Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Něco z novinek, něco ze života

Něco z novinek, něco ze života

26.3.2014 | Luděk Prokop

Úvodem: "Až desetitisíce korun měsíčně, které stát měsíčně vyplácí pěstounům pečujících o více dětí, některé politiky dráždí. Podle nich to bývá výhodný byznys. Sociální pracovníci to tak černě nevidí, neboť pěstounství pomáhá dětem v novém domově, místo aby přežívaly v ústavech".

A chodí-li děti pěstované příbuznými pěstouny minoritního etnika řádně do školy? Statistika z údajů odpovídajících na takové a podobné otázky, by mohla zajímat řadu lidí, potýkajících se s životním minimem.

A dále - tohle je tedy fór nad foŕy: "Ženy jsou nevyužitým potenciálem země, je třeba je vrátit na trh práce, vyrovnat jejich platy s muži, umožnit jim i po mateřské znovu nastartovat kariéru a využívat předškolní zařízení, začali pod tlakem statistických dat o poklesu porodnosti společně tvrdit ekonomové i politici".

A k tomu ještě moudra nad moudra: "Kdyby se podařilo vrátit rychleji do práce část žen na rodičovské, výkonnost ekonomiky by stoupla až o pět miliard. Ty by se promítly do oživení nákupů, v poptávce po zboží. Tím, že by profesně nedoplácely na mateřství, by se zvýšil jejich zájem mít další děti, soudí ekonomové".

To je snad z úplně jiné společnosti. Ze společnosti, kde je zaměstnanců nedostatek a chybí zaměstnanců alespoň tolik, co je u nás nezaměstnaných. Jak vidno, tyhle bláboly přímo hýří samými protimluvy

A teď tedy ještě něco přímo ze života:

Mladík při studiu VŠ pracuje, plicní embolii zásluhou lékařů přežije a po roce marodění dostane částečný invalidní důchod ve výši 3 000 Kč. A začne studovat dálkově. Mimo jiné pilně oběhává výběrová řízení. Po půl roce marného shánění zaměstnání též za pomoci úřadu práce, je vybrán za asistenta u "Probační a mediační služby ČR" v rámci "programu získávání praxe absolventů škol". Nicméně zádrhel přijde. Program naplňuje agenturní firma, najatá státem. A ta má ve svých pravidlech, pro úspěšný výkon služby pro stát, nepřekročitelné podmínky bez možnosti tolerovat jakékoli výjimky. V daném případě: 1) Pro absolventa středoškoláka je to maximum 25 let jeho věku, pro vysokoškoláka 26 let. 2) nelze zaměstnat člověka, který je, byť dočasně částečně invalidní.

Mladík po déle trvajícím pobytu v nemocnici byl na nemocenské ještě rok. Za tu dobu jeho věk dosáhl 26 let, takže jako středoškolák překročil stanovený limit a VŠ stále nedokončil.

Když na pracovním úřadě sdělil, že je ochoten pro to pracovní místo vzdát se částečného ivalidního důchodu bylo s obrovským údivem zjištěno, že na něco takového neexistuje kolonka. Žádná pravidla to jaksi neumožňují. Pokus o vyjednání výjimky ze strany úřadu práce, byl agenturou najatou státem striktně zamítnut.

Mladík při záchvatu otce vyhozený z bytu do pronájmu, po té, co otec si teprve dodatečně ověřil, že to vše (výše popsaná pravidla bez výjimek) nebyly neuvěřitelné, vylhané báchorky adolescenta, ale jedna z řady novodobých neskutečných skutečností současného režimu, sice vzal s omluvou výhazov zpátky, nicméně mladík již zpět jít nemíní. Již má podnájem, kde je trvale přihlášen. Takže nyní bude, místo odvádění daní z platu, brát podporu na bydlení a doplatek do existenčního minima k výši částečného invalidního důchodu. Po přezkumu a případném odebrání důchodu, pak celé existenční minimum. Nenajde-li práci. V daném případě jedna kapsa státu ušetří, z druhé to samé vydá.

Ještěže budeme mít ten fungující stát. Ale bude-li volební slib o fungujícím státu plněn stejně, jako ten o církevních restitucích, pak bude nezbytné se individuálně ozbrojit po zuby. Jak to dopadá ve státech nefungujících vidíme. Nepřipravení budou mít smůlu. I když, konec konců, ti připravení taky.

Luděk Prokop.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 26.6.2019
Dnes má svátek Adriana
původ jména je latinský a znamená: od moře
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist