Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Troška nedávné historie nikoho nezabije

Troška nedávné historie nikoho nezabije

24.1.2013 | Luděk Prokop

aneb pokus o zveřejnění souvisejících skutečností s nadcházející volbou.

Nevím, proč Miloš Zeman a jeho volební štáb nechtějí jeden z nejsilnějších a nejméně férových útoků vůči osobě Miloše Zemana, znectít jasnými fakty, jasnými argumenty. Možná dospěli k názoru, že předkládat argumenty nemá žádný smysl. Jednak proto, že sdělovací prostředky tyto argumenty zasunou v přehršli všelijakých jiných zpráv a údajů na okraj, tak, aby pokud možno nevyvolaly žádoucí pozornost. Možná pro vědomí, že ten kdo nechce nehodící se argumenty vzít na vědomí, tak je prostě na vědomí nevezme.

Řeč se týká tolik zmiňované, předhazované a opovrhované opoziční smlouvy. Její plný název zní: "Smlouva o vytvoření stabilního politického prostředí v České republice uzavřená mezi Českou stranou sociálně demokratickou a Občanskou demokratickou stranou.

Tato smlouva vznikla nejen na základě volebního výsledku ale především na základě podivného chování a přístupu strany US (Unie Svobody). Počet mandátů ve sněmovně na základě výsledků voleb byl takový: ČSSD = 74, ODS= 63, KSČM = 24, KDU-ČSL =20, US (Unie Svobody) =19.

Miloš Zeman tehdejší předseda ČSSD, která získala 74 mandátů, po řadě bezvýchodných jednání učinil stranám KDU-ČSL a US, se kterými jednal o vzniku koalice, nevídanou a takřka neuvěřitelnou nabídku. Stranám, které získaly 39 mandátů dohromady, nabídl polovinu vládních křesel. Aby toho nebylo málo, nabídl tehdejšímu předsedovi KDU-ČSL post předsedy vlády.

Soudný člověk by mohl považovat takovou nabídku v dané situaci za překročení mezí vstřícnosti. Lze to brát i tak, že takovou nabídkou bylo pro vytvoření stabilního politického prostředí v České republice učiněno maximum z možného. A protože byla více než velkorysá nabídka odmítnuta, bylo možné buď smířit se s víceméně chaotickým pokračováním nestability, nebo pokusit se nalézt jiné řešení vedoucí k vytvoření stabilního protředí.

Někdejší počin Miloše Zemana znamenal potlačení osobních ambicí. Nabídka postu předsedy vlády předsedovi strany, která získala v porovnání se 74 mandáty pouhých 20 mandátů, znamenala počin směřující ve prospěch zlepšení tehdejší celkové politické situace ve státě. Podobně by mohla vyhodnotit sociálně demokratická strana i jeho někdejší odstoupení z místa předsedy ČSSD s prošlapáním cestičky Vladimíru Špidlovi. Vzdor tomu, že to byl krok chybný.

Dnes, s odstupem času je tomu tak.

Není vinou Miloše Zemana, že počinání na vlastní úkor vedoucí ve prospěch celku, nabídka poloviny vládních křesel s postem předsedy vlády, byla razantně odmítnuta. A není vinou Miloše Zemana, že jeho výše uvedené počinání vedené na vlastní úkor a vedoucí ve prospěch celku, na místo výsostného uznání, sklízí nevděk. Především zásluhou sdělovacích prostředků, mnohdy nekriticky fandících jeho odpůrcům, je hodnocení tehdejšího počinu obráceno doslova na ruby a krajně nekorektně zneužíváno v osočování a v neprospěch Miloše Zemana.

V neprospěch téhož Miloše Zemana, který byl vždy proti školnému na veřejných vysokých školách, proti církevním restitucím a proti amnestiím. Zamysleme se nad danými skutečnostmi a zamysleme se i nad tím, proč tomu tak je.

Luděk Prokop
22. 1. 2013


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 24.2.2017
Dnes má svátek Matěj
původ jména je hebrejský a znamená: boží dar
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
Italská svatba – zvyky, tradice a přípravy
Sara 21.2.2017 15:44
Ja jsem chtela vzdycky svatbu v zahranici ale ne t...
Když otec nevede nevěstu k oltáři...
Leni 17.2.2017 13:30
Svatbu teprve řeším a už předem vím, že chci jít k...
Android tipy: Jak posílat hudbu, fotky a videa pře
edimer 11.2.2017 19:05
Někomu se bude uriče hodit návod jak rychle a jedn...
Kdo byl a je Josef Laufer? aneb Moje VELKÉ zklamán
vend123 7.2.2017 12:04
Nejsem si tím vůbec jist, ale můj otec mi vyprávěl...
TOPlist