Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Reklamy > Otazníková kampaň: Kdo za ní stojí?

Otazníková kampaň: Kdo za ní stojí?

20.9.2006 | Karel Kilián
Po diskuzi s Almadem pod článkem Praha: ČSSD vs. ODS, Buzková vs. Bém jsem si chtěl udělat jasno v tom, kdo vlastně stojí za pražskou "otazníkovou kampaní." Kdo je z Prahy, tomu asi nemusím pojem "otazníková kampaň" vysvětlovat - jistě ji potkal na každém rohu, sloupu, lampě - prostě všude, kam se leták vešel a dal se jakýmkoli způsobem přichytit. Pro ostatní dodám: leták měl velikost formátu cca. A4 a na každém byl v pozadí šedivý otazník, v popředí pak populistické otázky jako "Proč se tady prodávají drogy?", "Proč našim dětem ruší školky a školy?", "Proč mě obtěžuje hluk a špína?", "Proč nemám zastání proti úřadům?", "Proč se nestaví více levných obecních bytů?", "Proč musejí studenti platit vstupné do muzea?" a řada dalších. Absolutně ale chybělo jakékoli vysvětlení, kdo za touto akcí stojí - nikde žádné logo, ani černobílé provedení materiálu nenapovědělo, zda se vydat v pátrání po modré, červené, nebo oranžové.

Velice záhy se objevily letáky nové (dodatečně jsem zjistil, že se jednalo jen o přelepky) - otázka i otazníky zůstaly a ve spodní části oranžovým písmem přibyly nápisy jako "Může za to ČSSD" a další takové. Asi nejvíce mě pobavilo, když jsem našel plakát "Proč našim dětem ruší školky a školy?", s dolepeným "Může za to Buzková a Paroubek z ČSSD." Přeci jen nejsem až takový sklerotik, abych si nevzpomněl na dobu, kdy byla u kormidla ODS a rušila (politicky řečeno "slučovala") nejen školky, ale i základní školy s argumentem, že "není dost dětí." Teď je dětí zase hodně a řeší se opačný problém. Zjevně křivé obvinění ostatně vyprovokovalo i někoho ze spoluobčanů, který si dal tu práci a na některé takto modifikované letáky fixem dopsal "Lžete!" Alespoň se tak na tom kusu papíru objevil i kousek pravdy :).

Přiznám se, že jsem v první chvíli považoval tyto upravené reklamy za oficiální kampaň ODS a byl jsem dosti pohoršen tím, kam až modří ptáci zašli. Nicméně v tuto chvíli je jasné, že někdo jen využil mezifáze oficiální kampaně ČSSD a poněkud ji poupravil.

Kampaň se posunula do další fáze, takže například na Švehlově ulici je na každé lampě připevněný leták - tentokrát s vykřičníkem a textem "Víme, co Prahu trápí!" Jedete takhle autem a pořád dokola "Víme, co Prahu trápí" - jedna lampa, druhá, třetí, ... ...pátá... ...třicátá... A člověk pořád čeká nějaké vyvrcholení. Na třicátéprvní lampě se pak skví plakát "Cirkus Berousek." Že by Prahu trápilo tohle? No, pravda, cirkus tady (a nejen tady) máme pěkný.

Teprve včera jsem na východu z metra narazil na billboard - také s vykřičníkem, tentokrát barevný, slibující více policistů v ulicích a více kamer. Konečně nechyběla informace, kdo to slibuje: ČSSD. Pominu samotný slib - totiž více policistů v ulicích. Ono by možná stačilo, aby zvedli zadky ti stávající. Při Kryštofech potkáte policajta na každém rohu, ale v běžné dny, neřku-li večery a v noci o nějaké pochůzkáře nezavadíte (asi se bojí, nebo se jim jako Bobkovi z večerníčku nechce z vyhřátého klobouku - služebny).

Za pražskou otazníkovou kampaní tedy stojí ČSSD. Nutno říci, že ač jsem spíše levicovým voličem, tato forma propagace mě nezaujala a je mi dosti nesympatická. Jde jen o pouhá populistická hesla a - to si přiznejme - na některé z otázek by skutečně měla odpovědět právě ČSSD, jež řadu zmíněných témat mohla prakticky ovlivnit v uplynulých osmi letech vládnutí. Bohužel jsem zatím nenašel politickou stranu, která by se před komunálními volbami propagovala jinak: ČSSD klade populistické otázky, ODS zase populisticky slibuje vodní park, Internet zdarma, cyklostezky a spousty dalších věcí, které pro změnu mohla realizovat již během uplynulých let, po které sídlí na pražské radnici a ve vedení jednotlivých městských částí. Prostě jen sliby, sliby a sliby - napsané tak, aby se líbily voličům. V případě komunálních voleb občanovi, který není fanatickým zastáncem jedné konkrétní strany, nezbývá než studovat aktivity jednotlivých kandidátů. Za sebe mohu říci, že si tu práci opravdu dám, abych věděl, že zvolím lidi, kteří nejen slibují, ale skutečně už pro naší městskou část něco udělali. Na Internety zdarma, taxíky jedné barvy i jedné ceny, stejně jako na otázky, proč se tady prodávají drogy, z výšky kašlu!


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist