Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Paroubku, diskriminace mužů je blbost!

Paroubku, diskriminace mužů je blbost!

21.8.2006 | Karel Kilián
Dost dlouho jsem nekomentoval politiku. Přeci jen volby byly za námi a nám, obyčejným občanům, nezbylo než čekat, jak se "ti nahoře" dohodnou. Jaká je situace, to asi ví každý, kdo alespoň občas zapne zprávy. Že jde v první řadě o koryta a v řadě neposlední, jak by řekl pan prezident Klaus, o peníze, je také jasné.

Teď jsem si ale přečetl něco, co mě skutečně překvapilo! Podle iDnes.cz by ČSSD ráda zavedla úplně nové ministerstvo. Jeho název zní: Ministerstvo pro ženu a rodinu.

Je zřejmé, že většinu funkcí, jež by toto ministerstvo mohlo mít, zastává dnes Ministerstvo práce a sociálních věcí. Vymýšlení dalších zbytečných ministerstev je, bohužel, v této zemi folklórem. V tomto případě se ale opravdu nemohu ubránit dojmu, že jde o blbost a populismus.

Ti, co mě znají, dobře vědí, že k ženám mám veskrze pozitivní vztah a zejména jejich nelehké role matek si vážím. Samozřejmě si vážím i dalších věci, ale teď mluvíme o novém ministerstvu. Nepochybuji o tom, že ve velké většině případů (ale nikoli ve všech) je oním "tvůrcem tepla rodinného krbu" právě žena. Ale není tomu tak vždy. Vezměme si například situaci, kdy sice žena zajišťuje chod rodiny, ale muž k tomuto vydělává a poskytuje finanční prostředky. Je snad méněcennější, než ona? Ostatně i mnohé genderové studie poukazují na fakt, že muži vydělávají více, než ženy a i při sebevětším idealismu dojdeme nakonec k tomu, že k dobře fungující domácnosti jsou právě finance jedním z klíčových (nikoli ovšem jediným!!) bodů. Muž má tedy (i když na rodinu nemá díky práci třeba tolik času, jako žena) v ruce jeden ze základních pilířů spokojené rodiny.

A role mužů nekončí jen "nošením peněz do domácí pokladny!" Najde se mnoho chlapů, kteří pro rodinu a děti dělají skutečně vše. Sám jich mám ve svém okolí několik. Proč by tedy mělo existovat ministerstvo pro ženu a rodinu, které již svým názvem "diskriminuje" muže?

Ano, uznávám, ženy jsou obecně "sociálně zranitelnější," nicméně ne vždy. Rozhodně ne v takovém procentu, aby se jen pro ně dělalo ministerstvo. "Normální" rodinu přeci tvoří i muži! Ano, neříkám, že ve většině případů tomu tak je... ...ale ani na ty "výjimky" mezi námi by se nemělo zapomínat.

Čistě teoreticky: Ministerstvo pro ženu a rodinu se postará o kdejakou fetku, která porodila dítě, kdežto na slušného chlapa, starajícího se o děti, by se z výšky vysralo, neboť takové rodiny nemá ani ve svém názvu. No, není to diskriminace? Paroubku, ČSSD, tohle je opravdu blbost!


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Almad Nediv se
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 22.10.2017
Dnes má svátek Sabina
původ jména je latinský a znamená: svoji lidé
Nové komantáře
Svatba v Řecku, tak trochu jiná záležitost
Kamča 10.4.2017 14:43
řecko je krásná destinace na svatby. :-) my jsme t...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
TOPlist