Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Eurovision Song Contest (Eurosong) 2013 - 7. díl: Další várka novinek

Eurovision Song Contest (Eurosong) 2013 - 7. díl: Další várka novinek

17.4.2013 | Karel Kilián

Již jen necelý měsíc zbývá do prvního semifinálového kola letošního ročníku hudební soutěže Eurovision Song Contest. Pojďme se podívat, co zajímavého se stalo v posledních dvou týdnech.

Album písní letošního Eurosongu

Na oficiálním webu se již objevila nabídka alba Eurovision Song Contest Malmö 2013 se studiovými nahrávkami všech 39 písniček. Celé album přijde na 14,99 eur (cca 390 Kč), jednotlivé skladby lze pořídit za 1,29 eur (cca 35 Kč).

Pokud si nechcete album kupovat, můžete si na stránce poslechnout alespoň půlminutové ukázky.

Za stejné ceny se prodává totéž album s písničkami v karaoke verzi, takže pokud si chcete udělat Eurosong u sebe v obýváku, máte příležitost.

Natáčení bulharské pohlednice

Jednotlivé země se, kromě svých interpretů a písniček, prezentují v průběhu vysílání také krátkými šoty - "pohlednicemi". Proti předchozím rokům, kdy byly "pohlednice" určeny primárně k propagaci hostitelské země, letošní předěly budou kromě zajímavých míst ukazovat také interprety v jejich domovině.

Bulharská televize informovala o natáčení klipu v hlavním městě Sofii. Diváci uvidí Národní muzeum historie, švédský tým prý ohromila katedrála Alexandra Něvského a starobylý komplex Serdica. Dalším zajímavým místem pro natáčení je Stoyanův domov. Po Sofii se točilo také ve druhém největším městě Bulharska - v historické části Plovdivu.

Maďaři připravují své vystoupení

V následujících dnech budou probíhat zkoušky vystoupení. Maďarský štáb již předložit návrhy pro nastavení jeviště a práci s kamerou, konečné slovo ale budou mít producenti show, kteří se starají o to, aby celá přehlídka byla nejen profesionální, ale také zábavná a rozmanitá.

Vzhledem k tomu, že píseň Kedvesem znamená "miláčku", chtějí Maďaři intimní a romantické prostředí. Nicméně zdůrazňují, že skladba není stereotypní milostnou písničkou, ale text je hravý a dokonce i trochu vtipný. Nechtějí tedy používat typické symboly lásky, ale spíše abstrakci, podobně jako je to vidět v oficiálním klipu.

Poslední vstupenky šly do prodeje

4. dubna šla do prodeje poslední várka vstupenek. Zatímco na semifinálových večerech ještě nějaké to volné místečko zbývá, finále je již nyní kompletně vyprodané.

Další pohlednice přišla z Dánska

Štáb hostitelské televizní stanice cestuje po celé Evropě a zaznamenává pohlednice pro každou vystupující zemi. Jejich další cesta je dovedla do Kodaně, vzdálené jen 35 kilometrů od Malmö, ve kterém se bude konat letošní Eurosong. Zde proběhlo natáčení dánské pohlednice. Průvodkyní se stala zástupkyně Dánska - zpěvačka Emmelie de Forest, která vystoupí s písničkou Only Teardrops.

V dánské pohlednici Emmelie představí některá ze svých oblíbených míst, jež ráda navštěvuje, když zrovna nezpívá nebo nenahrává. Pokud vládnete dánštinou, můžete se podívat na část rozhovoru z průběhu natáčení.

Slovinka Hannah chce roztančit Malmö

Rodilá Američanka Hannah Mancini, zástupkyně Slovinska, je zaneprázdněna přípravou vystoupení se třemi tanečníky ze skupiny Maestro. Slovinská televize zveřejnila krátkou ukázku z nácviku choreografie.

Průvodkyni večerem oblékne Jean-Paul Gaultier

Asi především dámskou část publika bude zajímat, že moderátorka a průvodkyně Petra Mede bude ve finálový večer oblečena v šatech navržených Jean-Paul Gaultierem. Šaty moderátorů Eurovision Song Contestu jsou vždy centrem pozornosti a je jasné, že tento rok nebude výjimkou.

"Iniciativa přišla od Muzea architektury, kde v červnu bude mít výstavu Jean-Paul Gaultier. Kontaktovali nás a zeptali se, jestli to bylo možné spolupracovat. Samozřejmě jsme velmi šťastní," říká Christer Björkman, producent letošní show. On a Petra Mede již ve studiu Gaultier diskutovali nad materiály a barvami připravovaných šatů.

Chorvaté představili oficiální klip

Chorvatští reprezentanti Klapa s mora představili oficiální video ke své písničce Mižerja. Klip kromě zpěváků ukazuje také scenérie dalmatských měst Kaštela a Trogir (historické centrum Trogiru je zahrnuto do seznamu UNESCO). Video se natáčelo pod taktovkou režiséra Zorana Nikoliće.

San Marino představilo anglickou verzi reprezentační písně

Zástupkyně San Marina Valentina Monetta představila anglickou verzi své skladby Crisalide, která se jmenuje Chrysalis. Anglický text napsal Jim Leary. Na Eurosongu ale zazní písnička v italštině.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist