Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Hodnocení restaurací > Hodnocení restaurací: Bernie’s Irish Pub, Ostrava

Hodnocení restaurací: Bernie’s Irish Pub, Ostrava

4.12.2012 | Karel Kilián

Minulý týden jsme se s bývalými i současnými kolegy a kolegyněmi rozhodli uspořádat tradiční "vánoční besídku". Protože všechny osvědčené podniky měly již plno a rezervace nebraly (patrně jde o následek hospodářské krize), rozhodli jsme se zariskovat, udělat sraz na vyhlášené ostravské Stodolní ulici a najít podnik "přímo z terénu". Nakonec jsme skončili v Bernie’s Irish Pub, který si dovolím krátce zrecenzovat.

Celková atmosféra: Exteriéry i interiéry podniku se nesou v irském duchu, byť zdaleka ne tak silně, jako v Irish Pubu Jiný svět ve Frýdku-Místku, do kterého majitel investoval jistě přinejmenším jednotky milionů. K posezení je připraveno několik různě velkých stolů s židlemi a (ne právě příjemnými - tvrdými) lavicemi.

Na webových stránkách tato hospůdka láká na skvělou atmosféru a irskou hudbu. Jako ve většině irských hospod v Česku je ale produkovaná hudba slabou stránkou, totálně podrážející deklarovaný směr podniku. Slyšeli jsme běžnou populární muziku, dále album britské zpěvačky Dido, dokonce i polsko-českou Ewu Farnou, která nemá s Irskem vůbec nic společného. Bohužel nejde výhradně o problém Bernie’s - snad v žádné irské hospůdce, ve které jsem byl, jsem neslyšel ani Kelly Family či U2, natož opravdovou tradiční irskou národní hudbu. V Praze jsem v irské slyšel dokonce Michala Davida. O to více si pak cením řeckých podniků, jako je Agiu Georgiu či Knossos, kde se host cítí jako v Řecku nejen po stránce vizuální a chuťové, ale také z hlediska hudebního zážitku.

Obsluha: byli jsme zde v pátek 30. listopadu, kdy se o nás starala nejprve jedna, později dvě slečny, kterým rozhodně nelze upřít poměrně velkou ochotu a příjemné chování k hostům. Rychlost obsluhy byla, zejména po posílení sestavy, poměrně dobrá, byť sem tam jsme zaznamenávali drobnější výpadky. Jako "U Suchánků" jsme si ale nepřipadali :).

Čistota a prostředí: prostředí jsem do jisté míry probral, co se týká čistoty, tak lze konstatovat, že Bernie’s Irish Pub je v tomto směru ne sice na špičkové, ale rozhodně na dobré úrovni. Z podlahy na WC bych tu ale, na rozdíl od Knossosu, nejedl :-D.

I když u našeho stolu nikdo nekouřil a nejbližší kuřácký stolek byl cca dva metry daleko, letělo po návratu domů všechno prádlo do pračky, neboť bylo poměrně citelně nasáklé kouřem. Podnik je tedy kuřácký, leč vzduchotechnika by mohla být lepší.

Kvalita a chuť jídla: Největší nevýhodou tohoto podniku je, že se tu nevaří. Nevaří se nejen irské speciality, ale vůbec žádná jídla. To je docela škoda, protože irská kuchyně má rozhodně co nabídnout a hosté, napájející se pivem, by jistě uvítali do svého žaludku i něco sytějšího. Podle webu je možné objednat si pizzu "na zavolání", z čehož dedukuji, že podnik nemá vlastní kuchyň. V nabídce tak najdete pouze chipsy, mandle, oříšky a několik dalších pochutin k pivu či vínu.

Kladně hodnotím fakt, že když jsme se s kolegy postupně trousili pro hamburgery do nedalekého "hladového okna", obsluha neprotestovala proti tomu, abychom si je snědli u stolu.

Z piv mě nejvíce zajímal Guinness 0,4 l za 59 Kč, kterého jsem pil celý večer. Nemohu si stěžovat - chutnal tak, jak měl chutnat, pěna byla v pořádku, snad jen lávového efektu bych si rád užil o něco více. Další část party popíjela hlavně Plzeň a nestěžovala si.

Celkově vzato: jsem přesvědčen o tom, že Bernie’s Irish Pub má na víc. Pokud není kuchyň v technických možnostech těchto prostor, stálo by za to zapracovat alespoň na hudebním podkresu, aby si host připadal opravdu jako v Irsku. Ewa Farná do irské hospody prostě nepatří.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 30.3.2017
Dnes má svátek Arnošt
původ jména je staroněmecký a znamená: čestný, vytrvalý
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist