aneb jeden z problémů, který "vymyslely" kosmetické firmy, aby mohly cpát ženám prostředky na její odstranění. Tento produkt nabízí, kromě krému, ještě masáž, prostřednictvím "válečků" (vtipně pojmenovaných Roll-On) a slibuje účinky do patnácti dnů. Na konci reklamy nechybí mnou nesnášené šeptání "pečuj o sebe!"

Tuc-glóbus

Reklama je velice prostá: místo, abyste hladem snědli glóbus, dejte si sušenky. Najvíce mi asi vadí obrat "natucni se něčím dobrým." Co je to, proboha, za pokus o nové slovo?

Tullamore Dew

Na tuhle reklamu slyším, protože Irsko je zemí, kterou bych chtěl navštívit. V reklamě je pěkně vykreslena nejen irská hospůdka, jak si ji představuji, ale i krásná příroda této země. Drsná země, jemná whiskey mi automaticky asociuje právě toto pitivo. Podle mého mínění jde o jednu z mála podařených reklam na tvrdý alkohol.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.12.2018
Dnes má svátek Albína
původ jména je latinský a znamená: bělavá
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist