Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Vztyčený prostředníček na Vltavě

Vztyčený prostředníček na Vltavě

22.10.2013 | Luděk Prokop

Vztyčený prostředníček na Vltavě vypadá jako stvořený nejen pro Marka Bendu prosícího o kroužkování ale i pro pravicové strany všeobecně. Za všechno to konání pravicové koalice, za všechny výsledky jejího úsilí, včetně církevních restitucí prosazených s pomocí pozdějšího vězně, to snad ani jinak vyznít nemůže. Věřím, že noblesně zdvižený prostředníček, v rozporu se záměrem umělcovým, stane se symbolem výsledku voleb, nasměrovaným k pravicovým stranám. Bez ohledu na to, co chtěl pravicový umělec, s inteligencí jemu vlastní, skutečně vyjádřit.

Je zřejmé, že příznivci levice o tom, jak noblesa se má projevovat na veřejnosti, mají se od pravičáků, zvláště z řad umělecké fronty, co učit. Stejně tak jako i jejich vybranému slovníku, dle něhož lze spoluobčany, s typicky pravicovou noblesou, lehkostí a slušností, nazývat na příklad hnědými či rudými prasaty.

V komentáři k aktuálnímu dílku umělce, podle něhož je gesto dostatečně známé i výmluvné, jsou připojena i jména pravicových velikánů, Mirků - Topolánka a Kalouska, kteří si dané gesto oblíbili. Nechybí zde ani jméno dalšího obdivovatele noblesy, mistra Karla Gotta.

Dle tvůrce výmluvného oduševnělého dílka je důležité, kam prý směřuje. V tomto punktu, s vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou, se novodobý umělec mýlí. Měl to raději nějak blíže upřesnit. Zvýraznit. V tomto předvolebním období totiž, kdy hrozí pravicovým stranám těžký debakl, se nabízí zcela jiný směr, než směr zamýšlený svérázně inteligentním umělcem.

Prostředníček vztyčený pravicovým umělcem navíc připomíná staronové poznání. Poznání o tom, co to vlastně je a jak ve skutečnosti vypadá ona, v médiích až do omrzení omílaná, noblesní noblesa. Poznání o tom, že dle pravicových médií, včetně médií veřejnoprávních, podle mediálně demokratických pravidel a svobody slova, neznamená, když dva dělají totéž, že to je ve skutečnosti totéž. Ve skutečnosti to znamená, že pro získání kladného hodnocení pravice smí cokoli a levice nezmůže nic. Nedivme se nárůstu vulgarit, sprostot, lhaní. Zabránit takovému nárůstu nemůže to, že zástupci levice musí být slušní a zdržovat se jakýchkoli razantějších vyjádření, aby nebyli v médiích veřejně propíráni a cupováni, jako se to děje našemu prezidentovi.

Je jenom dobře, že nám pravicový umělec poslal připomínku se vzkazem po Vltavě, krátce před volbami. Chci věřit tomu, že slušnější lidé mezi voliči pravice, existují-li ještě tací, po tom všem co pravicová koalice již předvedla, že tito slušnější lidé pochopí skutečný vzkaz vztyčeného prostředníčku, zřetelný vzkaz, kterým umělec rozhodně nezamýšlel to, co nám ve skutečnosti a doopravdy připoměl a vzkázal.

Luděk Prokop.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 26.3.2019
Dnes má svátek Emanuel
původ jména je hebrejský a znamená: Bůh s námi.
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist