Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > První brigádička po patnácti letech

První brigádička po patnácti letech

14.7.2007 | Karel Kilián
Když jsem vychodil základní školu, bylo mi nějakých patnáct let. Tehdy jsem nastoupil na svou první a do tohoto pátku také poslední brigádu.

Pak následovalo gymnázium, dva semestry vysoké školy a poté už jen zaměstnání. Až teprve nedávno mi kolega nabídl přivýdělek: brigádu na festivalu Colours of Ostrava. Souhlasil jsem. Sice jsem se jaksi zapomněl pozeptat na platové podmínky a pracovní dobu, takže až nedávno jsem zjistil, že v přepočtu na hodinu vydělám méně, než moje manželka v Datartu. Inu, nevadí, protože kromě peněz je zde i naturálie v podobě dvou volných vstupenek na všechny čtyři dny, které by jinak přišly pěkně draho.

Během týdne kolega připravil počítače, jež naše nemocnice na festival zapůjčila za vskutku symbolickou cenu. Čtvrteční odpoledne odseděl sám, v pátek jsem se k němu připojil po čtvrté odpolední. Smyslem hry… …ehm – náplní brigády je podpora festivalové internetové kavárny. V praxi to znamená ráno přijít, zapnout počítače, otestovat je antivirem a pak sedět a čekat, zda někdo nebude něco potřebovat. Večer zase počítače vypnout. Toť vše. Lidí chodí celkem dost, ale drtivou většinu času stačí šestice připravených počítačů. Největší nápor je ráno, než začnou první koncerty a pak naopak večer, kdy si lidé hledají spojení na IDOSu.

Dnes jsem začínal v půl jedenácté ráno a skončím kolem půl jedenácté v noci. Zítra mě čeká šichta od jedenácti minimálně do desíti. Nestěžuji si: většinu času sedím a čtu si na Internetu, případně – když mě vystřídá jeden ze dvou kolegů – chodíme s manželkou, která mi včera i dnes dělala společnost, po areálu. Na hudbu, odpovídající naší krevní skupině, tady ale nenarážíme. Akorát před chvilkou se manželka vydala na Gipsy Kings. Já sedím na kavárně, protože mi jejich hudba nic neříká a všichni ostatní chtěli také vidět cikánské krále, kteří jsou hlavní atrakcí celé akce. Sám se těším jen na zítřejší odpoledne, kdy na jedné ze scén vystoupí kapela Gothart. Jinak samá voda, samá voda….

Vidět Colours of Ostrava je určitě zážitek – na takové množství lidí na jednom místě v Ostravě asi jinak nenarazíte. Za asi největší kuriozitu považuji čajovnu v suterénu garáží výstaviště, která působí opravdu netradičně. Pravda, kdybych neměl vstupenky grátis, nepřijde mi celá akce natolik zajímavá, abych za ní něco platil, ale jako freeware je to dobré :). No a co si koupím za utržené penízky? Část přidám ze svého kapesného a patrně již od příštího týdne budu odpočívat v relaxačním křesle :).


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
McQ krevní skupina
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 15.11.2018
Dnes má svátek Leopold
původ jména je německý a znamená: smělost a statečnost
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist