Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Nikoli o radní Baborové, ale o demokracii a o nás samotných, to celé je

Nikoli o radní Baborové, ale o demokracii a o nás samotných, to celé je

18.12.2012 | Luděk Prokop

Před řadou lidí vyvstávají otázky, co a kdo asi tak stojí za nátlakem v Jihočeském kraji. Za prapodivným nátlakem, za kterým stojí snahy o deformování výsledků voleb. Tyto snahy, v prvním kroku znamenají úsilí o odstoupení řádně zvolené radní. Za tímto, vytrvale stupňovaným úsilím, demonstracemi studentů počínajíc, nápady ohledně bivakování před bydlištěm paní radní a proklamačním vyhlášením hladovky pokračujíc, a doposud ještě neznámo čím končíc, stojí jeden, jediný argument. Protože je členkou KSČM. Dodejme, členkou strany umístěné v příslušných volbách na druhém místě.

Dovolím si v tomto článku použít, (dle mého mínění smysluplný), komentář nejmenovaného čtenáře Parlamentních listů:

"Již delší dobu se nemohu zbavit dojmu, že média tuto kauzu a obecně antikomunistické nálady vydatně přiživují. Jinak si neumím vysvětlit tento článek. V úvodním odstavci domněnka, že hladovku podpoří zřejmě další lidé. Domněnka ničím nepodložená. Ve zbytku článku shrnutí celé kauzy. Informační hodnota tedy veškerá žádná. Napadá mě otázka, proč byl vlastně tento článek napsán? Jen aby se o aktivitách studentů psalo? A proč se nepíše, že jsou většině lidí pro smích? Že vznikly dvě petice, jedna na podporu paní Baborové, druhá proti porušování zákona na jihočeských školách? Že by měl někdo zájem strašákem komunismu odvádět pozornost od daleko závažnější problémů a jejich původců?"

V této souvislosti uvádím, jen k dokreslení věci. Jiný čtenář výstižně a přiléhavě upravuje honosně znějící propagační charakteristiku demokratických sdělovacích prostředků, z názvu "hlídací psi demokracie", vzhledem k danému problému, na výstižnější název, "honicí psi demokracie". Jeho obavy, že nátlak vyvíjený na paní učitelku, nezvyklou na takový humus, se stane pro ni neúnosným, lze sdílet.

Další čtenář píše:

"Pro paní Baborovou, jakožto slušně vychovaného člověka, musí být ta štvanice těžko únosná - je těžké čelit bezcharakterním a podlým "novinářům", kteří vytvářejí atmosféru proti slušnému člověku. Jinak si stojím za tím, že blouznící studenty je třeba ignorovat, ale naopak pohnat k odpovědnosti ředitelku, která v rozporu se zákonem dovoluje, aby škola nebyla apolitická!"

Další otázky a poznámky, proč studenti neprotestují např. proti ODS, TOP09 a nezvolené LIDEM ve vládě, kde tyto škodí daleko více, včetně toho, že nátlakové akce jsou organizovány ze stejného hnízda, jako házení vajec, jsou nepochybně rovněž na místě. V neposlední řadě bude asi na místě i poznámka, že dětičkám podnikatelů nasátým na státní rozpočet, je věnováno denně nesouměrně více článků, než prostestům proti této vládě za 2 roky dohromady.

Při výše zmíněné skutečnosti, že sdělovací prostředky se staly na místo psů "hlídacích", psi "honícími", vzala si paní radní na bedra nepochybně víc, než si kdy před honičkou rozpoutanou bezcharakterními ubožáckými slouhy, neštítími se zneužít a zmanipulovat studenty, dokázala představit. Možná nemá ani tušení, stejně jako my ostatní, která bije a jak velikou zodpovědnost na sebe nevědomky a nechtíc vzala.

Ano, tuto věc by mohla vzdát. Těžko bychom jí to mohli vyčítat, když naše podpora je víceméně sporadická. Omluvou nám budiž, že sporadická především zásluhou nejen místních, nejspíš zkorumpovaných sdělovacích prostředků, do kterých je přístup nežádoucím názorům, (viz dvě výše zmíněné petice), tvrdě omezen.

Kapitulace paní Baborové a tím i celé radnice, v konečné fázi tedy naplnění snah pohůnků současné nelegitimní vládní koalice, podporované částí zprostituovaných sdělovacích prostředků, by mohla mít důsledky, jaké si zatím stále ještě nemusíme plně uvědomovat.

Neumím zorganizovat podporu paní Baborové, která si ji dle mého mínění zaslouží, ani podporu této naší demokracii, jejíž zbytky dle mých zdání, jsou v silném ohrožení. Nikoli v ohrožení ze strany KSČM podotýkám. Adresu paní Bavorové neznám. Tak se jí pokouším vyjádřit podporu alespoň tímto článkem. Precedent, který by vznikl v případě jejího odstoupení, by mohl mít následky, jehož důsledky si raději nechtějme ani představit.

Luděk Prokop
15. 12. 2012


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 14.11.2018
Dnes má svátek Sáva
původ jména je aramejský a znamená: děd, stařec
Nové komantáře
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Nika Riedl 12.11.2017 3:53
Jsem typ XSTJ na co jsem patřičně hrdý :))...
Italská svatba – zvyky, tradice a přípravy
Lenka 7.11.2017 15:35
Mně vždycky lákala svatba v Itálii třeba Benátky t...
TOPlist