Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Počkat až do voleb, to znamená čekat na totalitu.

Počkat až do voleb, to znamená čekat na totalitu.

13.11.2012 | Luděk Prokop

Na tu pravicovou máme našlápnuto, levicová z toho může vzniknout.

Stávka bude fiasko, je třeba počkat až do voleb, píše Milan Svoboda. Na můj vkus v jeho článku, vedle nesouhlasů, nalézám i dost pravdy. Závěr jeho článku je ale něco, co je nezbytně nutné a nanejvýš žádoucí zásadně odmítnout. Píše, že nevidí jinou perspektivu, než trpělivě čekat ještě 1 a 3/4 roku do příštích parlamentních voleb. Ať chceme nebo ne, máme-li žít v demokracii, nelze již vyčkávat ani měsíc. Doba trpělivého vyčkávání skončila pět minut po dvanácté, tj. ve středu 8. listopadu.

Oprávněné obavy Milana Svobody, že pravicové vládě a většině v Poslanecké sněmovně se podaří do doby voleb za rok a třičtvrtě, zdevastovat tuto zemi, takže nebude v silách jejich následovníků standardními a demokratickými prostředky v historicky dohledné době dosáhnout nápravy, jsou na místě. Pan Svoboda, jako jednu z možností budoucího vývoje připouští apokalypsu, že jednou bude všechno rozkradeno a zdevastováno natolik, že národ bude moci přežít jedině, podaří-li se maximum rozkradeného a neodvezeného opět shromáždit, a sice konfiskacemi a znárodněním. Ano, naplnila by se slova rychloprávníka z Plzně, inkvizitora Bendy, který v souvislosti s církevním "restitučním" tunelem nejapně a stupidně kolem dokola opakuje: co bylo ukradeno, musí být vráceno. Nicméně v souvislosti s takovým vývojem lze s úspěchem předvídat nové křivdy a nové nepravosti.

Oprávněné obavy Milana Svobody, že pravicové vládě a většině v Poslanecké sněmovně se podaří do doby voleb za rok a třičtvrtě, zdevastovat tuto zemi tak, že nápravu nebude možné zjednat demokratickými prostředky, jsou při trpělivém čekání na řádný termín voleb v příkrém rozporu se záměrem odstranit co nejdříve nynější úděsnou vládu. Jsou v příkrém rozporu se snahou udržet demokratický režim, devastovaný v současném období nynější vládní koalicí.

Názor, že odbory promrhaly potenciál, získaný jimi svolanou manifestací 21. 4., není od věci. Otázkou je, jak dostatečný ten potenciál byl. Posezení u piva dvou hlavních protagonistů, pánů Zavadila a Kalouska těsně po akci, to byl nepochybně jeden z mistrovkých kousků páně Kalouska a splnil svůj účel. Na druhé straně chci věřit, že demonstrace 17. listopadu bude demonstrací organizovanou zástupci odborů i občanských iniciativ, za přispění a se spoluúčastí zástupců mimoparlamentních i opozničních politických stran. A po té, co zvláště pak v posledím období koalice vyváděla a předvedla, lze u piva promrhaný potenciál považovat za zcela zanedbatelný. Pokud se mýlím a demonstrace v Brně, v Ostravě a v Praze, 17. listopadu, nenaplní očekávání masové účasti, bude tím dáno najevo, že vrcholná míra tunelování, rozkrádání, korupce a pohrdání námi, občany, v podání vlády a její koalice, je většině z nás lhostejná. Pak můžeme svojí hrdost dávat najevo akorát při sportovních kláních, smysluplným skákáním a skandováním hop, hop, hop, kdo neskáče, není Čech.

Chci věřit, že máme na víc, než na výše zmíněné skákání a skandování. Chci věřit, že účast na demonstracích v Brně, v Ostravě i v Praze, 17. listopadu, otřese vládní koalicí i jejím pohrdáním námi. Chci věřit, že zástupci odborů a občanských iniciativ, mají připraveno i pokračování po demonstraci. Chci věřit, že mají připraveny další, následné akce. Včetně té nejkrajnější, včetně vyhlášení generální stávky, ke svržení vlády vrcholně trapné koalice. Ke svržení vlády a tudíž i k vyhlášení předčasných voleb.

Ponechme stranou fiasko nátlakových akcí, případně fiasko generální stávky. Ponechme stranou mediální smršť, jaká by nastala pro zesměšnění a zdiskreditování celé levicové a středolevé fronty. Ponechme stranou koaliční vytloukání politického kapitálu tvrzením, že společnost jasně dala najevo svůj odpor k návratu vlády levice.

Jsem přesvědčen, že k akcím pro svržení vlády čas nastal, a sice ten nejvyšší. Doufám, že totéž přesvědčení má i většina z vedení odborů, stejně jako z vedení občanských iniciativ a z vedení neparlamentích a opozičních stran.

Současná situace, demonstrace a následující akce jsou o prosazení demokracie. Demokracie, kterou tato vláda mění v totalitní režim, opírající se o sto a jeden, či sto a dva hlasy, zkorumpovaných, naprosto sobeckých, bezohledných poslankyň a poslanců.

Není rozhodující, že je příliš málo těch, kteří jsou na tom tak špatně, aby je to vyburcovalo k demonstracím, neřku-li k opakovaným akcím. Ti, kteří jsou na tom hodně špatně, ti se přidávají teprve až k revolucím a ve jménu revoluce devastují okolí, rozbíjejí výlohy, rabují a páchají násilí. Z řady důvodů odsuzovat je za to, by bylo nepatřičné.

Domnívám se, že za stávající situace nebude až v přílišné míře panovat strach lidí stávkovat. Nepochybně u mnoha zaměstnavatelů, v rámci represí ze strany zaměstnavatele, aby nepřišli o práci, ano. Ale existuje řada solidních zaměstnavatelů, kterým stávající poměry podpírané vládou a dávající prostor šizuňkům tvořícím nekalou, nepoctivou konkurenci, velice vadí.

Kulturní fronta, která měla a má na širokou veřejnost velký vliv, není apolitická. Většině lidí z ní jde především o kšefty. Mnozí mají doposud hrubě zkreslené, krátkozraké pravicové vidění. Řadí se k elitě a mají pocit, že při levicových názorech by se z elity vyřadili. Karel mi jistě promine.

Mládež je levicová i pravicová. Podle toho, jak v které rodině vyrůstá. A po hříchu příliš často to není o tom, jak materiálně ta či ona rodina na tom je. I mezi rodinami, které na tom nejsou nic moc, existují zabedněnci, stejně jako v kulturní frontě, že při levicových názorech by před "silnými" individualitami i sami před sebou klesli o něco níž.

Dnes ale nejde o pravici nebo o levici. Dnes jde o demokracii jako takovou. A taky jde o naší důstojnost. O to, že nemáme zapotřebí nechat sebou pohrdat a orat, jak Kalousek tahá za opratě. Jde o to, aby vláda darebáků a lhářů, vláda Kalouska a Nečase, vláda podpíraná Vondrou, Parkanovou, Chalupou, Dobešem, Drobilem, Blažkem, a dalšími devadesáti a třemi poslankyněmi a poslanci, plus na poslední chvíli i odsouzeným Pekárkem, aby taková vláda co možná nejdříve skončila. Dříve, než se jí zadaří nastolit totalitu. A je jedno, zda ihned tu pravicovou, která už jednou nohou do pootevřených dveří vstoupila, nebo později levicovou, kterou nás tak rádi strašejí a které otevírají svým mrzkým počínáním dveře dokořán.

Nejde o fiasko generální stávky, případně o fiasko jiných nátlakových akcí. Nejde o mediální smršť, nejde o zesměšnění a zdiskreditování celé levicové a středolevé fronty. Jde o lidskou důstojnost, a jde o demokracii jako takovou.

Sedmnáctý listopad bude pouhým úvodem k tomu, abychom zřetelně dali najevo, zda hodláme tolerovat vládu darebáků a lhářů. Vládu, které na volbách za rok a tři čtvrtě nesejde, protože co se ještě dá, stačí rozkrást. Sedmnáctý listopad bude pouhým úvodem k tomu, abychom zřetelně dali najevo, zda takovou vládu budem ještě dále trpět anebo ne.

Sedmnáctého listopadu pravděpodobně svědomí potřebného počtu poslankyň a poslanců probudit nedokážeme. Vydržíme-li déle, pak alespoň strach jistě ano. Nemohou to každá a každý jeden z nich ustát. Nemohou. Čekat na termín řádných voleb nesmíme ani náhodou.

Luděk Prokop, 11. 11. 2012


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
lp Almad
Almad ...nemuzeme.
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.7.2019
Dnes má svátek Ilja
původ jména je hebrejský a znamená: bůh je můj pán
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist