Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Sen, cesta do práce, Microsoft a další plky

Sen, cesta do práce, Microsoft a další plky

27.4.2005 | Karel Kilián
Dnes ráno jsem se probudil ze snu. Zdálo se mi, že jedu autobusem linky 260 do práce a že před zastávkou u Delvity se řidič za jízdy zvedl ze sedadla a přešel ke dveřím, aby se podíval po nějaké holce. Jako uvědomělý občan jsem vzal mobil a vytočil linku 156, abych o tomto podivném chování informoval městskou policii. Když jsem se dovolal, nadiktoval jsem místo, číslo linky a když jsem chtěl uvést evidenční číslo autobusu, zjistil jsem, že autobus má evidenčních čísel asi pět.... No a pak jsem se probudil :). Škoda, že nezjistím, jestli ten řidič nebyl třeba opilý, nebo nafetovaný - každopádně normální určitě nebyl :). Ale co je ve snech normální, že?

Reálná cesta do práce byla poněkud všednější. Až na to, že nás málem z boku nabourala autoškola, co jela z vedlejší ulice. Instruktor zahamtnul brzdu maximálně 20 centimetrů od nás. Nechápu, jak někdo může přehlídnout autobus - velkou, červenou krabici. Tu dívčinu bych snad ještě pochopil, ale tu hodně pozdní reakci instruktora už nikoli.... No, bylo sedm ráno - to ho alespoň částečně omlouvá :).

Ve Vršovicích jsem pak viděl zajímavý "citylight" (tj. takový ten reklamní panel, co svítí). Byl na něm muž v obleku, ale místo hlavy měl hlavu nějakého pravěkého ještěra. Nad tím vším se skvěl nápis "Microsoft Office prošel evolucí." Vybavila se mi moje nedávná debata s Almadem, kdy jsme řešili výhody a nevýhody Linuxu proti Windows. Došlo i na kancelářské balíky a docela jsme se, ač každý používáme úplně jinou platformu, shodli na tom, že čím novější Office, tím horší. Já sám zůstal na verzi 97 a jsem spokojený - umí to všechno, co potřebuji a ještě k tomu kupu věcí navíc. Od verze 2000 byl do MS Office zakomponován jakýsi pokus o "umělou inteligenci," která se vyznačuje například tím, že zobrazuje jen nejčastěji používané položky v menu a ikony na nástrojových lištách. Vím, že to jde vypnout, ale myslet na to při každé instalaci? Administrátoři, technici i pracovníci softwarové podpory mi jistě potvrdí, že s touto "fíčurkou" mají někteří uživatelé problémy. Někdy nemohou najít ikonu, která se jim "kamsi ztratila," jindy se podivují nad tím, že u kolegy vypadá Word jinak, než u něj (protože každý používá jiné funkce), atd. atd. atd.. Když jsem viděl poslední verze MS Office, nějak jsem nepochopil, co nového mi vlastně nabízí. Ano, třeba vylepšenou podporu práce v teamu, nebo lepší podporu ve spojení se SharePointem, ale doma mi to k ničemu nebude. A celé to navíc vypadá, jako barevný cirkus, což se někomu může líbit, ale já přeci jen na počítačových aplikacích ocením spíše strohost a funkčnost.

Ostatně o mé averzi k "omalovánkám," tedy operačnímu systému Windows XP, jste si tady již mohli počíst. Když si čtu o nových ikonách a dalším novém vzhledu připravovaných Windows Longhorn, jímá mě hrůza.... Dokonce jsem začal vážně koketovat s myšlenkou, že s ubývající podporou Windows 2000 bude mým příštím operačním systémem Linux a to nejen díky lepšímu rozhraní. Umíte si například představit, že byste jednou funkcí aktualizovali nejen systém, ale i všechny nainstalované aplikace? Ve Windows asi těžko - Linux to podle Almada umí. A mně se to líbí :)

Jistě ne nezajímavým příkladem "microsoftí evoluce" je debata na téma Software Assurance pod článkem na iDnesu. Doporučuji přečíst!

No a na závěr musím odkázat na Mirunovu dokonalou recenzi hry Gipsy Tycoon. Musím říci, že jsem se u toho opravdu srdečně pobavil a až se jednou tahle hra dostane na trh, nebudu váhat zaplatit za ní jakoukoli cenu :)


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist