Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Nechme homosexuální páry žít! aneb Další zamyšlení nad netolerantností Čechů

Nechme homosexuální páry žít! aneb Další zamyšlení nad netolerantností Čechů

13.2.2006 | Karel Kilián
(Nejen) poslední dobou mám dojem, že lidem nějak chybí tolerance. Nejeden blogger (a mezi nimi i mnoho kvalitních, jakými byli Pixy, nebo Arthur Dent) zabalil svou "kariéru" jen díky bandě netolerantních čtenářů, kteří čekali na každý jeho nový článek, aby si v diskuzi pod ním mohli pohonit své ego.

Již jsem zmiňoval netoleranci k ostatním slovanským národům (viz Ktož sú boží bojovníci). Koncem uplynulého týdne mě překvapila další sorta netolerantních: ve zprávách se objevila reportáž o lidech, protestujících proti registrovanému partnerství pod laciným heslem Rodina začíná mužem a ženou. V záběrech byly zejména matky, takřka hystericky tlačící své kočárky. Patrně tím chtěly znázornit, že TOHLE (míněno harant v kočáru) "ti buznové a lezby mít nikdy nebudou."

Přitom se musím ptát: z kolika dětiček v těch kočárcích, vyrostou kriminálníci, dealeři drog, feťáci, zloději a jiní ničemové? Kolik nás ty dětičky budou stát na daních? Nás - tedy všechny - včetně těch, kdož (třeba jen zatím) - svými ratolestmi nezatěžujeme státní rozpočet?

Ne, opravdu nemám nic proti rodině, ani proti dětem. Sám se budu za půl roku ženit a časem určitě přijde na řadu i to miminko. Ale nikdy se nebudu dívat na gaye či lesbičky skrze prsty. Dokáži pochopit, že stejně, jako mám já rád svou nastávající manželku, může mít rád i jiný kluk kluka, nebo holka holku. Prostě jsou "jinak zaměření," ale to není přeci důvod, abych je zatracoval, nebo se snad dokonce cítil povýšeně jen proto, že my dva z biologického hlediska můžeme mít děti.

Zákon v podobě, v jaké byl schválen, považuji za celkem dobrý - nedává homosexuálním svazkům nic navíc, proti klasickým "hetero" sňatkům. Definuje jen základní práva dvou lidí, kteří se prostě rozhodli trávit život společně.

Argumenty křesťanů (které s chutí přejímají ti, kdož nemají vlastní argumenty), že takový svazek je "nezdravý," protože základem všeho je rodina, jsou vyvařené z vody. Bude snad stát bránit sňatkům impotentních mužů a neplodných žen? Bude Václav Klaus osobně chodit odebírat sperma všem ženitby-chtivým mužům, aby zjistil, že svazkem manželským bude opravdu garantováno založení oné rodiny? Ne snad, že bych si ho neuměl přestavit, jak čeká před obřadní místností a loudí: "Ehm, mohl byste mi tady, ehm, cintnout trošku do kelímku?" Uměl, to ano...

Panovi (záměrně nepíši "prezidentovi" - za takového prezidenta se musím stydět) Klausovi (tomu skutečně čím dál více monarchistickému, vrtošivému staříkovi, který si myslí, že je ze všech nejchytřejší), stejně jako hysterickým maminkám s kočárky, jež jely protestovat na Václavák (místo aby se staraly o to, aby z jejich harantů vyrostli slušní lidé), bych chtěl vzkázat: jste ubozí - učte se toleranci!

Naučme se nesrat se do věcí, jako jsou otázky, kdo může a kdo nemůže mít děti! Naučme se považovat sexuální praktiky druhých (včetně gayů a lesbiček) za jejich soukromou věc, do které nám prostě nic není. Naučme se tolerovat ostatní takové, jací jsou a především: naučme se to, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. A homosexuální páry nás - "heterouše" - nijak neomezují! Dejme jim klid a pokoj!


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Besser.bloguje.cz
Besser.bloguje.cz Souhlasím
Karel K. To: Ondřej Vondra
Ondřej Vondra Díky za kvalitní názor
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.4.2019
Dnes má svátek Marcela
původ jména je latinský a znamená: malá bojovnice
Nové komantáře
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
TOPlist