Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Ostravo, Ostravo, vybodni se na akce, na které nemáš!!!

Ostravo, Ostravo, vybodni se na akce, na které nemáš!!!

2.5.2005 | Karel Kilián
Tak jsem se zase zdravě nasral. Tento víkend se v Mošnově na ostravsku konala nějaká akce u příležitosti osvobození. Nebudu tady rozebírat debilitu nápadu, uspořádat takovou akci v místě, jež svou dopravní infrastrukturou totálně neodpovídá případným dopravním nárokům. Ačkoli nápad pořádat mega-akce ve vesničce, do níž vede po jedné obyčejné silnici z Ostravy, ze Studénky a z Příbora, je věc hodná zamyšlení. Díky tomu podobné akce končí tím, že je první cesta totálně zacpaná a neprůjezdná, druhá a třetí pak skoro neprůjezdná.

Na otázku, kterou jsem si vyslechl coby odpověď na mé námitky, totiž "kde by se tedy taková akce měla konat," odpovídám: když na ostravsku nemají prostor s dostatečně dimenzovanou infrastrukturou, ať se na podobné podniky vybodnou! Já také nedělám ve svém bytě 4+1 koncert Anety Langerové, protože mi jaksi dochází, že by se sem asi všichni nemuseli vejít. Ostravská radnice má ale poněkud jiný přístup a asi bych se nedivil, kdyby Anetu opravdu nechali zpívat v družstevním bytě.

Tento víkend se díky již zmíněné akci v Mošnově povedlo vytvořit kolonu stojících vozidel dlouhou - a teď se držte: skoro 9,5 km - od Krmelína až do Mošnova!!! Zmíněný úsek jsme projížděli průměrnou rychlostí něco málo pod 8 km/h - tedy kolem hodiny a čtvrt.

Během čekání a občasného poposkočení o metr vpřed nás nejprve předjela protisměrem skupinka několika limuzín osazených modrými majáky. Vzhledem k rychlosti, jakou si to tím protisměrem kalili, si raději ani nepředstavuji, jak by dopadla nějaká stará škodověnka, která by nestihla uhnout. Ale asi by bylo příliš chtít po našich policistech či řidičích nám údajně rovných politiků, aby rozlišovali protisměr od levého (zde neexistujícího) pruhu....

Následovala další skupina, do níž se pohotově zapojilo i několik "civilních" aut. V čele byla jedna policejní felda, na konci také. Za ní pak celá (skoro nekonečná) řada vychcánků, kteří využili situace a vtipně se zařadili. Pokud byste čekali, že někde hlídali policajti a tyhle lidi zkásli, jste na velkém omylu.

Vše dorazil majitel Opela Astry v modré metalíze. Vesele si předjížděl v protisměru a když v dáli zahlédl policejní VW Transporter, začal se cpát do svého pruhu. První, kam se chtěl vecpat, byl prostor přede mnou (nechávám si vždy rozestup za předchozím vozidlem - kdyby se něco událo, abych měl prostor na reakci). To už mi skutečně vypěnily nervy a tvrdě jsem zabral kýžené místo s troubením a vysunutým vztyčeným prostředníkem z okna, aby milý vychcánek pochopil, že nejsem ten, kdo mu bude jeho manýry tolerovat. Byl jsem si jistý tím, že kdyby do mne vrazil, tak nemá šanci to uhrát na mou vinu. Potěšili mě i za mnou stojící řidiči, kteří onoho hajzlíka také odmítli pustit do mezery.

Dva kilometry před Mošnovem pak zabírala okolí silnice odstavená vozidla účastníků akce. Stála opravdu všude: v poli, na krajnici, na všech bočních komunikacích.... Mezi tím chodili po silnici pěšáci, které ani nijak moc nevzrušovalo, že si to štrádují po komunikaci první třídy: chodili třeba ve trojstupech, kličkovali a k tomu ještě šli po špatné straně komunikace. Potkat v takovém místě kamion, nebo autobus, to byla opravdu lahůdka, kdy jsem přemýšlel, zda pro mne bude lepší urvat zrcátko o protijedoucí kolos, nebo druhým zrcátkem sejmout neuspořádaně se pohybujícího chodce (spíše jsem inklinoval ke druhé variantě - přeci jen zrcátka jsou drahá záležitost :) ).

Na konci toho všeho byl samozřejmě policajt, který se snažil řídit dopravu. Vysvětlení 9,5 km dlouhé kolony bylo tím pádem dílem okamžiku....

Co říci k akci na Mošnově? Asi to, co jsem říkal již na začátku: pokud na ostravsku nemají odpovídající prostor, kde podobné akce pořádat, ať se dohodnou s nějakým vybavenějším městem a nedělají megalomanské akce v místě, které takovým účelům ani náhodou neodpovídá. A nebo ať se na to příště vybodnou, když na to nemají....


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. Ad. Ivo
Karel K. Ad. steve
Ivo Ad. proč jste tam jeli?
steve Tak proč jste tam jeli?
Karel K. Ad. vlak
knp vlak
Karel K. Ad. parkovani
Alex parkovani
Karel K. Ad.cena
Luvok Cena
Karel K. ad. mm
Karel K. Ad. no tak lidi
mm neopakovatelný zážitek???
Karel K. Ad. ...
Hoznar no tak lidi
Visnery ...
Karel K. Ad. Nono
Ijin Tichý Nono
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.4.2019
Dnes má svátek Marcela
původ jména je latinský a znamená: malá bojovnice
Nové komantáře
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
TOPlist