Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Týdnoviny > Týdnoviny aneb Z deště pod okap s Kim Čong Hegerem

Týdnoviny aneb Z deště pod okap s Kim Čong Hegerem

11.1.2013 | Karel Kilián

Propusťme všechny vězně! Stát ušetří!*Kalousek si zase chce došlápnout na živnostníky*Totalitní návrhy Kim Čon Hegera šlapou po dalších kouscích svobody*Jsme ovce?


Amnestie bude stát statisíce, úspory však jdou do miliónů

Moc se mi líbí uvažování náměstka ministra spravedlnosti Daniela Voláka (ODS), který má na starost oblast vězeňství: "Doprava soudců do věznic, cestovné pro propuštěné vězně, přesčasy soudních úředníků, to vše v souvislosti s právě realizovanou amnestií prezidenta republiky nepřijde podle ministerstva spravedlnosti stát na víc než řádově stovky tisíc korun. Na úsporách na ostraze a zajištění potřeb tisíců propuštěných vězňů přitom už dnes stát vydělává milióny."

Když už pan Volák vidí v amnestii nesporný ekonomický přínos, mohl dotáhnout svou myšlenku do konce. Podle jeho teorie by totiž stát nejvíce ušetřil, kdyby propustil všechny vězně. Proč to neudělal?


Kalousek: Živnostníci by měli odvádět stejné daně jako zaměstnanci

Někdy se divím, že ze sebe vládě oddaní novináři, pracující ve státem řízené České televizi, každé ráno nezvrací. Reportáž o tom, jak poctiví zaměstnanci platí mnohem vyšší daně, zatímco živnostníci platí málo či dokonce vůbec nic, začíná ilustrativním příkladem: z hrubého příjmu 30 000 korun zaplatí zaměstnanec na daní státu 3 960 Kč, zatímco "soukromý řemeslník" přesně "nula ká čé". Mám manželku, která už bezmála dva roky podniká. S jistotou mohu říci, že rozhodně neplatí daně ve výši 0 Kč. Stejně tak jistě mohu konstatovat, že platí zdravotní a sociální pojištění bez ohledu na to, zda v daném měsíci něco vydělala, či nikoli. To by se zaměstnanci nikdy nestalo, aby na povinných odvodech zaplatil více, než vydělal!

Když se manželka zranila a nemohla vydělávat, nedostala od státu ani korunu. Přitom, jak jsem zmínil, platí zdravotní pojištění. Navíc její zranění byl pracovní úraz, což jí, jako OSVČ, bylo hovno platné. Když se zraním já, jako zaměstnanec, dostanu sice almužnu, nicméně dostanu ji.

Když manželka odjela na dovolenou, nedostala opět ani korunu. Proč by také měla? Když jsem na tu samou dovolenou odjel já, zaměstnavatel mi zaplatil, jako bych byl v práci.

Podmínky zaměstnanců a živnostníků se prostě liší a každá strana má nějaké své výhody a nějaké nevýhody. Stát na jedné straně nepřizná živnostníkům výhody zaměstnance - neproplatí jim období nemoci, natožpak dovolenou - ale jejich výhodu, tedy možnost ovlivnit výši daně z příjmu, jim hodlá odebrat.

Ministr Kalousek se nechal slyšet, že: "Daň z příjmu fyzických osob máme platit všichni stejnou. Bez ohledu na to, v jaké formě jsme zaměstnáni či podnikáme. To je univerzální daň a měla by být pro všechny stejná." Nejspíš nepřekvapí, že se ve stejně spravedlivém duchu nevyjádřil třeba k té nemocenské či placené dovolené. Tam totiž ono "Bez ohledu na to, v jaké formě jsme zaměstnáni či podnikáme." najednou neplatí.


Do restaurací jen bez cigarety a pivo nesmí být levnější než limonáda, navrhne Heger

Minerálka musí být levnější než pivo, navrhuje ministr zdravotnictví

To bylo řečí, jak je například kouření v restauracích předmětem diskuzí! Pak stačí jeden diktátor - říkejme mu Kim Čong Heger - který se s nikým nebaví a z role své moci rozhodne za všechny. Pivo nesmí být nejlevnějším pitím v hospodě, kouřit v hospodě se také nesmí, alkohol se smí prodávat jen tam, kde to Kim dovolí.

Vezmu to postupně. Pamatuji si dobu, kdy o cenách potravin a dalšího zboží rozhodoval stát. Bylo to centrálně řízené hospodářství pod taktovkou KSČ. Když soudruzi rozhodli, že máslo bude stát 10 Kčs, stálo přesně tolik po celé republice. Jak jsme byli v listopadu 1989 rádi, když jsme se zbavili soudruhů, včetně jejich centralizovaného hospodaření! Máme tu rok 2013 a jakýsi soudruh tady opět klade do rukou státu určování cen. Nikomu to nevadí?

Kouření v restauracích jsem omílal už několikrát. Restaurace je prostor, provozovaný buď jejím majitelem, nebo nájemcem. V každém případě se jedná o soukromý prostor, ve kterém by měl mít právo určovat pravidla ten, kdo za něj platí. Jenže náš totalitní stát už se svou drzostí diktovat došel tak daleko, že hodlá rozhodovat i o soukromých prostorech. Jednou se možná dočkáme i toho, že budeme doma povinně chodit v červených trenýrkách a nátělníku.

Co se týká určování toho, kde se smí či nesmí prodávat alkohol: osobně jsem dlouhodobě přesvědčen, že metanolová aféra, nebyla-li uměle vytvořena, byla perfektní záminkou k utažení šroubů. Tohle je zatím jen první krok.


Drtivá většina jsou ovce. Salámovou metodu jste sežrali i s obalem

Výše navrhovaná opatření Kim Čong Hegera komentuje trefně František Matějka. Nejprve podotýká, že kdyby s takovými (a mnohými dalšími) nápady předstoupili politici těsně po revoluci, byli by odesláni do patřičných míst. "Kdyby ty samé zákony, jaké máme teď, vznikaly začátkem devadesátých let, politikům by to určitě neprošlo."

Následně se Matějka dostává k tomu, co já nazývám "utahování šroubů" - "Salámová metoda je označení pro praxi či taktiku, kdy se kontroverzní či obtížné cíle, řešení a požadavky, které by se celkově prosazovaly jen těžko, nebo by byly zcela neprůchodné, rozdělí na malé dílčí krůčky a prosazují se postupně." Pak se dostává k praxi: "Tak dlouho si mnozí u nás nechali ukrajovat každý den kousek po kousku, přičemž si říkali, tohle je mi jedno, tohle se mě netýká, to se týká jiných, nebo že tohle je ptákovina, nestojí mi za to se ozvat, případně mě už politika nezajímá, jsem zhnusen, že už po dvaceti třech letech pomalu není co krájet. Ráno se probudíte a než ulehnete, řídí váš život desítky, stovky a tisíce zákonů, vyhlášek, předpisů a nařízení, určujících co nesmíte, nebo co je ještě povoleno a za jakých podmínek."


Svobodní jsou zděšeni novými regulačními nápady ministra Hegera

Nemohu přeskočit ani oficiální vyjádření Svobodných, kteří konstatují, že: "Další omezování prodeje alkoholu jen na licencované obchody je poloprohibicí a omezováním svobody podnikání."

Smutně bych dodal, že svoboda, včetně svobody podnikání, je v dnešní době už jen takovou pěknou vzpomínkou na něco, v co jsme před 23 lety doufali. Bohužel jsme se - i díky tomu, jaké lidi jsme volili (a jaké volili ti pohodlnější z nás) - dostali z deště pod okap.


Zaznělo na Twitteru

K plánovaným restrikcím ministra Hegera napsal trefný komentář Petr Schopf: "Ministr Heger se asi rozhodl, že v debilitě svých nápadu překoná kumulativně celou Evropskou komisi.....a dokázal to!!!!!"


Co dodat?

Jděte dnes volit prezidenta! Nezapomeňte na to! Vím, že zejména liberálně a pravicově smýšlející voliči prakticky nemají na výběr, ale když už nic jiného, zamezme alespoň tomu, aby v čele státu stál někdo, koho nechceme.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
js @Sety
Sety Almad
Odba Novan Sety
Almad To: Sety
Sety v6ak
v6ak Sety:
Sety Odban:
Odba Novan Sety - OT
Sety Daně
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist