Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Umírá služba Google Alerts pomalou smrtí?

Umírá služba Google Alerts pomalou smrtí?

25.3.2013 | Karel Kilián

S Google Readerem v cele smrti začínám uvažovat o tom, jestli nějaká další široce používaná, ale jen zřídka podporovaná obsahová služba Google může být také na své cestě k zániku.

Tento text je volně přeložen ze článku "Are Google Alerts dying a slow death?" z blogu J. R. Raphaela. Protože jsem zaznamenal stejné problémy a v úvahách došel k podobnému závěru, dovolím si ho předat dál.

Mluvím o Google Alerts - jednoduché, malé službě, která vám umožní nastavit e-mailové upozornění, pokud se na webu objeví text, odpovídající zadaným podmínkám. Můžete si vytvořit například upozornění na jméno či název firmy a následně vám budou chodit e-maily, pokud Google na Internetu najde nějakou novou zmínku.

Mimo jiné používám Google Alerts ke sledování nových zmínek o mém jménu. Umožňuje mi to získat přehled o blozích a zpravodajských serverech, které na mne nějakým způsobem odkazují.

V posledních měsících jsem zaznamenal, že Google Alerts schází obsah. Zatímco dříve jsem dostával denně několik e-mailů přeplněných výsledky, teď chodí e-maily nepravidelně, obvykle s jedním či dvěma odkazy, často na články a příspěvky ze sociálních sítí, které jsem napsal sám. V mnoha případech vím jistě, že existují i další zmínky a odkazy - stačí zadat požadované slovo nebo spojení do webového vyhledávače, který potvrdí přítomnost čerstvého obsahu, jenž Google Alerts zanedbávají.

Ukazuje se, že nejsem jediný, kdo si všiml. The Financial Brand poslal tento týden otevřený dopis Google, ve kterém prohlásil, že Google Alerts jsou "rozbité" a "nyní k ničemu": Objem upozornění klesl nejméně o 80 procent - ze 20 - 35 e-mailů za den se čtyřmi až dvanácti výsledky v každém na čtyři až osm e-mailů za den s jedním až třemi výsledky. The Financial Brand ukázal na problém v několika článcích, diskutoval o něm na fórech. O špatném fungování Google Alerts psal také Danny Sullivan na serveru Search Engine Land.

To, že je služba takto očividně opomíjená, není dobré znamení, zejména v době, kdy Google ukončuje produkty ze svého portfolia doslova hlava nehlava. Přidejte si k tomu fakt, že Google Alerts jsou jednou ze starších služeb a jako takové nezapadají do současného "sociálního konceptu". Svou filozofií jsou mnohem blíže ukončenému Google Readeru než ke Google+, takže celkem logicky přichází na mysl otázka, zda jsou dny Google Alerts sečteny.

Požádal jsem Google o prohlášení ke stavu Google Alerts a budu aktualizovat tuto stránku, pokud se dozvím něco nového. Do té doby, pokud se potřebujete spolehnout na informace z Alerts, je možná vhodná doba začít hledat jiné alternativy.

Mrtvá či živá - služba, která nefunguje, není k ničemu dobrá.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist