Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > (Ne)oblíbený šéf podal výpověď! Hip, hip, ...!

(Ne)oblíbený šéf podal výpověď! Hip, hip, ...!

24.10.2007 | Karel Kilián
Minule jsem tu psal o mém bývalém šéfovi, který si myslel, jak je oblíbený. Pro ty, co se nestihli zorientovat v mých pracovních vztazích, tak situace se vyvíjela asi takto:

 • Od ledna do září jsem dělal na oddělení A, kterému šéfoval - říkejme mu třeba Pat :)
 • Zpočátku jsem nebyl nespokojený, ale přeci jen po nějaké době rozkoukávání se jsem pochopil, co je Pat zač. Krom toho, že byl neuvěřitelně závistivý, vystihlo by ho nejlépe slovo bezpáteřní. Bohužel se tato vlastnost neprojevovala jen v osobním, ale i pracovním životě, což mi čím dál více vadilo. Navíc jsem cítil, že mám podstatně na víc z hlediska profesního - konkrétně jsem se chtěl více věnovat administraci serverů.
 • Se svými trablemi jsem se často chodil svěřovat kamarádovi a kolegovi Petrovi, který toho času dělal na "softwarovém oddělení" jako programátor. Tomu často zůstával rozum stát nad tím, co se u nás na oddělení děje. Kromě osobních věcí to byly především věci, které doslova ohrožovaly provoz. Pat si totiž držel veškeré informace ze svého oboru pod pokličkou, aby měl pocit nepostradatelnosti. I na výslovné žádosti o zaškolení toho či onoho odpovídal "to je strašně složitý." Přesto se mi podařilo některé věci naučit "vedlejšími cestičkami."
 • Celému odboru velí vcelku inteligentní šéf, kterému budeme říkat třeba Boss :-D. Ač jsem byl už od mého nástupu očkován Patem i mým předchůdcem, jaký je Boos idiot, udělal jsem si po čase vlastní názor. A nebyl to názor nijak negativní. Naopak - Boss má dost slušný přehled jak z oboru informačních technologií, tak i z jiných směrů. Zrovna dnes mě počastoval úryvky ze dvou básní a na to navázal matematickými příklady typu "Želva a Achilles." Postupně jsem tak přišel na to, že Boss celkem umí vnímat a pochopit vše, o čem jsem s ním z oboru mluvil a zásadním plusem, kterým u mne hodně získal, bylo to, že uměl pochválit dobře odvedenou práci. To Pat neudělal nikdy.
 • V září přišel kolega Petr s nápadem: ať nás Boss "vyjme" ze stávajících oddělení z pod našich idiotských šéfů a udělá z nás referát (oddělení být nemůžeme - to bychom museli být tři). Bossovi se nápad zalíbil a na poradě v polovině září přednesl nové organizační schéma odboru.
 • Patovi se to samozřejmě nelíbilo, protože by tak přišel o jednoho ze svých podřízených. Nejprve zlikvidoval audiozáznam z inkriminované porady a pak se snažil přesvědčit asistentku, aby nové organizační schéma vyňala i ze zápisu. Když se mu toto nepovedlo, pronesl, že to tak nenechá a letěl jako správný "bezpáteřák" za náměstkem (=nadřízeným Bosse).
 • Náměstek tedy slíbil projednání jak s Patem a Bossem, tak i s Petrovým šéfem. Pat mezitím zlanařil Petrova šéfa na svou stranu, ač byli do té doby skalními nepřáteli.
 • Porada dopadla - díkybohu - podle našich představ. Náměstek potvrdil, že od 1. Října vzniká náš referát, kterému bude šéfovat Boss. Pat se ještě zeptal, zda to jako znamená, že když mě zaúkoluje (což dělal moc rád), že ho mohu poslat do prdele. Škoda, že jsem na té poradě nebyl - určitě bych mu odpověděl kladně.
 • 1. října tedy vznikl náš referát a já se přestěhoval k Petrovi do kanceláře. Počínaje tímto dnem jsem se každý den vracel z práce s dobrou náladou, což byla radikální změna proti předchozím měsícům. I moje manželka zaznamenala tuhle změnu k lepšímu.
 • Rozjeli jsme se jako rychlík, vědomi si toho, že musíme dokázat smysluplnost našeho oddělení. Celkově vzato se opravdu dařilo, na čemž se podepsala i dobrá spolupráce, protože každý z nás je hlava na jiný obor IT.
 • Pat se ale nevzdával a snažil se využít každičké příležitosti. Nejprve to zkusil se zálohou poštovního serveru a novým WSUSem, ačkoli oba tyto projekty jsem měl rozjeté v testovacím režimu, což jsem Patovi na jeho dotaz vysvětlil. Přesto mu to nezabránilo, aby si šel stěžovat za Bossem, který mě jeho snahou následně přišel pobavit.
 • Ve druhé dekádě října Patovi evidetně došlo, že jeho "oblíbenost" je v háji a že se mu vrátilo zpátky všechno to negativno, které kolem sebe šířil například pomluvami jednoho podřízeného před druhým a zase naopak. Všechno na něj postupně prosáklo a vrátilo se mu v plné palbě. Na jeho straně zůstal jediný podřízený.
 • Dnes 24.10. Pat evidentně pochopil to, oč jsme se snažili: totiž že situace vygradovala tak, že by měl odejít. Pochopil to sám, což mě při jeho zabedněnosti a pocitu vlastní dokonalosti překvapilo. V dopoledních hodinách podal Pat výpověď s tím, že by rád skončil k poslednímu říjnu. To mu nebylo umožněno, takže s koncem roku odejde i on :-D
No a po tom všem si užívám večer se sluchátky na uších při poslechu gothic metalové kapely Sirenia a říkám si, že přeci jen je na tom světě nějaká spravedlnost! Já se mohu vesele věnovat své práci, především pak serverům a nebudu mít za zády neurotika, který uměl akorát "kurvovat a píčovat," případně někoho kritizovat a vymýšlet podrazy.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Al Capone Krásné
Almad konzert
Almad Hmm
Karel K. To: Lone Star
Lone Star 2 Karel
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist