Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Počítače > Jak udržet počítač v optimálním chodu?

Jak udržet počítač v optimálním chodu?

3.8.2013 | Komerční sdělení (PR článek)

Pravidelná údržba počítače je cesta k tomu, jak ho udržet po dlouhou dobu v optimální kondici. Pokud není počítač udržován, nemůžete od něho chtít dobrý výkon. Údržba počítače nezabere téměř žádný čas a postačí, pokud ji budete provádět jednou za měsíc. Není to nic těžkého a hravě to zvládnete doma. Jak na to?

Prach dokáže počítač zničit!

Prach na nebo v obyčejné skříni, není nic hrozného. Prach ve skříni počítače ale dokáže způsobit obrovské problémy. Proto je velice nutné, pravidelně počítač od prachu čistit. Prach totiž může být příčinou pomalého chodu počítače a jeho nadměrná vrstva může způsobit i nevratné poškození jemných součástí hardwaru.

Čištění od prachu zabere jen několik minut!

Počítač od prachu vyčistíte jednoduše. Stačí mít po ruce jemný štětec nebo malý kompresor. V dalším kroku sundáte opatrně kryt. Poté jemnými pohyby odstraníte prach ze všech částí, na které pohodlně dosáhnete. Na nic netlačte a nepokoušejte se součásti hardwaru odstranit nebo posunout. Vekou pozornost věnujte zejména chladiči procesoru a grafické kartě, které jsou na prach nejnáchylnější. Očistou by měl projít i ventilátor, protože na něm usazený prach je příčinou hlučného chodu. Pravidelným čistěním počítače od prachu můžete zvýšit jeho výkonnost až od 20%! Zbavíte se také nadměrného hluku a prodloužíte životnost jeho součástek. A pozor – NIKDY – nepoužívejte k odstraňování prachu vysavač! Ten by mohl součástky nevratně poškodit!

Software je stejně důležitý!

Nutná je i péče o software počítače. Programy, které používáte, mají zásadní vliv na jeho rychlost. První pravidlo tedy zní – odstraňte všechny programy, které vůbec nepoužíváte. Zabírají zbytečně místo a zpomalují i chod počítače. Myslete také na ochranu počítače a používejte kvalitní antivirový program – některé je možné získat i zdarma (o tom jsme psali již v dřívějším článku). Druhým pravidlem je – pravidelně programy aktualizujte. O aktualizace si počítač často řekne sám. Čas od času také vyčistěte počítač od zbytečných souborů. Dobrým pomocníkem je například program CCleaner, který vyčistí počítač od nepotřebných souborů za méně než 5 minut. Rychlejší chod počítače i stabilitu systému zajistí občasná defragmentace disku, jejíž podstatou je zacelení prázdných míst po programech, které jste z počítače odstranili. Více o tom, jaký vliv má software na chod počítače, se můžete dozvědět zde.

Je nutné, spolehnout se na kvalitu

Závada se ale může objevit i v případě, pokud se počítači věnujete. V tuto chvíli přichází na řadu servis notebooků nebo počítačů. Servis je nutné vybírat s rozvahou. Chtějte například vědět, kolik opravy počítačů v servisu stojí. Dobrý servis vám cenu sdělí po diagnostice, kterou sám provede. Mezi časté problémy, které servisy řeší, patří například záchrana dat, oprava hardware komponentů nebo i poruchy způsobené vnikem tekutiny do počítače.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Komerční sdělení (PR článek) - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 31.3.2017
Dnes má svátek Kvído
původ jména je staroněmecký a znamená: živost
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist