Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Kam čert nemůže, tam nastrčí snaživého... ...policajta

Kam čert nemůže, tam nastrčí snaživého... ...policajta

1.8.2006 | Karel Kilián
Já se opravdu čím dál tím více nestačím divit.... Možná vás, milí čtenáři, už začínám nudit svými neustálými výpady proti naší policii, ale tohle, co jsem se dočetl, skutečně nelze ponechat bez komentáře.

Pamatujete si na prasáckou jízdu policejního prezidenta Husáka, který si to kalil po dálnici z Karlových Varů do Prahy rychlostí až 190 km/h? Kdo by si nepamatoval tuto ukázku policejní zvůle a vyvyšování, že?! Zákony jsou tady pro spodinu a policejní prezident je i na úplně obyčejné cestě do zaměstnání nejspíš polobohem, pro kterého žádný paragraf neplatí.

Husák celkem překvapil, když se sám vzdal na čtvrt roku řidičáku a zaslal deset litrů na konto nějaké nadace. Že šlo jen o malé gesto, ať už vzhledem k jeho platu, nebo s ohledem na fakt, že má přiděleného řidiče a řadový občan by přišel o řidičák třeba na rok, to je asi jasné každému, kdo netleská Pokémonům a Teletubbies.

Jak již bylo řečeno: policejní prezident se potrestal sám. Proč? Protože "nejsou páky," které by ho mohly za takový čin patřičně "odměnit." Argumentovalo se skutečností, že redaktoři, kteří Husáka sledovali, nezaznamenali jeho přestupek radarem, ale pouze porovnávali rychlost svého a Husákova vozu. A to prý jako důkaz nestačí.

Nicméně nebyla by to naše policie, aby se nepředvedla ve tradičním světle. Zatímco mistra prezidenta nelze za jeho jízdu nijak postihnout - nejsou přeci důkazy - novináře, kteří si dovolili totéž při jeho sledování, čekají patrně značné problémy. A to i přesto, že směrodatné důkazy neexistují ani v jejich případě! Prostě si dovolili příliš: nikdo přeci v této zemi nesmí ukazovat prstem na naše mocné, natož pak křičet "Král je nahý!"

Bylo nebylo, v jednom Kocourkově dali dva snaživí policisté David Kubalák a Roman Skřepek z policejního prezídia hlavy dohromady a sepsali návrh na zahájení správního řízení na redaktory Mladé fronty DNES. To následně zaslali elektronickou poštou (vida je, kluky jedny šikovné - kdo by do nich řekl, že to umí, co?) na kladenský magistrát se žádostí o prošetření. Tam je odmítli, takže naši leštiči klik použili funkci Forward a poslali totéž na kladenský dopravní inspektorát. Dost pravděpodobně se pokusili poslat své dílo i na kladenské hlavní nádraží a do kotelny.... Evidentně mají, chlapci naši, málo práce,....

A nyní o policejní logice: za touto snahou a náramnou - u naší policie takřka nevídanou - aktivitou prý (podle jednoho z autorů) stojí stížnosti občanů, kteří se měli dotazovat na to, zda bylo chování redaktorů MfD v pořádku. Takže se chlapci snažili a sepsali ono podání. Paradoxní na této kauze je, že stejné stížnosti měly přijít i na chování mistra Husáka, ale těmi se policisté v rámci rektálního alpinismu patrně nezabývali a nedokázali ani odpovědět, jak s nimi naložili (představit si to ale není těžké).

Myslím, že by mistr prezident Husák měl ještě zvážit pokutu, kterou sám sobě stanovil a poslat ji místo postiženým dětem těmto dozajista věrným a snaživým policistům.

Na závěr odkaz na zdroj informací: iDnes: Novinářům hrozí trest kvůli Husákově jízdě


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 18.11.2018
Dnes má svátek Romana
původ jména je latinský a znamená: Římanka
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist