Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Vybírači popelnic verze 1.0-4.0

Vybírači popelnic verze 1.0-4.0

25.3.2008 | Karel Kilián

V pátek jsem cestou do práce viděl zajímavý úkaz, svědčící o tom, že i vybírání odpadků z popelnic má na sociální situaci vybíračů pozitivní vliv.

Když zavzpomínám, tak první verze vybíračů popelnic chodila s taškami a bodlem. Později přišla druhá verze, vybavená taškou na kolečkách.

Loni jsem se přestěhoval do Ostravy, kde mě překvapil jeden ze členů místní hlasité minority. Zatímco předchozí verze vybíračů chodily po svých a vynález kola se dotknul pouze jejich mobilizovaných tašek, v Ostravě jezdil vybírač na jízdním kole, za kterým měl připojený (patrně doma na koleni vyrobený) vozík. Jeho rychlost tak vzrostla několikanásobně a mohl tak být u popelnic dříve, než zbytek jeho komunity.

Aktuální verze Vybírače 4.0 stála dnes ráno u našich popelnic: slušně vypadající pán v důchodovém věku vybíral popelnice a vedle něj vrněla Škoda 136 (tedy Favorit). Rozsvícená světla, klíčky v zapalování a stařík půlkou těla v popelnici.... Zamýšlím se nad tím, jak dlouho bude trvat, než mu v této pozici někdo do auta skočí a ujede s ním. Obzvlášť na Dubině tuto scénku očekávám velice brzy. Proti předchozí verzi tedy geront přišel s ochranou proti povětrnostním vlivům a také s (na svou dobu slušnou) motorizací. Zapomenout bychom neměli ani na výrazně vyšší nosnost a rychlost, kterou zcela bez diskuze překonává své konkurenty s taškami na kolečkách i s jízdními koly.

Vlastní vozidlo prošlo důkladným tuningem. První vylepšení, které jsem zaznamenal, byly asi tři "smradlavé stromečky," pověšené na vnitřním zpětném zrcátku. Jejich význam je jasný - měly by se snažit přehlušit zápach převáženého odpadu. Neméně mě zaujala absence druhé řady sedadel, která geront demontoval, patrně se záměrem zvýšení úložného prostoru kufru. Do takového Favorita celkem bez problémů pak dostanete i průměrně velkou pračku.

Škoda, že mě nenapadlo toto minipopelářské vozidlo vyfotit. Každopádně se ukazuje, že vybírání odpadků asi nebude špatným příjmem, když se tímto oborem zabývá tolik našich spoluobčanů, kteří v zájmu maximalizace volí stále rychlejší prostředky s vyšší kapacitou. Teď už jen čekám na to, kdy si vybírači pořídí staré popelářské auto, kterým odvezou jedním šmahem odpadky z celého sídliště, které následně budou doma v obýváku třídit.

Ostatně z hlediska ekologického by to mělo řadu výhod: nemuseli bychom platit za odvoz odpadků, protože vybírači to dělají dobrovolně a tedy zdarma. Nemuseli bychom se zabývat ani trapným tříděním, neboť právě tito lidé dokáží rychle identifikovat a odvézt do sběrných surovin vše, co se dá dále zužitkovat. Možná by nebylo marné, kdyby se Bursík zabýval tímto fenoménem. Určitě by to bylo lepší, než když vymýšlí cypoviny, typu vratné PET lahve, nebo posílá e-maily....


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.10.2017
Dnes má svátek Michaela
původ jména je hebrejský a znamená: podobná bohu
Nové komantáře
Svatba v Řecku, tak trochu jiná záležitost
Kamča 10.4.2017 14:43
řecko je krásná destinace na svatby. :-) my jsme t...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
TOPlist