Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Zásah na Kateřinu Jacques plný hysterie

Zásah na Kateřinu Jacques plný hysterie

10.5.2006 | Karel Kilián
Naší policii kritizuji velice často, přesto se dnes postavím částečně (ale nikoli zcela) právě na její stranu. Jedná se o zákrok proti aktivistce Kateřině Jacques, ke kterému došlo 1. května na Palackého náměstí.

Sama o sobě je zamyšleníhodná účast paní Jacques na demonstraci. Samozřejmě nevidím nic špatného na tom, že protestuje proti neonacistům - naopak v tom (asi jediném) bych s ní souhlasil. Otázkou ale, proč si brala na demonstraci dětičky. Asi chtěla, aby dostaly od nějakého skinheada zápalnou lahví do hlavy, nebo co.... Zodpovědná matka, jako vyšitá :-/. Po policejním zásahu se paní Jacques, s hysterií sobě vlastní, nechala slyšet, jak teď ti haranti ztratili důvěru v policii a jak jsou strašně otřesení. Nepřátelsky naladěných skinheadů a anarchistů, jež po sobě házeli lahve, rajčata a nevím, co ještě, se samozřejmě milé děti nebály - ba co více, dozajista se jim to líbilo a pozitivně se to odrazilo v jejich vývoji.

Když jsem viděl video, které je např. na iDnesu, bylo mi jasné, že paní Jacques reagovala hystericky ("podívejte se, jak mi láme ruce" - přitom jí policista prokazatelně ruce nelámal, jen držel pouta).

Bytostně nesnáším nepřirozenou/dosazenou (a tedy i policejní) autoritu. Nicméně: pokud policie vyzve k opuštění prostoru (ať už na CzechTeku, nebo na Palackého náměstí), pak jsem povinen ji uposlechnout (ač se mi to bude sebevíce příčit - a že se mi to při mé povaze příčit bude). Pokud neuposlechnu vývzy, musím prostě počítat s tím, že budu zadržen, zpacifikován a předveden. V případě pí. Jacques nepochybuji o tom, že předvedení klidnou cestou nebylo - vzhledem k jejímu hysterickému záchvatu - možné.

Nesouhlasím s mnoha pravomocemi, které naše police má a stejně tak nesouhlasím s tím, jak je mnohdy proměňuje ve svévolnou buzeraci (viz dopravní policie na našich silnicích a viz např. zadržení fotografa jen za to, že fotografoval/točil policajta). Naše policie si patrně nikdy (nebo alespoň do doby, kdy v ní bude komunistický xindl) přirozený respekt nezíská. Nic to ale nemění na to, že prostě ať souhlasíme, nebo nesouhlasíme, tak musíme - a na to jsou tady zákony - výzvy k opuštění daného prostoru uposlechnout. A toto bych vynucoval i násilím, protože jinak tady vznikne bezbřehá anarchie, kde se budou mlátit skíni s anarchistama a všichni se Zelenýma.

BTW (pod čarou): IMHO taková hysterka, jako pí. Jacques, by asi vytočila i totálně flegmatického kliďase, natož pak psychicky labilního člověka s komplexy, kterým onen policajt nejspíše byl. Takže rozhodně nesouhlasím s termínem bezbranná žena, který média s takovou chutí používají. Spíše bych pí. Jacques označoval za namachrovanou hysterku, která si myslí, že když je v politice, může si dělat co chce a nikdo jí v tom nesmí bránit. Pokud ji pak někdo z jejího mylného přesvědčení vyvede, nezvládá normální reakce a reflektuje nepřiměřeným a hysterickým způsobem.

PS: Co myslíte, vznikla by taková aféra, při níž by padaly hlavy řadových policistů, snižovaly se platy a zastavovalo povýšení policehního ředitele, kdyby onou zmlácenou nebyla funkcionářka a pražská dvojka Strany zelených? Já myslím, že odpověď je jasná: všechno by se hezky zametlo pod koberec.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. to: bela
bela Káča Jacque
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist