Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Krávy, kravky, kravičky a mezinárodní vandalismus

Krávy, kravky, kravičky a mezinárodní vandalismus

4.8.2004 | Karel Kilián
Začnu několika citacemi z iDnesu, konkrétně z diskuze pod článkem Zloději ukradli vystavenou krávu.

Rozhodně rozumně a fakticky podložený příspěvek napsal(a) Isbjoerna: "V puvodni zemi vystavy (Svycarsko) ma krava velky vyznam - produkce mleka, mlecne vyrobky (syr, cokolada) proslavily svycarsko na celem svete, a proto mela tato vystava v Zürichu ENORMNI USPECH! To se vsak neda transponovat na Prahu! Nevim, jake nationalni zvire Cesi maji (ci jiny vyznamny symbol), ale jsem si jista, kdyby pasoval MOTIV vystavy, prijali by vystavu i Prazane vlidneji." Co dodat? Mne v první chvíli napadlo, že jestli mají Češi nějaké národní zvíře, tak snad jedině vola, nebo obecně hovado. Jak jinak titulovat lidi (Čechy, ale i cizince), kteří se například projevují tím, že likvidují, poškozují a teď dokonce i kradou plastové modely krav?

Co komu na těch kravkách vadí? Že se do Prahy nehodí? Dobře - pak pojďme zbourat žižkovský vysílač, nebo ještě lépe nábřežní zrůdnost zvanou "tančící dům." Troufne si někdo? Tyto a podobné rádobymoderní stavby hyzdí Prahu. Narozdíl od krav ji hyzdí prakticky navždy.... Ostatně i v tomto se shoduji s Isjobernou: "Kdyz jsem po letech navstivila Prahu a videla tu ohavnou budovu vedle Narodniho divadla... Tak to uz snad radsi kravy, ktere za 2-3 mesice zmizi. :-/"

iDnes zveřejnil informaci, že byla poškozena nebo zničena již třetina krav.... Z celkového počtu 200 to znamená cca. 66 vystavovaných exemplářů. Hned vedle toho je informace, že se policie zabývala třemi případy - tedy ani ne pěti procenty. Asi měli na práci něco důležitějšího - třeba buzerovat někde s radarem na rovném úseku, kde nikdy nikdo nechodí a nehrozí žádné nebezpečí pramenící z vyšší rychlosti. Ale pogratulujme naší policii k tomuto mimořádnému úspěchu - v některých případech její úspěšnost a někdy ani snaha nedosahují ani těch 5%.

Co si o CowParade myslím já? Neřeším, proč jsou v Praze zrovna krávy a ne jiné objekty - tak otázka nestojí. Ale beru to jako milé zpestření. Když moje snoubenka přišla s tím, že bychom mohli zkusit všechny ty krávy, kravky a kravičky nafotit, nebyl jsem zrovna nadšen, ale dnes, poté co jsme skoro dvakrát obešli centrum a jeho okolí a druhou stranu Vltavy, musím říci, že tahle akce pro mne měla smysl. Poznal jsem díky ní velkou část města, ve kterém žiji a ještě mě to "dokopalo" k pohybu, který určitě alespoň trošku pozitivně zapůsobí na mém zdraví. Autorům téhle akce tedy mohu poděkovat za zajímavé a smysluplné procházky po našem hlavním městě. Jejich výsledkem je ostatně galerie umístěná na www.zarohem.cz/kravy.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 23.10.2017
Dnes má svátek Teodor
původ jména je řecký a znamená: boží dar
Nové komantáře
Svatba v Řecku, tak trochu jiná záležitost
Kamča 10.4.2017 14:43
řecko je krásná destinace na svatby. :-) my jsme t...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
TOPlist