Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Politologové a skutečnosti

Politologové a skutečnosti

16.7.2013 | Luděk Prokop

Já měl za to, že politilogové jsou lidé živící se mlácením prázdné slámy, nepřinášející žádné hmatatelné hodnoty. Čím dál více ale vidím, že to jsou dovedové s nadpřirozenými schopnostmi. Sice to vypadá, jakoby jejich náplní práce bylo jenom rozeštvávat společnost, ale koukejme, co oni všechno umí. A politolog Bureš to je přímo mág a jasnovědec (víc než jasnovidec) mezi politology.

Ten ví, kdo se chce komu zalíbit i to, že snaživci o zalíbení očekávají vyšší stranickou kariéru. A protože ti snaživci již nyní stojí na nejvyšších příčkách stranické kariéry, tak nejspíš ví, o čem žádný z oné strany, zatím nemá ani tuchy. A sice, o jaké posty bude kariérní žebříček strany nadstaven, respektive navýšen.

On ví, jaká skupina politiků vnímá takový či onaký problém. On ví, co si který politik uvědomuje či neuvědomuje. Navíc též neomylně vidí do myšlení prezidenta, a tedy zná i jeho cíle. Velice dojemně pak působí starostlivost evidentně zastydlého pravicového politologa, demagoga, o sociální demokracii jako takovou. O tíhu její zodpovědnosti.

Jeho obavy z obrovského rizika, které by sociální demokracie vzala na svá bedra, v souvislosti s jeho fabulacemi typu kdyby bylo co by bylo, to až chorobně přesahuje i rámec vypjatých rodičovských starostí a obav o potomky, neřku-li rámec normálních starostí politologa, byť třeba nezdravě zamilovaného do strany (což není tento případ), o jejíž osud se tolik třese.

Žel, jasnovědci Burešovi totálně unikají základní skutečnosti, které by ani průměrnému politologovi unikat rozhodně neměly. Například, že vůle parlamentu je pouhopouze vůlí z části zkorumpované, celkem nestabilní a těsné stojedničky. Notabene se spoluúčastí poslanců nezvolené strany LIDEM.

A navíc a především, že tato vůle nestabilní těsné parlamentní většiny, jejímž prioritním cílem je prodloužit agonii setvávání u korýtek co nejdéle, je v příkrém rozporu s vůlí markantní většiny voličů a občanů všeobecně.

Dlužno dodat, že za těchto okolností jsou demagogické tlachy o zvyklostech pouhými bláboly dehonestujícími pojem "demokracie" jako takový. A závěrem. Ve všech těch úvahách různých politologů o ústavních zvyklostech lze postrádat základní logický prvek.

A sice: zásadní změna Ústavy ve věci voleb prezidenta zároveň nevyhnutelně související předchozí zvyklosti nastavují do bodu nula. Teprve konání nově zvoleného prezidenta, podle nových příslušných ustanovení Ústavy, začínají vytvářet příslušné ústavní zvyklosti, protože ty předechozí byly zásadní změnou Ústavy automaticky vyrušeny. Nepleťme si zvyklosti s tím, co je v Ústavě psáno a dáno.

Luděk Prokop
14. 7. 2013.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 28.4.2017
Dnes má svátek Vlastislav
původ jména je slovanský a znamená: sláva vlasti
Nové komantáře
Svatba v Řecku, tak trochu jiná záležitost
Kamča 10.4.2017 14:43
řecko je krásná destinace na svatby. :-) my jsme t...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
TOPlist