Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Vzpomínky na devadesátky: Passion Fruit

Vzpomínky na devadesátky: Passion Fruit

23.1.2013 | Karel Kilián

Dnes se podíváme na kapelu, jejíž veselé písničky ukončila tragická letecká nehoda.

Passion Fruit byla eurodanceová skupina, skládající se v době své největší slávy ze tří dívek: Němky, Španělky a Nizozemky:

  • Maria Serrano Serrano (26. listopadu 1973 – 24. listopadu 2001), vystudovaná zdravotní sestra, uplatnila se jako tanečníce, modelka a zpěvačka.
  • Nathaly(ie) van het Ende (2. ledna 1975 – 24. listopadu 2001), roku 1995 druhá na Miss Nizozemska, objevila se v mnoha hudebních videích.
  • Debby (Deborah St. Maarten) (narozena 1973 v Delft), tanečnice a modelka, byla k vidění v mnoha hudebních videoklipech nizozemských a belgických umělců.

Původní sestava, která vznikla v roce 1999, byla ale zcela jiná - čítala tři ženy a jednoho muže, který obstarával rapové party:

  • Blade (Manye Thompson)
  • Dawn (Viola Schubbe)
  • Pearl (Carla Sinclair)
  • MC Steve (Mario Tub)

V tomto obsazení vznikl nejúspěšnější singl "The Rigga Ding Dong Song", vydaný 24. června 1999, který dosáhl na "top 10" ve čtrnácti zemích, včetně deváté příčky v Německu a prvního místa v Mexiku. Původní sestava je k vidění na obalu singlu a ve videu.

The Rigga Ding Dong Song

V říjnu 1999 ale MC Steve skupinu opouští a kvůli dalším neshodám nahrávací společnost X-Cell Records celý projekt ukončuje. Management později pod názvem Passion Fruit prezentuje úplně novou sestavu.

Nastupuje koncept, který byl v devadesátých letech poměrně obvyklý: osoby, které vídali diváci na obrazovkách a na koncertech, nebyly identické s těmi, jež skutečně písničky nazpívaly. V případě Passion Fruit sice Maria, Debby a Nathaly nazpívaly některé vokály, nicméně hlavní hlas, včetně písničky "The Rigga Ding Dong Song", byl nazpíván kubánsko-německou zpěvačkou Leticií Pareja-Padron.

6. března 2000 vychází další písnička "Wonderland", která si sice nevedla vysloveně špatně, na úspěch první pecky ale nedosáhla - například v Německu byla v prodeji singlů nejvýše na 22. místě.

Wonderland

5. června 2000 Passion Fruit startují s letním hitem "Sun Fun Baby (Looky Looky)". V tomto případě se singl neprosadil ani do horní třicítky.

Sun Fun Baby (Looky Looky)

Prakticky skoro přesně o rok později - 25. června 2001 - vydávají Passion Fruit čtvrtý singl "Bongo Man" s vypůjčenými samply. Jeho výsledky jsou víceméně stejné, jako v případě předchozího hitu.

Bongo Man

Historie kapely skončila traficky - 24. listopadu 2001 byly členky Passion Fruit na palubě letu 3597 společnosti Crossair, který letěl z Berlína do Curychu. Při přistávání chybou pilota letadlo ve výšce 2,5 kilometru narazilo nedelako města Bassersdorf do zalesněného kopce. Maria Serrano-Serrano a Nathaly van het Ende zemřely na místě (kromě nich zahynula také bývalá zpěvačka kapely La Bouche Melanie Thornton a dalších 21 cestujících), zatímco Debby St Maarten spolu s dalšími sedmi lidmi přežila s vážnými zraněními, ze kterých se léčila ještě řadu let poté. Několikrát se mluvilo o jejím návratu na hudební scénu, nicméně kvůli zdravotním a osobním důvodům byl návrat opakovaně odložen.

3. prosince vychází poslední singl "I’m Dreaming of...A Winter Wonderland", jehož výtěžek management věnoval pozůstalým obětí tragické havárie. Z hudebního hlediska ale ani tato písnička díru do světa neudělala.

I’m Dreaming of...A Winter Wonderland

V podstatě tutéž písničku můžete znát také jako "I’m Dreaming Of...A White Christmas".

I’m Dreaming Of...A White Christmas

Těsně před nehodou Passion Fruit pracovaly na svém druhém studiovém albu, které mělo odstartovat jejich novou kariéru pod značkou Edel. K tomu už ale nikdy nedošlo.

Zdroj: Wikipedia.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Marek díky
pesar homenaje
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 18.6.2019
Dnes má svátek Milan
původ jména je slovanský a znamená: milost, přívětivost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist