Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Ukrajina > Pití na Ukrajině – tentokrát bez vodky a jiných tvrdých národních lihovin :)

Pití na Ukrajině – tentokrát bez vodky a jiných tvrdých národních lihovin :)

24.10.2007 | Visnery

Tak jsem za svůj poslední pobyt na UA posbírala nějaké fotografie pití, které se tam dá běžně koupit a ráda vás s nimi seznámím :) Pokud některým přijde tento článek bezesmyslný, tak jej prosím nečtete, ale dost lidí se mě na to pořád dokola ptá a dělám to především pro ně a pro lidi, které zajímá co v této zemi ochutnat a co je pro ní specifické:)

Podobna nasi matonce, prijemna neutralni chutMirgorodska. Nase neoblibenejsi! Velmi specificka chut, i dost bublinkata. Jen pro milovniky :) Nejdrsnejsi a taky nejdrazsi mineralka na UA. Ale pekelne dobra :)Taky jemna, ac dost bublinkata mineralka,prijemne ale nikterak nebrutalni chuti.

Co se týče minerálek, tak výběr je opravdu opravdu velký, na takový tady nejsme zvyklí. Na co si dát pozor? Ne všechny minerálky jsou takové na jaké jsme zvyklí z ČR. Pokud jste někdy ochutnali Luhačovickou Vincentku, tak uznáte, že je opravdu specifická a nezachutná rozhodně každému. Ale je to opravdu léčivá přírodní minerálka…takové na Ukrajině naleznete spoustu. To je taky důvod, proč před nimi varuji. Ne každý prostě snese minerálku s klasickou „sírovou“ chutí :)

Ale jinak za sebe musím říct, že mně chutnají více, než české minerálky, právě proto, že mají „nějakou“ chuť a taky se tváří o dost zdravěji :) Ale dochází mi, že pokud se nedoporučuje pít denně českou Magnézii, tak nebude ani zdravého pořád pít ukrajinské minerálky, které jsou rozhodně více chuťově i minerálně „nadupané“. Ale neplatí to o všech, takže buďte v klidu :)
Tady hodím nějaké fotečky minerálek, které stojí za to ochutnat. U každé hodím nějaký komentář, když na ní najedete kurzorem.

Co se týče piva, tak v této oblasti bohužel nejsem žádným odborníkem, leč pouhým teoretikem :) Odbornou práci za mě zastávají moji rodinní příslušníci, jako je děda, manžel od tety a podobně. Proto s naprosto klidným svědomím můžu říct, co chutná a doporučují oni. Ukrajinské pivo se s naprostou pohodou může rovnat českému pivu. Já vím, teď se většina z vás chytá za vlasy a říká si, co to ta šílená blondýna napsala. Ale mám k tomu oprávněný důvod, proč to tvrdím :) Ukrajinské pivovary totiž investovaly nemalé peníze do techniky a především do českých odborníků, kteří jim vše řídí a nad celou výrobou piva dohlíží, proto je pivo naprosto srovnatelné s tím českým. No však sami ochutnejte a třeba se podělte i o zážitky :)

Mimochodem, hodím sem fotky i zvláštních piv, které čelí své popularitě hlavně u žen, protože jsou s různými příchutěmi. Například cherry, citron, nebo pomeranč a podobně. Osobně musím tyto piva chválit, chutnají opravdu dobře a jsou méně alkoholické, než normální piva, ale chuť piva zanechávají naprosto věrně.

Ledove pivo - novinka, u nas neznamePivo s prichuti citronu - moc dobreLedove pivo, manzel rozdil poznal:)Klasika, stejne jako nas.Klasika, dobraPivo s prichuti visni - vynikajici

Mezi další moky, které se na Ukrajině pijí, se podělím už jen ve zkratce. Především jde o KVAS. Jde o nápoj z chmele, který se podobá pivu, ale je bez alkoholu a je s cukrem. Proto vám bude připadat jako sladká limonáda, která je nejen moc moc moc dobrá, ale především zdravá a opravdu chuťově zajímavá.

Toť výklad podle wikipedie: Ruský a ukrajinský nápoj, který se nevyskytuje v žádné jiné národní kuchyni. Vždy se vyrábí ve větším množství. Je velmi rozšířený a vyskytuje se v mnoha obměnách.Původní postup výroby kvasu je ten, kdy se nechá kvasit voda, mouka a tekuté sladové těsto. Zkvašený základ kvasu se dále zředí vodou, přidají se kvasnice, cukr a aromatické přídavky a poté se uvaří. Aromatickým přídavkem může být ovoce či ovocná šťáva (třešně, maliny, citróny, aj.), anebo zázvor či máta.

V lete se kvas prodava venku primo takto. Nejlepsi je totalne vychlazeny.Vyborny, spise sladsi a hutnejsi, ale dobryJeden z nejlepsich kvasu, prodavany ve tří-litrovych lahvich. Pro ty co ho nemaji dost :)Nejlepsi ze vsechMoc sladky a hutny

Rjaženka je další druh super kysaného mléčného nápoje, který u nás nemáme a rozhodně stojí za to jej ochutnat. Můj Drahý vždy říká, že kdyby se točila rjaženka v hospodách, byl by mnohem šťastnější :)

Rjazenka :)

Tady na fotce ukazuji tzn. sociál obal, který jsme vyfotili schválně. Pochopitelně existují i normální obaly, na které jsem zvykli od nás :)


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Holbík Minerálky
evelina Kvas
tombr ukrajinská piva
Karel K. To: Peter Kotrčka
Peter Kotrčka pivo
Ludmila Muj nazor
Karel K. To: Jarek
Jarek kvalita nápojů
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 30.3.2017
Dnes má svátek Arnošt
původ jména je staroněmecký a znamená: čestný, vytrvalý
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist