Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Vztyčený prostředníček na Vltavě

Vztyčený prostředníček na Vltavě

22.10.2013 | Luděk Prokop

Vztyčený prostředníček na Vltavě vypadá jako stvořený nejen pro Marka Bendu prosícího o kroužkování ale i pro pravicové strany všeobecně. Za všechno to konání pravicové koalice, za všechny výsledky jejího úsilí, včetně církevních restitucí prosazených s pomocí pozdějšího vězně, to snad ani jinak vyznít nemůže. Věřím, že noblesně zdvižený prostředníček, v rozporu se záměrem umělcovým, stane se symbolem výsledku voleb, nasměrovaným k pravicovým stranám. Bez ohledu na to, co chtěl pravicový umělec, s inteligencí jemu vlastní, skutečně vyjádřit.

Je zřejmé, že příznivci levice o tom, jak noblesa se má projevovat na veřejnosti, mají se od pravičáků, zvláště z řad umělecké fronty, co učit. Stejně tak jako i jejich vybranému slovníku, dle něhož lze spoluobčany, s typicky pravicovou noblesou, lehkostí a slušností, nazývat na příklad hnědými či rudými prasaty.

V komentáři k aktuálnímu dílku umělce, podle něhož je gesto dostatečně známé i výmluvné, jsou připojena i jména pravicových velikánů, Mirků - Topolánka a Kalouska, kteří si dané gesto oblíbili. Nechybí zde ani jméno dalšího obdivovatele noblesy, mistra Karla Gotta.

Dle tvůrce výmluvného oduševnělého dílka je důležité, kam prý směřuje. V tomto punktu, s vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou, se novodobý umělec mýlí. Měl to raději nějak blíže upřesnit. Zvýraznit. V tomto předvolebním období totiž, kdy hrozí pravicovým stranám těžký debakl, se nabízí zcela jiný směr, než směr zamýšlený svérázně inteligentním umělcem.

Prostředníček vztyčený pravicovým umělcem navíc připomíná staronové poznání. Poznání o tom, co to vlastně je a jak ve skutečnosti vypadá ona, v médiích až do omrzení omílaná, noblesní noblesa. Poznání o tom, že dle pravicových médií, včetně médií veřejnoprávních, podle mediálně demokratických pravidel a svobody slova, neznamená, když dva dělají totéž, že to je ve skutečnosti totéž. Ve skutečnosti to znamená, že pro získání kladného hodnocení pravice smí cokoli a levice nezmůže nic. Nedivme se nárůstu vulgarit, sprostot, lhaní. Zabránit takovému nárůstu nemůže to, že zástupci levice musí být slušní a zdržovat se jakýchkoli razantějších vyjádření, aby nebyli v médiích veřejně propíráni a cupováni, jako se to děje našemu prezidentovi.

Je jenom dobře, že nám pravicový umělec poslal připomínku se vzkazem po Vltavě, krátce před volbami. Chci věřit tomu, že slušnější lidé mezi voliči pravice, existují-li ještě tací, po tom všem co pravicová koalice již předvedla, že tito slušnější lidé pochopí skutečný vzkaz vztyčeného prostředníčku, zřetelný vzkaz, kterým umělec rozhodně nezamýšlel to, co nám ve skutečnosti a doopravdy připoměl a vzkázal.

Luděk Prokop.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist