Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Mám doma šukalku :)

Mám doma šukalku :)

15.7.2007 | Karel Kilián
I když jsem před rokem popisoval, jak to se šukalkou neumím, nakonec jsem si jednu pořídil i domů. Pro neznalé slangu: šukalka rovná se elektrická listová pila.

Její potřeba vyvstala v okamžiku, kdy jsme začali zvelebovat náš obývák, tedy poslední nezrekonstruovanou a rozumným způsobem neobyvatelnou místnost našeho bytečku. Předchozí majitel obložil jednu stěnu polystyrenem a dřevěnými prkny. Prkna byla situována šikmo (diagonálně), takže některá měřila i přes tři metry. Hned po jejich odmontování jsme část zkusili vynést do popelnice, ale podle předpokladů je (asi hodně a právem rozčílení) popeláři vyházeli, takže nyní tvoří dekoraci u blízké trafostanice.

Samozřejmě vyvstala otázka, jak se hromady dřeva zbavit. Spálit je, je v panelovém domě jaksi nemyslitelné (alespoň tedy pro nás), dělat bordel kolem popelnic mi je proti srsti. Takže jsem nakonec zvolil jako nejvhodnější variantu prkna rozřezat a vynést v pytlích.

Řezat ručně hromadu prken, která pokrývala stěnu o rozměrech 2,6 x 5,1 metrů, by byl běh na hodně dlouhou trať. Po zvážení všech pro a proti a s ohledem na blížící se pokládání plovoucí podlahy bylo jednoznačné, že bez listové pily v domácnosti se prostě neobejdeme.

Sám razím názor, že kupovat počítače v Tescu je holý nerozum, hodný amatérů. Je mi jasné, že kutilové a znalí práce se dřevem by podobně nekoupili v tomto obchoďáku nářadí. Ovšem já jsem v manuálních pracech amatérem, takže mně takové nářadí v pohodě postačuje.

Manželka v katalogu objevila listovou pilu v akci. Parametry, jako výkon 650W, laserové navádění a možnost připojení vysavače na odsávání pilin, zněly docela slibně. V obchodě jsem při zběžné obhlídce zjistil, že součástí vybavení je i jeden list. Varující je země původu: Čína. Ale co, na takové to moje domácí řezání čínský výrobek stačí. Od včerejšího odpoledne jsem tedy majitelem šukalky :).

Dnes ráno jsem nastupoval na brigádu později, takže jsem využil čas a rozhodl se pilku otestovat. Chvilku jsem experimentoval s rychlostí (samozřejmě mi nejvíce sedí ta nejvyšší) a výkyvem (vyhrál druhý nejvyšší). Následně jsem udělal první testovací řezy na zmíněných prknech. A nějak jsem testoval a testoval, celkem mě to i začalo bavit, takže jsem si málem ani nevšiml, že jsem během půlhodinky rozřezal úplně všechna prkna. Teď si pohrávám s myšlenkou, že bych je během zítřka rozřezal ještě na poloviny, aby se lépe skládaly do odpadkových pytlů.

Až dokončíme tuhle vyklízecí etapu, čeká nás tapetování. To bude po předchozím neúspěšném pokusu dělat tapetář, který tapetuje manželčině rodině už roky. Dělá svou práci poctivě a výsledek vypadá vždy dobře. Tchýně už přivezla i tapety, které sama vybírala (má tradičně dobrý vkus na tyhle věci) a protože je to import z Ukrajiny, budeme mít na zdech něco, co tady nemá každý druhý. Jen doufám, že se mi povede prosadit, aby zdi od omítky škrábal tapetář a ne my. Je to totiž jedna z mých nejneoblíbenějších činností.

Po tapetování bude následovat položení plovoucí podlahy. Asi to zkusíme sami. Zatím jsme ve fázi, kdy hledáme na Internetu různé návody, podle kterých je položení podlahy úplná maličkost na jedno odpoledne. Hahaha :).

Každopádně v brzké době se můžete těšit na fotky jak mojí nové pily, tak i z průběhu rekonstrukce obývacího pokoje.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 15.7.2019
Dnes má svátek Jindřich
původ jména je německý a znamená: vládce domu
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist