Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Karneval: Neskutečný bordel, neuvěřitelná infolinka

Karneval: Neskutečný bordel, neuvěřitelná infolinka

7.3.2007 | Karel Kilián
Dnes mě neskutečně vytočila společnost Karneval. Připojení k Internetu jsme si po mém stěhování do Ostravy objednali 20.12.2006 přes webový formulář a dostali jsme zpět potvrzující e-mail, který máme uložený a můžeme ho dát k dispozici.

Instalace jsme se dočkali až po několika urgencích 12.1.2007 (na smlouvě je přitom uvedeno 10.1.2007). Přesto jsme ale byli ještě v lednu operátorem Karnevalu ujištěni, že akční nabídka "TURBO 5M za pouhých 475 Kč s DPH," kvůli které jsme si Internet od této firmy vybrali, se na nás bude vztahovat, protože rozhodující je datum objednávky, nikoli datum instalace.

Budiž. Internet jsme tedy měli, nebylo co řešit.

Když se nám ani v únoru neobjevil na SIPO poplatek za Internet, kontaktovali jsme opět Karneval. Konstatoval jsem tehdy, že bude lepší jim zavolat, abychom se třeba za půl roku nedivili. Tam nám sdělili, že poplatky vyúčtují v březnu a to za (necelé) tři měsíce. Ani jsem netušil, že se nakonec divit budeme.

Rekapitulace

Pojďme počítat spolu:

Leden (byť necelý), únor a březen po 475 Kč, tj. celkem 1425 Kč. Instalační poplatek 499 Kč, celkem tedy 1924 Kč.

A co se tedy stalo

Dnes přišlo vyúčtování SIPO za měsíc březen. Přiznám se, že jsem zůstal naprosto v šoku - Karneval Media si drze naúčtoval částku 2 887 Kč - tedy minimálně o 963 více, než měl! První, co jsem udělal, že jsem zrušil celé SIPO, aby si to Karneval nemohl strhnout. Když si představím, jak dlouho bychom tento nedoplatek tahali zpátky, tak raději půjdu na poštu s deseti složenkami za nájem a další služby, než abych pořád dokola musel poslouchat dvacetiminutovku "Lady Karneval," znějící z infolinky Karnevalu.

Na infolince se mi nejprve snažili tvrdit, že mám zaplatit uvedenou částku a v dubnu budu platit jen 200 Kč. Proč, to mi operátorka nebyla schopná vysvětlit. Když jsem ji upozornil na to, že jeden z operátorů nám předtím potvrdil platnost ceny 475 Kč, odpověděla, že si poslechne nahrávku zmíněného rozhovoru a ozve se.

Od druhé operátorky se manželka pro změnu dozvěděla, že částka je tak vysoká, protože za únor máme platit plnou sazbu, tj. 1 308 Kč. Operátorka se odvolávala na smluvní podmínky. Když se manželka ohradila, že 1.) nic takového v podmínkách není, a 2.) by finální částka stejně neseděla, přišla paní z infolinky s jinou verzí. Totiž s tím, že jsme si Internet neobjednali v prosinci, ale až v lednu a tudíž se na nás nevztahuje akce "TURBO 5M za pouhých 475 Kč s DPH," nýbrž lednová akce "Vyšší za cenu nižšího" - tj. Turbo 5M za 772 Kč měsíčně (skoro o tři stovky víc). Přitom máme od Karnevalu e-mail z 20. prosince, kde potvrzují přijetí objednávky na Turbo 5M, přičemž v tuto dobu, jak již bylo řečeno, platila akce "TURBO 5M za pouhých 475 Kč s DPH."

Na Karnevalu se snaží oponovat tím, že manželka podepsala smlouvu.... Technik, který službu instaloval, evidentně přinesl standardní smlouvu pro zákazníky, kteří si službu objednali v lednu. Protože na smlouvě není konkrétní částka, kterou by měl zákazník platit, ale jen název služby a "sleva 6x536 Kč," těžko mohla manželka na první pohled vědět, že se nejedná o smlouvu podle námi zadané objednávky.

Karneval poprvé vyžádal platbu až nyní - počátkem března - tudíž jsme na fakt, že nám byla poskytnuta zcela jiná sleva - kterou jsme nechtěli, ani neobjednali - přišli až nyní, kdy je po nás požadována částka o cca. 50% vyšší, než měla být.

Celkově vzato nyní mohu jen s nostalgií vzpomínat na služby společnosti UPC, skrze kterou jsem měl Internet několik let a po celou dobu bez sebemenšího problému. Všechny přeplatky i nedoplatky proběhly v pohodě, peníze za modem vrátili atd. atd.. Utěšovat se mohu pouze tím, že 13. února se UPC stalo 99%ním vlastníkem Karnevalu a že snad bude mít tak schopný management, že v Plzeňském Karnevalu udělá pořádek.

Článek pokračuje článkem Karneval uznává chybu


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
David Kabele (Gagarin) .
Karel K. To: Gagarin
David Kabele (Gagarin) .
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2019
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist