Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Tipy na výlet > Týdnoviny aneb Papaláši pod modrým majákem

Týdnoviny aneb Papaláši pod modrým majákem

24.1.2014 | Karel Kilián

Další papaláši dostanou modré majáky * Těhotná jeptiška ukázala, na čem stojí celá víra * Ředitelku kontroly ŘSD odvolal člověk bez mandátu * Oč nás připravuje Evropská unie?


Tento týden bych si dovolil hodnotit jako "nezvykle klidný". Věcí, které mě zvedly ze židle, bylo nečekaně málo. Tedy když pominu prezidenta, který si vymýšlí vlastní pravidla hry a chce pro sebe co největší kus moci na co nejdelší dobu. Snažím se přehlížet i rozhodování vlády, která kromě Zemana nemá mandát ani důvěru nikoho dalšího. Naposledy šéfka kontroly silnic a dálnic na ŘSD Miloslava Pošvářová dostala padáka od generálního ředitele, kterého do funkce jmenoval ministr Žák. Hloupé na tom je, že neexistuje způsob, jak se mohu jako občan bránit zvůli mocichtivého alkoholika - páka, jak "sundat z křesla" jeho ministra, kterého nikdy nikdo nezvolil, jednoduše není.


Modré majáky mají dostat i šéfové tajných služeb

"Ministr dopravy Zdeněk Žák chce ještě do konce svého mandátu rozšířit okruh vyvolených, kteří mohou na svých služebních autech používat výstražný modrý maják."

Tak nějak jsem si při čtení titulku a prvního odstavce vzpomněl na Václava Havla, jak v roce 1989 sliboval, že s modrými majáky už budou jezdit jen hasiči a sanitky. Chtěl tím dát najevo, že končí doba, kdy jsou si jedni rovnější než druzí, a že politici budou blíže k občanům. Jenže netrvalo dlouho a Havel coby prezident jezdil pod modrými "blikačkami" stejně, jako jeho komunističtí předchůdci.

Po této zkušenosti už člověka nepřekvapí, že ministr bez mandátu hodlá rozšířit řady "nadlidí", pro které neplatí především rychlostní limity, semafory a některé značky.

Přitom jsem zaznamenal případ bývalého ředitele jedné nejmenované nemocnice, který si skrze konexe zajistil povolení pro modré majáky na služební auto. Oficiální zdůvodnění znělo, že ředitel může potřebovat dostat se rychle do zaměstnání v případě kritických situací, například živelních katastrof či hromadných nehod. Otázku, k čemu v takových případech musí být v zařízení přítomen člen vedení, nejspíš nikdo neřešil. Byl to prostě "kamarádšoft".

Jak to dopadlo? Situace, která by odpovídala nastíněnému důvodu k použití majáků, za éru tohoto člověka v ředitelském křesle nenastala ani jednou. "Pod majáky" ale stejně jezdil - velmi často v podnapilém stavu z restauračního zařízení (nutno dodat, že dotyčný osobně neřídil). Minimálně v jednom případě bylo vozidlo zastaveno hlídkou policie, která zjišťovala důvod použití výstražného světelného a zvukového zařízení, nicméně celá kauza - opět díky známostem - skončila pod kobercem.

Obávám se, že ani řídící pracovníci tajných služeb, kteří by dle Žáka měli mít na majáky nárok, se nedostávají do situací, kdy by se na ně nemohlo počkat o pět, deset minut déle.


Jeptiška porodila dítě, o těhotenství neměla ponětí

"Jeptiška, která ve středoitalském městě Rieti porodila chlapce, prohlásila, že vůbec neměla ponětí, že by byla těhotná. Když ji vezli do nemocnice s bolestmi břicha, myslela si, že má křeče v žaludku, uvedla BBC s odkazem na místní média."

Můžeme samozřejmě spekulovat, zda se jednalo o vstoupení Ducha Svatého, nebo jestli se dotyčná koupala v bazénu, ve kterém zrovna plavala živá spermie. Nejpravděpodobnější variantu ale asi známe: neřestná jeptiška, když se Bůh zrovna nedíval, dováděla s panem farářem a možná ani netušila, jaké následky to bude mít.

Co je na celé události tak nějak komické? Že na podobném příběhu je de facto založeno celé náboženství, kterému věří miliony lidí po celém světě. A nikomu to nepřijde divné, ba dokonce i ti, kteří v uvedenou víru nevěří, slaví s ním spojené svátky.


Slováci vtipně opravili propagační video Bruselu. Podívejte se

Tohle se, myslím, docela povedlo :)


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 1.5.2017
Dnes je svátek práce
Nové komantáře
Svatba v Řecku, tak trochu jiná záležitost
Kamča 10.4.2017 14:43
řecko je krásná destinace na svatby. :-) my jsme t...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
TOPlist