Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Divadelní (životní) hra »Seznámení«

Divadelní (životní) hra »Seznámení«

7.10.2013 | Visnery

Příběh jednoho požádání o ruku, který všechny okolo dostal do kolen...

Takhle jednou nás pozvali na divadelní hru s názvem "Seznámení", avšak jsme byli upozornění, že hru neuvidíme, ale jen uslyšíme ... Ale to předbíhám. Jak to všechno začalo?

Někdy kolem Vánoc mi přišla SMSka od dobrého přítele Vojty, jak to vlastně funguje, když si chce kluk vzít holku a jaké formality k tomu vlastně patří? SMSkou obratem odešla odpověď o zásnubním prstýnku, požádání rodičů, bílém kamínku... Potom se dlouho nic nedělo. Vlastně vůbec nic. V dubnu Vojta začal skládat v hlavě plány, jak Vlastičku o tu ruku požádá. Prstýnek s bílým kamínkem se mu zdál zjevně příliš nudný a okoukaný, a tak k tomu dotvořil vlastní scénář.

Jelikož je to chlapec velice kreativní a k divadlu a lidem z umělecké sféry má velmi blízko, rozhodl se, že to nějak zužitkuje...o tom ještě níže.

Dále se rozhodl, že si přeje, aby při tom byli i jejich společní přátelé, a lide jim blízcí. Že to zavání americkým filmem? Vůbec ne! Výsledek byl vkusný a pro budoucí nevěstu velmi nečekaný.

Osudný den, někdy ráno: ona nic netuší, bylo ji řečeno, že se jde na divadelní hru. Ale Vlastička je ženská zvědavá (jako každá), takže nakoukne do programu brněnského divadla Husa na provázku. Samozřejmě zjistí, že se žádná hra nehraje. Je uklidněna odpovědí, že se jedná o generální zkoušku a ona má exklusivní možnost ji vidět v předstihu, než všichni ostatní Brňáci :) Dává pokoj a začíná se těšit do divadla.

6. 9. 2013, čas přibližně 19.00 hodin: uvaděčky přivedou Vlastu s Vojtou a dalších několik diváku do hlediště a vyzvou je, aby se usadili. V hledišti jsou samozřejmě komparsisté, kteří o všem vědí. Jediný, kdo pořád nic netuší, je samotná Vlasta.

Na začátku jsem zmiňovala cosi o přátelích, poslouchání hry bez možnosti ji vidět a podobně. Přichází ten čas, kdy je potřeba to vysvětlit...:) Přátelé se před divadlem objevují o půl hodiny před příchodem mladého páru. Proč? Proto, aby měli čas se schovat. Nápad je totiž takový, že všech asi třicet nejbližších přátel a známých těch dvou se schová za divadelní oponu a v určitém okamžiku vylezou... Trošku troufalý plán, když si představíte, že za tou oponou je místo sotva na deset lidí, parkety vržou... ale hlavně uhlídat 30 lidí, aby nezakašlali, nezasmáli se a nevydali ze sebe jedinou hlášku a zvuk během celého představení, je prostě nereálné. Někteří z nervů vytahují flašku tuzemáku, další se posilnili již po cestě. Sjeli se zástupci z celé republiky - Studénky, Ostravy, Zlína, Prahy, Brna. Všichni se krčí nervózně za oponou, snaží se natrénovat ticho. Vlasta přeci do konce představení nesmí nic vědět! Místo toho ale vidíte v jednom rohu bratra Vojty, jak nervózně přešlapuje, v dalším rohu někdo dělá vtípky, aby uvolnil atmosféru, další si přetahuje tričko přes hlavu, nebo ze stresu kouše nehty. Složení různorodé skupiny také stojí za zmínku :) Setkalo se zde několik světu, a zatímco jeden má na hlavě číro, další má koženou diplomatku a košili. Že tohle nemůže fungovat? A proč vlastně ne? Vždyť nás přeci jen něco musí spojovat - Vojta a Vlasta!

Samotné představení trvá cca půl hodinky. Hrají dva výborní herci, kteří musí leckdy improvizovat.

Scénář psal Vojta, který nezapomněl zahrnout scénku o jejich prvním setkání, o návštěvě botanické zahrady, o jejich pidi hádkách v autě, nebo o výběru společného bydlení v Brně. Vlastně je po chvíli jasno - takhle hra je přeci o nich dvou! Vlasta šeptá Vojtovi, zdali psal scénář, ten přikyvuje a sleduje hru dál. Scéna končí momentem výběru bytu a Vojta vstupuje na podium místo dvou hercu, kteří právě hráli jejich život. Popisuji to, co jsem slyšela za oponou, vlastně jsem to neviděla, tak snad tady nemám nějaké technické nesrovnalosti :)

Po vtipných scénkách ale přichází Vojta a s ním vážnost. Děkuje Vlastě za jejich dosavadní společný život, za to čím je, co mu dává... tohle popisovat nelze a ani to nechci dělat, je to okamžik těch dvou a přála bych si, ať si ho uchovají v hlavě takovým způsobem, jakým ten moment byl. Nakonec ji žádá o ruku. Ona chvíli povykuje, my za oponou čekáme na jasné hlasité "Ano!", protože je to signál, abychom se objevili. Když nás spatří, následuje velký aplaus, ona stojí nechápavě s prstýnkem v ruce vedle svého teď už nastávající muže :) Nějak tomu nemůže uvěřit. Všichni jí gratulují. Potom se odchází na společný přípitek a raut, který taktéž Vojta zařídil. Prostředí je nádherné, nádvoří divadla, s otevřeným výhledem na nebe v Brně. Dokonalé!

Vlasta byla ještě dlouhou dobu zaražená a nechápala, co se dělo...zdali se ji to nezdá :)

Obdiv patří Vojtovi za perfektní organizaci, nahnání 30 lidi do Brna ze všech koutů republiky, perfektně napsaný scénář (i když ten psal sám život), za práci komparsistu, brilantní výkony herců, bratrovi Vojty za technické provedení a organizaci, hudebníkům za hudbu, osvětlovači za světlo, výborným přátelům.... Myslím, že Vlastička se z toho vzpamatovává dnes, několik dní poté, a velmi oceňuje, jak moc originálního chlapa má doma.

A vám, pánové, Vojta nasadil laťku pěkně vysoko :-D


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 27.3.2017
Dnes má svátek Dita
původ jména je hebrejský a znamená: židovku, lid
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist