Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Riziko teroristických útoků = větší bezpečí v Praze

Riziko teroristických útoků = větší bezpečí v Praze

25.9.2006 | Karel Kilián
Již jsem se zmiňoval, že ČSSD na jednom ze svých plakátů, kterými se prezentuje v kampani pro komunální volby, slibuje více policistů v ulicích. Také jsem podotknul, že tento slib se dal vyřešit už dávno - a to i díky ČSSD, která se spolu s ODS podílí na vládě na magistrátu a na místních úřadech. Stačilo by relativně málo: vyhnat stávající policisty z kanceláří a postavit je do ulic. Ostatně když se podíváte na fotky z Londýna, tak skoro na každé páté narazíte na "bobíka" - tedy ekvivalent našeho strážníka městské policie. Nesedí v kanceláři, ale postává na ulici a dohlíží na pořádek. Nemělo to původně být takhle i u nás?

Jasně si vzpomínám na to, že když vznikala městská policie, bylo slibováno, že se bude jednat o složku, která by měla být blíže nám - občanům a měla by pomáhat v každodenních situacích. Následné změny legislativy a práv městských strážníků bohužel tyto složky odklonily od původního záměru a většina měšťáků se tak proměnila v rozdávače lístečků za špatné parkování a nasazovače botiček. Poslední legislativní reformy pak udělily strážníkům další úkol: měření rychlosti a právo zastavovat auta, jejichž řidiči překročí limit. Z původně celkem sympatické obdoby "bobíků" se tak stala klasická represivní složka, odpovídající buzer-Policii ČR.

Stávající ministr vnitra nepodpořené vlády Ivan Langer minulý týden nejprve přispěchal s neověřenou informací o odposleších (tuto informaci vyvrátila nejvyšší státní zástupkyně paní Vesecká) a následně oznámil, že získal od tajných služeb informace o chystaném teroristickém útoku. Snažme se zatím věřit alespoň tomu, že Langer nemá tuto informaci ze stejně důvěryhodného zdroje, jako tu s odposlechy a věřme faktu, že se naše hlavní město nachází v ohrožení nekalými živly z arabského světa. Kromě toho, že situace využilo hned několik vtipálků, kteří oznámením bomby zastavili na půl hodiny metro a v noci vyklidili hotel, má daný stav jednu velkou výhodu: konečně opravdu vidím policajty a strážníky, kterak dohlíží na veřejný pořádek. Tedy teprve díky hrozbě teroristických útoků naše policie konečně dělá to, co má dělat normálně! A musím říci, že snad poprvé se v Praze cítím skutečně bezpečně: na Hlavním nádraží není skoro žádný bezdomovec, drogový dealer (a že jich tam předtím bylo!!), v metru také občas jede v soupravě hlídka "empíků," ba dokonce i na Jižním městě, kam se policisté patrně báli chodit, jsem potkal po desáté večer hlídku. Takže děkuji ministru Langerovi, bez ohledu na to, jak věrohodná je jím vypuštěná zpráva, za to že se v našem hlavním městě konečně (alespoň na nějaký ten den, než odvolají riziko) cítím v bezpečí. Nebylo by marné, kdyby tento stav zůstal už navždy - klidně i s tím rizikem.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 15.7.2019
Dnes má svátek Jindřich
původ jména je německý a znamená: vládce domu
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist