Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Android > Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.

Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.

27.9.2016 | Karel Kilián

Přesně za týden má Google naplánovanou tiskovou konferenci, na které představí celou řadu novinek. Fandové mobilních technologií se už určitě těší na nový telefon Google Pixel, který by měl navázat na řadu Nexus. Podle většiny dosavadních zvěstí budou telefony hned dva: Pixel a Pixel XL (případně Pixel X a Pixel XL; zatím jsou známy pod kódovým označením Sailfish a Marlin). Oba smartphony mají poslat na věčnost značku Nexus ve prospěch nového brandu Pixel. Výrobcem je údajně společnost HTC. Jak budou vypadat? To bylo až do včerejšího večera velkou neznámou.

Telefon Google Pixel na oficiálním (?) renderu

Všudypřítomný "únikář" Evan Blass (známý pod přezdívkou z Twitteru jako @evleaks) poskytl serveru Venture Beat obrázek, který je patrně oficiálním renderem chystaného telefonu. Víceméně potvrzuje to, co se od tohoto zařízení předpokládalo, tedy především konzervativní, možná až nudný design. Můžeme konstatovat, že na první pohled je nápadná podoba s letošním Nexusem 6P, ovšem bez předního reproduktoru. Spodní rámeček je v symetrii s horním, který obsahuje přední fotoaparát, reproduktor pro hovory, senzor přiblížení a jak doufáme, také notifikační LED.

Takto bude vypadat telefon Google Pixel

Na displeji zařízení, který je na obrázku zapnutý, můžeme vidět Pixel Launcher s kruhovými ikonami, které podle všeho budou jedním z rysů tohoto launcheru. Ikony některých aplikací (např. Gmail, Obchod Google Play a Fotoaparát) ale mají dosavadní vzhled, jen jsou umístěny na kruhovém pozadí. Co je ještě zajímavější je však absence nově představených komunikačních aplikací Allo a Duo - na ploše vidíme ikonu starého klienta Messenger. Podobně zaujala ikona Map Google, která je mimo typickou složku. Další změnou je vyplnění tlačítek v navigační liště barvou. To prostřední (Domů) pak bude sloužit k vyvolání nového Asistenta Google, který se objeví po dlouhém stisku, doprovázeném barevnou "květinovou" animací. Hlavní lišta s pěticí vybraných programů dostala poloprůhledné pozadí.

Tradiční vyhledávací panel nahradil v Pixel Launcheru widget, situovaný ke kraji obrazovky. Celkový dojem je možná hodně konzervativní, působí ale elegantním a přitom praktickým dojmem. Je vidět, že Google (na rozdíl od mnoha jiných výrobců) nehodlá udělat z prostředí svých telefonů omalovánky.

Co víme o nových Google telefonech?

Na to, jak bude telefon Google Pixel vypadat ve skutečnosti, si musíme ještě sedm dnů počkat. Uniklý obrázek však můžeme považovat za vcelku podařený předkrm. Podle informací serveru Android Police bude telefon Google Pixel menším z obou zařízení, bude mít 1080p displej s úhlopříčkou 5 palců, čtyřjádrový 64bitový procesor na 2,0 GHz, 4 GB RAM, 32 GB interního úložiště, 2770mAh akumulátor, zadní fotoaparát s rozlišením 12 MPx, a přední 8MPx. Budoucí majitelé mohou počítat s konektorem pro sluchátka, snímačem otisků prstů na zadní straně (a la Nexus 5X a Nexus 6P) a portem USB-C na spodní straně. Google Pixel XL bude mít podobné specifikace, výraznějšími rozdíly budou jen 5,5" displej s rozlišením QHD a baterie s kapacitou 3450 mAh. Dle neoficiálních zpráv bude menší z obou telefonů prodáván za cenu 649 dolarů, což je v přepočtu asi 15 600 Kč.

Co říkáte na vzhled telefonu Google Pixel? Líbí se vám? Není až příliš konzervativní? Nebo je to právě to, čím jsou telefony, vyráběné pod taktovkou Googlu sympatické? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: 9to5google.com, phandroid.com, venturebeat.com, engadget.com, theverge.com, droid-life.com.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Kája Svobodní
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.12.2018
Dnes má svátek Albína
původ jména je latinský a znamená: bělavá
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist