Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Filmové recenze > Filmy, které jsme v poslední době viděli…

Filmy, které jsme v poslední době viděli…

10.7.2007 | Visnery


Na nějaké dlouhé recenze filmů není čas, tak jsem se rozhodla, že napíšu jen jakýsi krátký seznam filmů, které jsme s Drahým viděli za poslední asi dva týdny :).

Prosím, nepodivujte se nad jejich kvalitou či našem duševním zdraví, ale někdy si člověk opravdu chce u filmu odpočinout :)

 Darwinovy ceny: Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Ocenění vzniklo na základě Darwinovy teorie přirozeného výběru, kdy výherci jsou vybráni z řad lidí zabitých při nesmyslných a stupidních nehodách, které zavinili díky vlastní hlouposti a šikovnosti. Hlavní postavou je Michael a Siri, kteří pracují pro pojišťovnu a jejich úkolem je pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami a zavinili si vlastní smrt. Vyplatit pojistku milion dolaru člověku, který proskočí oknem? Nebo ne? Jasně, mohlo to být kurióznější, něco jako křeček v zadku a podobné kuriozity, ale i tak to stálo za to a věci, které se zde řešily, byly dost zajímavé.  Krom velmi zajímavého pojetí samotného filmu, se v něm dočkáte i dost originální a kvalitní hudby. Kapka romantiky, kterou nakonec hlavní hrdinové předvedou, také filmu neuškodí, ba naopak. Černý humor, který celý příběh provází, se nedá přehlédnout a mnohdy opravdu člověka upřímně rozesměje…Takže tenhle filmík rozhodně doporučuji!

 Jednotka příliš rychlého nasazení:  Naprosto dokonalá komedie a parodie na všechny policejní filmy! Lepší jsem nikdy neviděla! O tomhle filmu nechci psát ani žádný stručný děj, protože je natolik skvělý a unikátní, že by to bylo zbytečné…tady jde doporučit jen jediné – podívejte se na něj!!! Originality, detaily, skulinky příběhu, které si každý nevšimne na poprvé…fakt paráda!!! Jednoznačně nejlepší film poslední doby, co jsem měla možnost vidět!

 Clerks 2: Muži za pultem: Tak o tomhle filmu těžko říct, co si myslím…Když sleduji hlasování a statistiku na ČSFD a vidím, že tenhle film dostal 84 % a já bych mu dala slabých ani ne padesát, říkám si, že jsem asi někde udělala chybu nebo něco nepochopila…:) Rozhodně netvrdím, že byl film špatný, ale přišel mi naprosto bezduchý, bez myšlenky, nevtipný a …prostě o ničem. Možná jsem na něj neměla tu správnou náladu a možná to bylo taky tím, že v závalu těch dobrých filmu, které jsem v poslední době viděla, se tenhle velmi prostě nechytá. A smysl? Dva kamarádi ze školy, kterým vyhoří jejich pracoviště, začnou pracovat v hamburgárně. Jeden je věčný „píchač“ a druhý se chce usadit a oženit s ženskou, co má obrovský klitoris :) A pak už film popisuje jejich životy, jejich rozdíly a taky jejich kolegy z práce. Taky je tady jedna velmi sympatická šéfová, které jeden z přátel lakuje nehty a z této nevinné scénky se pak vyklube i mimčo. Je libo mezidruhový sex? Třeba oslíka s člověkem? I na tohle přijde řada :)

 Divočáci: Tak jo, omlouvám Muži za pultem nebyla jediná blbost, kterou jsme viděli v poslední době. Je to tenhle snímek, kde zazářil mimo jiné i John Travolta a podobné „hvězdy“:) Tenhle tip filmů ocení spíše člověk, kterému je jedno co sleduje, ale hlavní je, že sleduje svého oblíbeného herce, protože jinak se podobný film snad nemůže ani natočit. Smysl? Čtyři kamarádi se cítí poněkud „staří“ a rozhodnou se sebe i své okolí přesvědčit o tom, že to tak není a že jsou právě v nejlepších letech a tak zajistí super stroje (motorky), ještě lepší vybavení a hadry a vyrazí na výlet napříč Amerikou. Zatímco tihle si na motorkářský gang jenom hrají, na svých toulkách jeden skutečný potkají. Říkají si Del Fuegos a trošku jim jejich výlet chtějí znepříjemnit. Ale právě díky nim poznají mnoho věci nejen o sobě, ale i o tom druhém…

 Hudbu složil, slova napsal: Příjemná, oddechová, nenáročná komedie, která ale může nějakou romantickou duši trošku i dojmout…Vlastně může dojmout všechny, pokud mají tu správnou dojímavou náladu :) Je o vybledlé popové hvězdě z osmdesátých let o kterou už nikdo nejeví zájem a která se jen občas objeví někde na vesnické zábavě, případně zazpívá u kolotočů. Vše se má ale změnit, když ho jednoho dne kontaktuje nejlepší zpěvačka na světě a řekne mu, že pokud do konce týdne složí pro ně oba duet, může ho vrátit znovu na výsluní slávy. Jenže Alex Fletcher nesložit už dvacet let ani notu, ani slůvku a teď má do konce týdne zvládnout dokonalý hit? V ten okamžik mu ale do života vstoupí květinářka Sophie, která hru se slovy zvládá naprosto dokonale. Jaká mašinérie a zapeklitostí životem potom příběh přinese? Na to se koukněte raději sami :) Ale tady klidně nemusíte váhat, když vezmete přítelkyni do kina, nudit se snad nebudete oba dva. The best je ovšem úvodní klip stylizovaný do osmdesátých let, ten nemá chybu!


 Noc v muzeu: Všechny filmy s Benem Stilerem prostě můžu, ne pro jeho závratně krásný vzhled, ale pro jeho schopnost zahrát každou roli perfektně, lehce a nenuceně. I v tomhle snímku se mu to rozhodně povedlo. Film se mi líbil moc, byl jiný než všechny ostatní, především měl hezký a milý nápad, který byl ještě mileji zpracován. Také je to film, který bych poprvé nazvala rodinným filmem, nudit se totiž nebude jak babička, tak až po vnoučka :)

Larry po rozvodu se svou ženu vidí, že svého syna ztrácí, nemá totiž pořádnou práci, nemá nic a syn si ho přestává vážit. Jenže si najde práci v Přírodovědném muzeu jako noční hlídač, co všechno tam zažije nevěří ani on sám, natož jeho malý syn, který se ale následně na vlastní oči přesvědčí. Věci v muzeu ožívají, tuhle hlášku zná snad každý…co se asi stane, když se zaklapnou dveře za posledním návštěvníkem muzea? Muzeum rozhodně nejde spát, ba naopak, všechno teprve ožívá…Tenhle film rozhodně doporučuji!!!

 Norbit: Eddie Muhphy je opravdový borec! Nejen, že si sám film napsal, ale on si v něm zahral i hlavní roli, roli obtloustlé manželky i majitele sirotčince, kde vyrůstal, prostě šílenec. Všechno tohle zvládá v jediném filmu, který je neuvěřitelné vtipný, rasistický, brutální se super hláškami! Jako malého ho pohodili před sirotčincem, tam o něj nikdo nejevil zájem, jen jednou se skamarádil s dětskou láskou Kate a zůstali přátele na dlouho, dokud si Kate nevzali do pěstounské péče. Od té doby byl Norbit smutný a nic ho nebavilo, ale hodná Rasputiá se ho ujala. Norbovi sice trošku vadilo, že byla o sto kilo těžší, než on, ale mělo to i své výhody a od té doby ho už nikdo nikdy nebyl. Jí si nakonec vzal za manželku, která mu ze života udělala neskutečné peklo a přibrala nejméně dalších sto kilogramů. A trápil by se asi do konce svého života, kdyby se mu do života nevrátila krásná Kate. Jak se společným osudem naloží? To snad není složité uhodnout…:) Na film se rozhodně podívejte, pokud máte rádi černou komedii a dost povedené hlášky, litovat nebudete! :)


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
David Kabele (Gagarin) .
Visnery To: Gagarin
David Kabele (Gagarin) .
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2017
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist