Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Sedmnáctý listopad se blíží, dejme jim to, co si vykoledovali.

Sedmnáctý listopad se blíží, dejme jim to, co si vykoledovali.

10.11.2012 | Luděk Prokop

Při poslechu radiožurnálu ve kterém hovoří pan Veselovský, v této chvíli zatím ještě stále s poslancem, s panem Pekárkem, neubráníme se chvílemi spontánnímu smíchu. Vzdor tomu, že stávající situace vede k pomyslnému pláči. K pláči a pocitům beznaděje. K pocitům beznaděje pozvolna přerůstajícím v hněv a zlobu.

Neuvěřitelně pokrytecká, nedůvěryhodná, prolhaná, pro naprostou většinu nás zlo, činící vládní koalice, (tedy vláda, koaliční poslanci i poslankyně), vyjadřují svým konáním neskutečně obrovskou míru pohrdání s vůlí a míněním naprosté většiny občanů. Vyjadřují obrovskou míru pohrdání s námi, s občany jako takovými.

Doufám a chci věřit, že tuto oprávněnou beznaděj již brzy vystřídá oprávněný hněv, zloba vystupňovaná k rozhodnutí, že je nezbytně nutné s tímto způsobem vládnutí skoncovat co nejdříve. Stejně, jako po sedmnáctém listopadu 1989, s vládnutím komunistů.

Demokratické principy přestaly fungovat, činy vlády i parlamentu tyto principy ignorují a potírají. Je nezbytně nutné alespoň na kratičkou dobu, nastolit vládu ulice.

(Přenesený význam pojmu vláda ulice neberte prosím doslovně. Dovolil jsem si jej použít, protože už předem slyším právníka z Plzně, Bendu a jemu podobné, jak řičí o vládě ulice, ve vidině násilných akcí policie k potlačení demonstrací, pod heslem obrany demokracie).

Tedy nastolit vládu ulice pro svržení vlády zločinu, jen na kratičký čas. Na čas nezbytně potřebný pro svržení vlády. Do doby podání demise, s následným nastolením vlády úřednické. A sice na nezbytně nutnou dobu pro uspořádání voleb a tím i k prosazení principů demokracie, s následným prosazením institutu referenda.

Víme, že to jde a víme jak na to. Listopad 1989 není doba až tolik vzdálená, abychom na to zapoměli. V této době ale není nutné účelově vést studenty do uzavřeného prostranství a mlátit je tam. Není nutné předstírat zavraždění studenta. Umrznutých bezdomovců, lidí otrávených metanolem a sebevrahů z bídy, je více než mnoho.

Institucí, (doufejme, že) schopných se mezi sebou domluvit na propagační činnosti (letáky, tiskové konference, mítinky), na koordinaci a organizaci akcí pro vyjádření odporu k vládě a k jejím poslacům, akcí pro více než zřetelné vyjádření vůle občanů požadujících demisi, tu máme o hodně víc, než v roce 1989.

Vzpomeňme si na vznik Občanského fóra a jejich aktivity. Dnes je nanejvýš žádoucí spojit alespoň na krátkou dobu k dosažení cíle, ke svržení nechutně odporné vládní koalice a vyvolání předčasných voleb, všechny ty organizace, které tu existují. Občanská hnutí, odborové centrály i samostatné odborové organizace stojící mimo centrály, opoziční politické strany i neparlamentní politické strany, zkrátka všechny instituce ochotné a schopné přispět ke svržení vlády. Zmíněné i nezmíněné instituce mohou vytvořit krizové štáby a vyvinout takový tlak, jako to dokázalo kdysi Občanské fórum. Situace k tomu zcela nesporně dozrála.

Sedmnáctý listopad je dobré datum pro demonstraci, pro nastolení součinnosti výše zmíněných institucí, pro zahájení akcí vedoucích ke svržení opovrženíhodné vládní koalice, která tak zjevně opovrhuje námi.

Luděk Prokop, 9. 11. 2012


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist