Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > KFC: proklatě dobré kuře s tuberou

KFC: proklatě dobré kuře s tuberou

13.9.2006 | Karel Kilián
O stavu veřejného stravování by se dalo napsat mnohé. Není to například dlouho, kdy inspektoři dělali razie v restauracích a v jedné z ledniček nalezli hlavu neidentifikovatelného zvířete ve stádiu rozkladu (podezření padlo na sousedovic psa, nebo ovci).

Šíp (ex-Večerník Praha) přišel teď s další lahůdkou, která jistě nepotěší příznivce šťavnatých stehýnek a křupavých křidýlek. V provozovně KFC v Galerii Nové Butovice totiž pracovala žena, která měla (až) dva měsíce tuberkulózu. Bohužel ona dotyčná jen neumývala podlahy, ale přímo balila jídla, která následně konzumovali za ne zrovna lidové ceny zákazníci. Mnohým jistě i chutnalo, neboť netušili, jak rizikový materiál pojídají.

Šípu se pak povedl (možná nechtěný) vtip: u článku je fotografie provozovny KFC s velkým nápisem "KFC - proklatě dobré kuře." Na Butovicích by to možná mohli přepsat na "Proklaté kuře."

Zpráva je zajímavá sama o sobě a vede k další zamyšlením, zejména nad hygienou ve stravovacích zařízeních. Můj názor je ten, že osoby, které připravují jídlo, nebo s jídlem přicházejí do kontaktu před zákazníkem, by měly nosit nejen pokrývku hlavy, ale i roušky na ústech. Vždyť kolik lidí projde takovou průměrnou provozovnou KFC a kolik z nich má problémy s imunitou takového rozsahu, že jim bude stačit kontakt s jedním bacilem TBC, aby se nakazili! Stejně tak by byly na místě pravidelné lékařské kontroly všech zaměstnanců, řekněme i jednou měsíčně. Vždyť i profesionální řidiči musí absolvovat periodické prohlídky, aktuálně včetně psychotestů a neurologických vyšetření. Bohužel žijeme v době, kdy se sem z Reichu dováží i čtyři roky staré, smradlavé a zelené maso, které by se dost možná (nebýt něčí všímavosti) dostalo i na pulty prodejen. Žijeme v době, kdy se některé řetězce (Hypernova, Meinl, Tesco) neštítí prodávat potraviny, jež mohou ohrozit zdraví jejich zákazníků. Nikdo si z toho nic nedělá, když se na to přijde, následuje symbolická pokuta, která pro takový "hyper-super" znamená jen malé snížení zisku. Teď si asi budeme muset zvyknout na to, že před návštěvou stravovacího zařízení budeme muset absolvovat kompletní přeočkování na všechny choroby, včetně malárie, moru a cholery. Proklatě! :-/


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist