Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Je ze mne papírově Ostravák!

Je ze mne papírově Ostravák!

7.2.2007 | Karel Kilián
Tak už jsem papírově Ostravák :). Dnes jsem si totiž byl vyzvednout novou občanku. Je to má třetí občanka za poslední čtyři měsíce. Nejprve jsem měl občanku, podle které jsem byl svobodný - skoro jinoch, bo jsem tam měl fotku z asi 15 let :-D. Tu mi koncem loňského září vyměnili za další. V té už jsem byl ženatý a na fotce o nějaký ten pátek starší :)). No a koncem roku jsem si žádal o další průkaz totožnosti - tentokrát z důvodu mého stěhování do Ostravy. Dnes jsem se jí konečně dočkal! Tu starou s pražským bydlištěm jsem si nechal alespoň v podobě elektronické kopie.

Co mě poněkud překvapilo, že úřední hodiny jsou pouze do 17:00 a ještě k tomu jen v pondělí a ve středu (ostatní dny jen do 15:00). Kolega Jan toto mé udivené zjištění komentoval slovy: "No, tady co si nezařídíš ve dne, to si nezařídíš nikdy." Občas si tady připadám jako zástupce mimozemské civilizace, když mi Ostraváci vysvětlují, co je "tady" na planetě Ostrava jinak, než v centru sluneční soustavy - Praze :-D. Takže jsem z práce letěl jako žíznivá čára, abych stíhal tu kartičku vyzvednout.

Díky nové občance jsem si mohl vyzvednout na poště balíček, který mi poslala kamarádka z Prahy. Ve srovnání s mou starou poštou 419, kde nebyl problém stát klidně i déle než půl hodiny, mě ta naše jiho-ostravská nadchla. Je zde "lístečkový" systém, takže si vezmete lísteček podle toho, co jdete vyřídit a můžete si v klidu sednout na židli. Žádné nervózní ošlapávání na místě a vystávání důlků do podlahové krytiny. Díky lístečkům se dokonce ani nemusíte zabývat pacifikací klientů, kteří se sice dostavili až dlouho po vás, ale přesto se snaží dostat k okénku jako první. Tenhle systém používá i Místní úřad pro Prahu 11 a musím říci, že skutečně výrazně zlepšil odbavování. Na poště jsem dnes nečekal ani minutu, než jsem se dostal na řadu - prostě dokonalé! Dalším pozitivem je, že poštu mám cestou ze zastávky domů, což v Praze také nebylo. A otevírací doba: na rozdíl od úředníků jsou na naší poště každý všední den až do 19:00 a v sobotu od 8 do 12.

Večer jsem pak začal experimentovat s reklamním systémem Google AdSense. Nic nejde úplně hladce, takže například několikanásobný pokus o ověření účtu vždy skončil chybou (resp. jen zobrazením prázdné stránky s nadpisem).

Také jsem si (když už mám tu občanku) připravil všechny potřebné podklady pro vydání elektronického podpisu, který potřebuji kvůli dalšímu reklamnímu systému. I když jsem už jeden podpis měl, Česká pošta není schopná ho prodloužit, takže jsem musel celé martýrium absolvovat znovu. Těší mě alespoň fakt, že příště (prý) bude prodloužení podpisu snadné, rychlé a především bez nutnosti cokoli tisknout a kamkoli chodit. Pro podpis si jdu v pondělí, bo na poště, kde ho vydávají (jedna jediná pro celou Ostravu), mají stejnou pracovní dobu, jako na úřadě. Na celém procesu mě nejvíce zaujala otázka, zda je možné přinést žádost o podpis na jiném médiu, než na tom nejnespolehlivějším - disketě. Vzpomínám, že když Česká pošta s elektronickým podpisem začínala (cca. 1,5 roku nazad?), tak slibovali, že brzy bude možné dodávat žádosti i na jiných médiích (konkrétně byly zmíněny USB klíčenky). Zvědavě jsem tedy nakouknul, jaká je aktuální situace a bohužel musím konstatovat, že stejná, jako tehdy: s ničím jiným, než s prehistorickou disketou na poště nepochodíte... Takže: kupředu, levá! :)


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist