Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Jak jsme (málem) zachraňovali

Jak jsme (málem) zachraňovali

24.4.2006 | Karel Kilián
I když jsem skoro přesně před rokem psal článek s nadpisem Nepomůžu a nepomůžu! Nejsem blbej..., nakonec se ukázalo, že "blbej" asi jsem - a nejen já :).

Bylo nebylo.... V sobotu jsme se Snoubenkou vyrazili autem z Ostravska do Olomouce kvůli nějaké obchodní záležitosti. Cesta ubíhala celkem v pohodě, já byl uveleben na sedadle spolujezdce, na které si - když tak sleduji, jak se jezdí na našich cestách - tak nějak čím dál tím více dobrovolně zvykám :). V oblasti Libavy mě z pohodové letargie probudil kamion s návěsem, který se v protisměru řítil po krajnici, brzdil a všude kolem sebe rozmetával kamení a prach. Přiznám se, docela jsem se lekl - přeci jen i z bytelného auta vypadá kamion pořád tak nějak větší :). Projeli jsme oblakem zvednutého prachu a na naší straně jsme zahlédli osobák, zaseknutý čumákem v cca. 1,5 m hlubokém příkopu a otočený koly vzhůru.

Tak nějak logicky jsme usoudili, že patrně došlo ke kolizi onoho kamionu a osobního vozu, přičemž "ten menší" to odnesl přetočením na střechu a následným hupsingem do škarpy. Zprvu jsem reagoval přesně podle výše zmíněného článku. Ovšem ne nadarmo se můžeme setkat s označením žen, coby našich "lepších poloviček." Právě má Drahá a Lepší polovička totiž na mou poznámku, ať si tam nějak poradí sami, reagovala hláškou, které se nedalo odporovat: "A co když je tam někdo zraněný a potřebuje pomoc?" Ano, ona je skutečně mnohem větší alturistka, než já - snad se jí to nikdy nevymstí. Tímto argumentem jsem zapomněl na D-Fensovo ponaučení a začali jsme společně hledat prostor k otočce a návratu na místo nehody (na Libavě je dosti nepřehledná silnice plná zatáček, takže není možné se otáčet kdekoli bez rizika pro nás i pro ostatní).

Přijeli jsme, zaparkovali za oním ďábelsky brzdícím kamionem a jali se zjišťovat situaci. Naštěstí nikdo nebyl zraněn a onen kamion nebyl účastníkem nehody, nýbrž přijel onoho nešťastníka vytáhnout ze škarpy. Patrně ho zahlédl na poslední chvíli (bodejť by ne, když se to stalo v zatáčce) a tudíž se snažil zastavit takřka ze všech sil.

Co mě ale překvapilo, byli ostatní řidiči. Že by všichni četli D-Fensovo ponaučení? Ačkoli je tato silnice dost frekventovaná (jen během asi minuty tudy projelo cca. pět aut), všichni se jen podívali na převržené auto a aniž by třeba jen snížili rychlost, pokračovali dál.

Zatímco z nás spadávala dávka adrenalinu, která nás dopovala při představě, jak taháme zraněné z vraku a vzpomínáme na kursy první pomoci z autoškoly, uvědomil jsem si, že bychom k sobě neměli být tak bezohlední. Kéž by se po našich silnicích pohybovali jen andělé, jako je má Drahá polovička - tedy lidé, kteří neváhají zastavit a pomoci. Určitě by na tomto světě bylo zase o kousek líp, nemyslíte?


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 21.7.2019
Dnes má svátek Vítězslav
původ jména je slovanský a znamená: slavící vítězství
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist