Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Oblíbený šéf je v háji, vztah vzkvétá... ...co více si přát?

Oblíbený šéf je v háji, vztah vzkvétá... ...co více si přát?

22.10.2007 | Karel Kilián
Dnes jen krátký blogpost a tentokrát to nebude o televizní reklamě, ale o tom, jak žiji :)

Přátelství

Když jsem odcházel do Ostravy, hodně jsem se bál.... Připravoval jsem se tak dobrovolně o možnost rychlého kontaktu s přáteli a kamarády, na které jsem byl zvyklý. Nakonec se zadařilo a i přes mou ostražitost a tendenci nepouštět si lidi blízko k tělu, jsem na Ostravsku našel fakt skvělého kamaráda Petra. Další adepti na přátelství se mnou ale v tomto městě s černým srdcem neexistují a podle všeho jen tak existovat nebudou. Proto jsem moc rád, že mám ty pražské (abecedně): Andreu, Dášu, Davida, Evu (ano, ta není přesně z Prahy, ale z Pardubic...), Lucku a Zdeňka.

Práce

Právě kamarád Petr byl relativně nedávno iniciátorem akce "Velká říjnová revoluce" a rozhodl tak o mém dalším setrvání v místní nemocnici. Když to hodně zestručním, tak šéf, který si o sobě asi dodnes myslí, jak je mezi podřízenými oblíbený, se ukázal jako nesnesitelný a naopak nepopulární vedoucí odboru se pro mne vyprofiloval jako velice chytrý chlap a slušný vizionář. Kolega z vedlejšího oddělení nakonec upletl akci, během které jsme za podpory šéfa odboru založili referát a stali se tak pány vlastního času. Teď se mohu věnovat věcem, které mě baví a díky kterým se profesně rozvíjím. To je, mimochodem, taky další věc, která mě zaujala: i v "mém věku" jsem najednou nějak "chytil slinu" a mám potřebu se profesně posouvat dál.

Šéfové

Tohle bude poznámka především pro diskutujícího pod nickem Lone Star: to, že šéf působí "všeobecně oblíbeně," tedy že si na něj podřízení nestěžují a jsou spokojení, opravdu nemusí znamenat, že tomu tak je! Můj NEDÁVNÝ šéf měl tento pocit také... ...a kde je dnes? Na vedlejší koleji. Já mu, ještě coby jeho podřízený, jeho pocit dokonalého šéfa nevyvracoval. Za to jsem nebyl placený. Ale myslel jsem si své. Když přišel vhodný čas (což se každému podřízenému nepovede), využil jsem toho. A kde je můj někdejší šéf dnes? Z člověka, který se považoval za "oblíbeného a vtipného Big Bosse", je dnes naštvaný chudák, kterého neberou (až na jednu výjimku) nejen jeho podřízení, ale ani kolegové/kolegyně ze spolupracujících oddělení. Dnes je (až na tu výjimku) prostě pro smích a nezřídka je parodován.... A to si ještě pár měsíců nazad myslel, jak ho podřízení mají rádi, jako šéfa....

Takže jen dodatek pro Lone Stara: můj šéf si (na základě vlastního ega) ještě v září myslel, jak je strašně vtipný, jak ho všichni žerou a berou.... A dnes? Šéfuje dvěma lidem, z čehož jeden nemá vlastní názor a druhému je víceméně jedno, kde, pod kým a co dělá. Stále je šéfem, ale i já - jeho někdejší podřízený - mám větší pravomoc než on tehdy.

Lone Stare, to, že si myslíš, jak jsi super šéf, rozhodně neznamená, že jím jsi. Rozdíl mezi mnou a Tebou spočívá v tom, že bych o sobě nikdy neřekl, co si o mně myslí ostatní, jak mě berou a vnímají. Nejsem - na rozdíl od Tebe - tak dokonalý, abych viděl do hlavinek všem kolem sebe. Aby ses jednou nedivil, když se Ti stane to, co mému někdejšímu "nesmírně vtipnému a populárnímu" nadřízenému.

Osobní život

Visnery je - zcela bez diskuzí - nejlepší manželka na světě. Za tím si stojím i po více než roce manželství (a 64 měsících vztahu). Ano, měli jsme nějaké spory, hádám se s ní, když řídí, ale je to prostě ženská, se kterou je radost sdílet každý den, žít ve společné domácnosti a vědět, že je to právě ona, kdo na mne čeká, když přijdu z práce.

Její osobnostní kvality oceňuji nejen já, ale i lidé, kteří jsou mnohem, mnohem starší než ona a mají jasně vyprofilovaný názor na to, co je "žena pro život".

Sám za sebe musím říci, že zatímco v Praze je hodně nešťastných kluků, hledající fajn holky a na Ostravsku překvapivě dost dívek s dobrým srdcem, hledajících kluky pro život, neměnil bych! Slovy mého kamaráda Petra: žádná ženská nestojí za to, abych si kvůli ní sundal prstýnek (a to i přesto, že na Ostravsku je ostřejší "konkurence", než v Praze).

Prostě jsem fakt spokojený a dnes a denně se utvrzuji v tom, že mé "ano" bylo řečeno nejen ve správný čas, na správném místě, ale i správné osobě.

Tolik dnešní zamyšlení nad mým životem.

Na závěr mi dovolte jeden snímeček z podzimní Ostravy :).

Podzimní Ostrava


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Lone Star - naposledy
Visnery lone star
Lone Star sorry za opakování
Lone Star jen tak na okraj...
Lone Star Kecáš...
Karel K. To: Lone star
Lone Star Visnery
Lone Star Karel
Visnery Lone star
Karel K. To: Lonestar
Lone Star Jak do duba...
Karel K. To: Lone Star
Lone Star Člověče...
Karel K. To: Lone Star
Lone Star Chjo...
Karel K. To: Lone Star
Lone Star Pro Karla - slíbená odpověď
Al Capone To: Karel K.
Karel K. To: Al Capone
Al Capone Pěkné
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 15.7.2019
Dnes má svátek Jindřich
původ jména je německý a znamená: vládce domu
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist