Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Nedat důvěru vládě Rusnoka znamená neodpustitelný hazard

Nedat důvěru vládě Rusnoka znamená neodpustitelný hazard

23.7.2013 | Luděk Prokop

ODS bude prosazovat úplné zrušení minimální mzdy.

Neuvěřitelný záměr vyvolává bez nadsázky představy o zločiném myšlení. Po všech malérech zkrachovalé koaliční vlády, včetně odměn Jany Nagyové, odměn přemrštěně nadhodnocených ať již dřela jako kůň nebo ne, přichází sdělení pověřeného předsedy ODS, ohledně záměru ODS, prosazovat zrušení minimální mzdy.

Vezměme v potaz, kolik škod na místo přínosu, nejen ve vládní sféře, bylo a je způsobováno špatnými manažerskými rozhodnutími. Vezměme do úvahy, jak neúměrná a přemrštěná je v této souvislosti výše příslušných platů, včetně všelijakých odměn. V jakém protikladu bývá přínos, například z práce poslanců, s jejich celkovými příjmy. Společenský přínos z práce členů vlády, kdy je nutné ještě více než u poslanců vzít na zřetel napáchané škody, raději vynechme.

Vzdor daným skutečnostem a souvislostem, přijde ODS a s drzostí nejvyššího stupně nám káže o prodražení práce zásluhou navýšení ubohé, vzhledem k cenám zboží a výdajům na domácnost neúnosně nízké, úrovně minimální mzdy. A to o pouhých 500 Kč, které sice problémy nízkopříjmových skupin neřeší, ale aspoň dávají jakous takous vyhlídku na to, že bude lépe. Že společnost je bere na vědomí. A že se blíží doba, kdy se vyplatí na místo pobírání sociálních dávek chodit do práce.

Odbory mlčí, ČSSD mlčí, KSČM mlčí. Přitom je se vší vážností vyslovené sdělení o záměru zrušit minimální mzdu, sdělení podpírané celou řadou až trapně absurdních argumentů, nanejvýš alarmující. Dokonce natolik alarmující, že dává všem slušným lidem mezi poslankyněmi a poslanci pokyn, ne-li přímo příkaz, ke splnění poslaneckého slibu formou vyslovení důvěry vládě Jiřího Rusnoka. Samozřejmě, výhrady být mohou a budiž i vysloveny. V daném případě ale jakékoli výhrady nemohou být limitní překážkou při hlasování pro vyslovení důvěry vládě. Riziko možného návratu arogantní vlády, vlády kořistnické a zaměřené na okamžité zisky, bezohledné vlády s naprostou absencí jakéhokoli sociálního cítění, je rizikem zcela neúnosným.

Sdělení o tom, jak ODS bude prosazovat úplné zrušení minimální mzdy, nasazuje korunu devastujícím záměrům a bije na poplach před jakoukoli možností návratu vládní koalice k moci. Zřetelně výstražné znamení nejvyššího stupně je provázeno mlčením odborů i opozičních stran. To mlčení je zarážející. Je to mlčení nesrozumitelné a nepochopitelné. Otázka komu a o co jde, v souvislosti s tichem po pěšině kolem minimální mzdy, je velice na pováženou. Přímé odpovědi netřeba, ta vyplyne z chování a konání. A volby budou již do roka.

Luděk Prokop.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 26.3.2019
Dnes má svátek Emanuel
původ jména je hebrejský a znamená: Bůh s námi.
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist