Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Padouch nebo hrdina - vždyť jsme jedna rodina!

Padouch nebo hrdina - vždyť jsme jedna rodina!

25.12.2012 | Luděk Prokop

Netušíc ještě, co všechno je na naší politické scéně možné, přirovnal jsem koaliční projekt s nezvolenou LIDEM k přetékající žumpě. S tím, že smrad zcela ochromil čichové buňky všech, co se na projektu podílejí. Mínil jsem čichové buňky všech, co zvedají a budou zvedat ruku pro důvěru této neuvěřitelně zprofanované vlády. Vlády, jejíž nelegitimní existenci opakovaně a navzdory přání jednoznačné většiny občanů, podporuje nezbytný počet poslanců. Poslanců znesvěcujících stádním hlasování svá jména. Poslanců, jejichž soudnost a morální vlastnosti, včetně někdejší důvěry veřejnosti v ně kladené, klesají, řečeno slovy trapného premiéra, nikoli na nulu ale do záporných hodnot.

Po náhlém jmenování a následném odvolání ministerkyně obrany, přichází roztržka. Roztržka ve formě proklamativního prohlášení Karolíny o faktickém ukončení vládní koalice. Termín demise koaličních ministrů nezvolené LIDEM je stanoven na 10. ledna příštího roku. Veřejnost proškolena permanentními vládními krizemi, od doby vzniku vlády sestavené stranou ODS, umístěnou ve volbách nikoli na prvním ale až na druhém místě, ví předem své. Však oni to zase nějak uhňácají a uplácají, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Respektive, oni to zase nějak uhňácají a uplácají, aby se zdrželi u koryt a korýtek o něco déle. Konec konců, hanba je už fackovat přestala dávno a dobré jméno v řiti. Co horšího by se ještě mohlo stát?

V předchozím článku o koaličním projektu, čili o žumpě, se zmiňuji v tom smyslu, že z toho zápachu by nám mohlo přeskočit a mohlo by to mít následky až tragické. To jsem netušil, že se ještě mohou udít horší věci. Věci, které mohou alespoň na nějakou dobu ochromit čichové buňky nás všech, jednorázovým šokem. Po všeobecně předpokládaném zklidnění situace, kdy obě strany sporu, Péťa i Karolínka si naznačili připravenost ke smíru, kdy je zde vymezen dostatečný časový prostor na vyjasnění pozic a vymýšlení všelijakých zdůvodnění a objasňování, jejichž vrcholná trapnost už dávno nemůže být překážkou, se znenadání vyloupl z popele klubající se fénix.

Fénix, zachránce vlády. Zachránce přetekající a čím dále smrdutější žumpy. Chorobně sebevědomý, sebestředný politický psycholog. Odpadlík VV, nejlepší ministr školství co prezident Klaus kdy viděl. Nabubřelý, zrodivší se sportovec. Sportovec celou duší a obtloustlým tělem. Sportovec znalý mistrného kličkaření a předvádění velecharakterních póz politika. Psycholog, pro něhož pojem morálka již ztratil veškerý půvab. Prostě, zlatá koruna na dnešní politické žebrotě.

Nabubřelý politik, nejspíš dovedně propojující sport a politiku, přináší do klání Petra a Karolíny nové aspekty. Nové zadání, nové rozložení sil. Všechno dle dané naší politické kultury. Spojme se kdykoli a s kýmkoli, podrážejme a faulujme, jen když vítězství bude mé.

A tak sportovnímim soutěžemi, zvláště pak fotbalovými aférami vyučený politický manažer, psycholog, dává dohromady skvělý tým. A sice napříč politickým spektrem. Tým devíti a možná i více poslanců.

Tým těchto morálních gigantů by v dnešní, kýmsi, dle slov Dobeše uměle vyvolané krizi, byl ochoten podpořit vládu, nejlépe do řádných voleb v květnu 2014. Jinými slovy, psycholog Dobeš je ochoten vytvořit morální tým schopný nahradit lavírující a intrikující, tedy nemorální tým poslanců LIDEM.

A kdože tedy z přeběhlíků či z exčlenů politických stran, nyní z nezávislých, nebo i z nevolené strany LIDEM, kdože to všechno ten záchranný, morálně vyspělý, tým tvoří?

Dle Novinek.cz - Šťovíček, Fiala, Doktor, Vysloužil, Vacek. A v jejich čele Dobeš. A podivme se ještě více: Bém, Jaroslav Škárka a královna morálky, Kristína Kočí.

A aby toho všeho nebylo dost, Dobeš chce, aby ministrem obrany byl generál ve výslužbě Picek. Prý kromě podpory Dobešem vysoce uznávaného předsedy vlády Nečase, kvůlivá stabilizaci (dle řady výroků politků a sdělovacích prostředků naprosto nedestabilizovaného) ministerstva obrany.

No to je nám ale šlamastika. Jak s tou si Péťa Nečasů poradí, bůh suď. Naše zkušenosti s touto koaliční žumpou nasvědčují tomu, že z téhle fekální situace aktéři vyplavou sice znečištění ale s čistým s transparentem: "Padouch nebo hrdina - vždyť jsme jedna rodina!"

A teď už půjde jenom o to, aby nám na místo rupnutí v bedně, ochrnula naše čichová ústrojí.

Luděk Prokop
22. 10. 2012


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 21.7.2019
Dnes má svátek Vítězslav
původ jména je slovanský a znamená: slavící vítězství
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist