Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Nechci být diskriminován: Koho budu volit?

Nechci být diskriminován: Koho budu volit?

12.4.2007 | Karel Kilián
Doufám, že další volby budou brzy. Tedy rozhodně dříve, než uplyne současné volební období koalice ODS, KDU-ČSL a Zelených. Důvodů pro rozpad vlády se rýsuje hned několik, počínaje pokrytectvím Zelených, kteří nemohou vydržet s pravdomluvným člověkem místopředsedou Čunkem, nebo díky podivné ekonomické reformě, proti které se staví i člen ODS Tlustý. Určitě doporučuji nezapomenout větu, že z toho, co jsme viděli na plakátech před volbami, není v reformě nic. Přesně, jak jsem říkal před volbami: celé slavné Tlustého "kolečko," daňová kalkulačka, nebo program Modrá šance, kvůli kterému řada občanů ODS volila, byly jen obyčejným předvolebním lhaním.

Ani bych se nedivil, kdyby ODSce zlomila vaz další akce - Julínkova reforma zdravotnictví. Panu Julínkovi děkuji za jednu věc: totiž za to, že snad nyní i ti nejzatvrzelejší pochopí, že předchozí ministr zdravotnictví David Rath z ČSSD nebyl vůbec špatným ministrem. Ten současný patrně zapomíná, že my všichni (tedy alespoň ti pracující) platíme zdravotní pojištění. Z něj by se měla hradit lékařská péče a pokud to nestačí, měl by se někdo podívat, zda by zdravotní pojišťovny - zejména nenažraná VZP - nemohly někde ušetřit (což David Rath udělal). ODS se ale rozhodla vydat jinou cestou: proč bychom šetřili, když můžeme naše voliče odrbat ještě více, že? Takže bude za jeden recept 60 Kč, což je pálka, která leckdy překoná i cenu na něm napsaného léku. Za návštěvu lékaře se bude platit 30 Kč, což bych ještě bral, protože to třeba pomůže odfiltrovat důchodce, kteří po ranní cestě za levnými nákupy jdou zabíjet čas sezením u obvoďáka. No a 60 Kč za den v nemocnici? Nemocnici, jako takové, to moc nepomůže - při tisícovce lůžek a plném stavu to dělá 2 miliony měsíčně, což není ani desetina mzdových nákladů.

Postavu pana Topolánka raději pominu, protože pro něj bych asi těžko hledal slova. Zatímco předchozí premiér Paroubek byl často kritizován za své způsoby, Topolánkovo chování média komentují jen velmi decentně. Přitom zdvižený prostředníček, posílání do prdele a další vystoupení, hodná tak maximálně čističe fekálních jímek, jsou u tohoto člověka takřka na denním pořádku. Velice mě pobavil ubohý argument pana premiéra, který pronesl, že na Ostravsku (sám ale pochází z Valašska) je ostřejší slovník normální. Částečně je to pravda, ale zaprvé hlavní představitel vlády nesedí v Ostravě, ale v Praze a za druhé i ti "ostřejší Ostraváci" využívají nespisovného slovníku je v určitých situacích a rozhodně "nepičujou" před televizními kamerami (viz například hejtman Tošenovský, od kterého jsem nikdy sprosté slovo neslyšel). Stručně řečeno: současný premiér je pro mne ukázkovým prototypem vidláka a burana, který se dostal do "velké Prahy" a teď si myslí, jaký není borec.

Jak si tak stále zoufám a doufám, že předčasné volby budou co nejdříve, tak přemýšlím nad tím, koho bych volil. A myslím, že jsem stále více rozhodnutý. Poté, co naši politici ukázali pokrytecké divadélko, odehrávající se kolem jednoho pravdivého komentáře, jsem rozhodnutý volit stranu, která nebude poklonkovat jedné jediné menšině. Chci volit stranu, která se nebude bát říci, že je někdo problémový a nebude nám vnucovat řeči o tom, že "ty ostatní" musíme mít rádi a když je nebudeme mít rádi, tak budeme mít problém.... Chci volit stranu, která nebude dávat byty lidem, kteří předchozí byt rozmlátili a vybydleli a nebude jim dávat přednost jen proto, že mají jinou barvu a dělali by bordel na úřadech, později v ulicích a nakonec ve Štrasburku a Bruselu, když nebude po jejich. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, vychází mi zatím jako strana, která nejvíce splňuje tyto požadavky, Národní strana. A teď se do mne pusťte v diskuzi :-D


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Almad
Almad Reakce
Karel K. Reakce :)
marie to nemůže být myšleno vážně
Bluie k polit-sit i k naci(onali)smu
Almad Proc poustet
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.12.2018
Dnes má svátek Albína
původ jména je latinský a znamená: bělavá
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist